FAQ

W Cafardini szyjemy tylko na indywidualne zamówienia, a w ofercie mamy obecnie blisko 5 000 tkanin, dlatego też nie ma możliwości przymierzenia garnituru z każdej dostępnej tkaniny. Na miejscu w Showroomie lub naszym Studio można natomiast obejrzeć nasze bieżące realizacje. I co najważniejsze, o wybór odpowiedniej tkaniny dbają nasi Doradcy.
Proces szycia zamówienia trwa zwykle około 6-8 tygodni. Po ok. 4 tygodniach od pierwszego spotkania, zapraszamy na pierwszą przymiarkę. Na tym tym etapie Doradca nanosi finalne korekty krawieckie. Jeśli dodatkowe przymiarki nie są konieczne, po kolejnych 2-3 tygodniach ubranie jest gotowe do odbioru.
Zazwyczaj są to 4 spotkania. Pierwsze spotkanie rozpoczyna dialog o potrzebach i oczekiwaniach. To właśnie wtedy prezentujemy dostępne tkaniny i wspieramy w wyborze najwłaściwszej, decydujemy o kroju i indywidualnych wykończeniach, i pobieramy miarę. Drugie i trzecie spotkanie to przymiarki, podczas których Doradca dopasowuje finalnie ubranie. Na kolejnym ubranie przygotowane jest do odbioru.
Cena garnituru zależna jest od wybranej tkaniny. Co ważne, ceny ubrań z poszczególnych tkanin są transparentnie opisane na naszych próbnikach. Wybierając daną tkaninę, masz pewność, że większość dodatków i opcji personalizacji będzie wliczona w tę cenę. Zatem wybór kroju, rodzaju kieszeni, monogramów, indywidualnych wykończeń dostępnych w naszej standardowej ofercie nie wymaga dodatkowej inwestycji.
Selekcjonujemy tylko najlepsze tkaniny. Na różnice w cenach wpływają głównie skład (wełna, kaszmir, jedwab, bawełna len itp.), ale także grubość włókna (110’s - 180’s), splot, gramatura oraz miejsce tkania.
Szukając odpowiedniej tkaniny na garnitur, sugerujemy wełnę. Szyjąc mniej formalną, ale wciąż elegancką marynarkę często korzystamy z wełny z kaszmirem lub czystego kaszmiru. Podobnie w przypadku płaszczy. Koszule szyjemy głównie z bawełny oraz lnu. Zatem mówiąc najogólniej podstawową różnicą w oferowanych przez nas tkaninach może być rodzaj włókna, z którego dana tkanina powstała. Idąc dalej, rozróżniamy różne grubości włókien (130’s 150’s itp. ), gramaturę czy splot. Większość naszych tkanin produkowana jest we Włoszech, a powstała część w Wielkiej Brytanii.
Jeśli nie masz skompletowanych dodatków – nie martw się. Przygotujemy dobieramy je do pierwszej miary.
Informacje dotyczące cen znajdziesz na stronie https://www.cafardini.com/cennik/ a bardziej precyzyjne informacje znajdują się na naszych próbnikach (książki z tkaninami). Każdy próbnik jest u nas transparentnie wyceniony.
Często dobieramy metodę szycia do predyspozycji sylwetki oraz indywidualnych oczekiwań Klienta. Najczęściej wybieraną metodą jest tzw. półtradycyjna (made-to-measure). Odnosi się ona do rodzaju użytych dodatków krawieckich oraz sposobu przeszycia wnętrza marynarki.
Na chwilę obecną szyjemy głównie na miarę. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.
Nie oferujemy obecnie wypożyczenia garniturów, ale można u nas wypożyczyć smoking wraz z pasem smokingowym. W ofercie mamy też gotowe koszule smokingowe, wiązane muchy oraz spinki do koszuli i mankietów, i lakierki.
Tak, zachęcamy do telefonicznej rezerwacji spotkania lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego https://www.cafardini.com
Showroom w Warszawie 601 571 174
Studio w Katowicach 607 662 694.
W ofercie ubrań gotowych mamy w tej chwili koszule biznesowe oraz smokingi i koszule smokingowe, a także buty. Wszystkie pozostałe ubrania szyte są przez nas na indywidualne zamówienia.
Na codzień zapraszamy do obejrzenia naszych bieżących realizacji oraz kolekcji pokazowej do Showroomu w Warszawie. Dodatkowo warto zaglądać na nasze social media (Instagram, Facebook, LinkedIN).
Tak, jesteśmy polską firmą rodzinną założoną w 2005r. Nasze ubrania szyte są w Polce. Tkaniny zamawiamy z Włoch i Wielkiej Brytanii, a włókno do ich produkcji pochodzi głównie z Australii, Nowej Zelandii i Patagonii.
Jeżeli zmiana wagi nie jest znacząca (2-4 kg) to w trakcie ostatniego etapu będzie można odpowiednio dopasować garnitur poprzez dodatkowe korekty krawieckie. Zwykle nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Natomiast jeśli waga ulegnie znaczącej zmianie o np. 2-3 rozmiary, takie zmiany nie będą technicznie możliwe.