Niepowtarzalny.
Ty i Twój styl.

Wyjątkowe okazje

Uroczyste okazje i ogromne emocje. Idąc przez życie, wchodzimy w posiadanie różnych garniturów na wiele okazji, ale to właśnie garnitur ślubny budzi zwykle najwięcej emocji. To wyjątkowy dzień. Zdjęcia i filmy, ale przede wszystkim wspomnienia z własnego ślubu, będą towarzyszyły nam przez długi czas. Dlatego wybór garnituru na ślub warto przemyśleć. W Cafardini doradzamy naszym Klientom ponadczasową klasykę, ale we współczesnym wydaniu. Wyznacznikiem garnituru jest jakość wybranej tkaniny i idealne dopasowanie kroju, a nie sezonowa moda. Dzięki temu nawet nawet po wielu latach, klasyczny garnitur ślubny będzie wyglądał doskonale i nadal będzie budził wiele emocji.

Klasyczny garnitur ślubny jednorzędowy

Najczęściej wybieranym garniturem jest model dwuczęściowy zapinany na dwa guziki. Taki garnitur może być uszyty z tkaniny w kolorze granatowym, nawet bardzo ciemnym lub w wybranych sytuacjach w kolorze czarnym. Latem szczególnie polecamy marynarki na miarę szyte na tzw. półpodszewce. Ta konstrukcyjna zmiana, pozwala na jeszcze więcej komfortu oraz sprawia, że marynarka jest bardziej przewiewna. W przypadku uroczystości ślubnej rekomendujemy białą koszulę uszytą na miarę z naturalnej bawełny. Istotnym plusem tej stylizacji, który często podkreślają nasi Klienci jest fakt, iż taki garnitur można swobodnie wykorzystać w przyszłości podczas innych, także mniej uroczystych okazji lub do pracy.

Garnitur ślubny dwurzędowy

Coraz popularniejsza wśród Panów Młodych staje się marynarka dwurzędowa. Skojarzenia z „Ojcem Chrzestnym” są tutaj jak najbardziej uzasadnione, choć współczesny fason dwurzędówek uległ od czasu premiery tego filmu znacznym modyfikacjom. Zmniejszyła się zdecydowanie chociażby szerokość nogawek w spodniach. Garnitur ślubny to stylizacja, której warto poświęcić więcej czasu i wybrać taką, która zwłaszcza tego dnia, doda nam pewności siebie.

Garnitur ślubny z kamizelką

Trzyczęściowe garnitury na wiele lat zniknęły z kanonu wesel, by wrócić w odświeżonej formie. W przypadku kamizelki ślubnej warto wybrać tkaninę w kontrastowym do marynarki kolorze. Kamizelka ślubna może być dwurzędowa lub jednorzędowa. Kamizelka na uroczystość ślubną jest idealnym wyborem, jeśli chcemy dodać sznytu i dodatkowo wyróżnić się w roli Pana Młodego tego dnia. Jest to bardzo eleganckie rozwiązanie.

Smoking

Klasyka męskiej elegancji podczas uroczystych okazji. Temat ubierania się w smoking na ślub budzi wiele emocji, ale nie zmienia to faktu, że chcąc podkreślić rangę uroczystości smoking zdecydowanie w tym pomoże. To także idealny wybór, jeśli ślub zaplanowany jest na późne popołudnie lub wieczór. Co warto wiedzieć o smokingu? W klasycznej, czyli jedynej wersji smokingu marynarka ma atłasowy kołnierz szalowy, a spodnie lampas. Do smokingu szyjemy koszulę smokingową, często myloną z frakową, do której polecamy spinki zamiast klasycznych guzików. Całość stylizacji uzupełniają pas smokingowy oraz odpowiednie buty.

Akcesoria

W Cafardini zadbamy, by ślubny strój był kompletny – dobierzemy buty, krawat, poszetkę, spinki do mankietów. Sprawimy, by wszystko ze sobą idealnie współgrało. Nauczymy wiązać muchę, dobierzemy odpowiedni węzeł krawata, by podczas uroczystości Pan Młody nie musiał już zawracać sobie głowy takimi szczegółami.