Garnitur ślubny na miarę

Garnitur ślubny na miarę

Uroczyste okazje i ogromne emocje. Idąc przez życie, wchodzisz w posiadanie różnych garniturów na wiele okazji, ale to właśnie garnitur ślubny powoduje zwykle największe poruszenie. Dzień zawarcia małżeństwa to dzień wyjątkowy. Zdjęcia i filmy, a przede wszystkim wspomnienia z własnego ślubu, będą towarzyszyły Ci przez długi czas. Dlatego wybór garnituru na ślub warto przemyśleć. W Cafardini doradzamy naszym Klientom ponadczasową klasykę, ale we współczesnym wydaniu.

Garnitury ślubne na miarę wyróżniają się jakością wybranej tkaniny i idealne dopasowanym krojem. Dzięki temu nawet po wielu latach klasyczny garnitur ślubny będzie wyglądał doskonale. Przygotowania do ślubu zabierają wiele czasu. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego proponujemy przyszłym Panom Młodym kompleksową usługę. Nie tylko pomożemy Ci wybrać odpowiedni materiał i krój garnituru, który uszyjemy z najwyższą dbałością o szczegóły. Zamówisz u nas również koszulę i wybierzesz dodatki. Naturalnie we wszystkim pomogą Ci profesjonaliści. Pamiętaj jednak, żeby skontaktować się z nami z odpowiednim wyprzedzeniem. Proces zdejmowania pomiarów, szycia i wprowadzania poprawek może zająć 8-10 tygodni.

Klasyczny garnitur ślubny jednorzędowy

Najczęściej wybieranym garniturem ślubnym jest model dwuczęściowy zapinany na dwa guziki. Taki garnitur może być uszyty z tkaniny w kolorze granatowym, nawet bardzo ciemnym, lub w wybranych sytuacjach w kolorze czarnym. W przypadku stylizacji ślubnych na tradycyjne uroczystości kolorystyka jest dość ograniczona. Nie oznacza to, że garnitur męski ślubny nie może mieć innego koloru. Szycie garniturów na miarę daje nieograniczone możliwości w kwestii doboru tkaniny, koloru i wzornictwa.

Garnitur ślubny dwurzędowy

Coraz popularniejsza wśród Panów Młodych staje się marynarka dwurzędowa. Skojarzenia z „Ojcem Chrzestnym” są tutaj jak najbardziej uzasadnione, choć współczesny fason dwurzędówek uległ od czasu premiery tego filmu znacznym modyfikacjom. Zmniejszyła się zdecydowanie chociażby szerokość nogawek w spodniach. Garnitur ślubny to stylizacja, której warto poświęcić więcej czasu i wybrać taką, która zwłaszcza tego dnia, doda nam pewności siebie.

Latem polecamy szczególnie marynarki na miarę szyte na tzw. półpodszewce. Ta konstrukcyjna zmiana pozwala na osiągnięcie jeszcze większego poziomu komfortu oraz sprawia, że marynarka jest bardziej przewiewna. W przypadku typowej uroczystości ślubnej rekomendujemy białą koszulę uszytą na miarę z naturalnej bawełny. Istotnym plusem tej stylizacji, który często podkreślają nasi Klienci, jest fakt, iż taki garnitur można swobodnie wykorzystać w przyszłości podczas innych, także mniej uroczystych okazji lub w pracy. Dlatego klasyczne garnitury ślubne na miarę cieszą się największą popularnością wśród Panów planujących ślub.

Garnitur męski ślubny z kamizelką

Trzyczęściowe garnitury na wiele lat zniknęły z kanonu wesel, by wrócić w odświeżonej formie. W przypadku kamizelki ślubnej warto wybrać tkaninę w kontrastowym do marynarki kolorze. Kamizelka ślubna może być dwurzędowa lub jednorzędowa. Kamizelka na uroczystość ślubną jest idealnym wyborem, jeśli chcesz dodać sznytu i dodatkowo wyróżnić się w roli Pana Młodego tego dnia.

Kamizelka to element, który możesz dowolnie zestawiać z innymi garniturami. Gdy wybierzesz szycie garnituru ślubnego na miarę, nie musisz ograniczać się do jednej kamizelki. Jeśli podczas uroczystości Panna Młoda zmieni suknię, Ty możesz wymienić kamizelkę i dodatki. To największa zaleta męskiego garnituru – jest bazą, której charakter możesz szybko i łatwo zmienić dobierając pozostałe elementy stylizacji.

Smoking ślubny na miarę

Klasyka męskiej elegancji podczas najbardziej uroczystych okazji. Temat ubierania się w smoking na ślub budzi wiele emocji, ale nie zmienia to faktu, że chcąc podkreślić rangę uroczystości, smoking zdecydowanie Ci w tym pomoże. To idealny wybór także wtedy, kiedy ślub zaplanowany jest na późne popołudnie lub wieczór. Co warto wiedzieć o smokingu? W klasycznej wersji smokingu marynarka ma atłasowy kołnierz szalowy, a spodnie lampas. Do smokingu szyjemy koszulę smokingową, często myloną z frakową, do której polecamy spinki zamiast klasycznych guzików. Całość stylizacji uzupełniają pas smokingowy oraz odpowiednie buty.

Kamizelka to element, który możesz dowolnie zestawiać z innymi garniturami. Gdy wybierzesz szycie garnituru ślubnego na miarę, nie musisz ograniczać się do jednej kamizelki. Jeśli podczas uroczystości Panna Młoda zmieni suknię, Ty możesz wymienić kamizelkę i dodatki. To największa zaleta męskiego garnituru – jest bazą, której charakter możesz szybko i łatwo zmienić dobierając pozostałe elementy stylizacji.

Smoking to męski strój wieczorowy, zatem możesz go włożyć na uroczystość, która będzie odbywać się po godzinie 18:00. Pan Młody może złamać tę zasadę, ale musi pamiętać o tym, że smokingi szyje się z tkanin, które najlepiej prezentują się w sztucznym świetle. Naturalnie, jeśli zdecydujesz się uszyć smoking na miarę, możesz wraz z krawcem dokonać drobnych zmian, tak, by strój wyglądał doskonale zarówno za dnia, jak i wieczorem.

Garnitury ślubne na miarę zasługują na odpowiednie akcesoria

W Cafardini dbamy o to, żeby garnitury ślubne na miarę stanowiły idealnie skomponowane zestawy – dobieramy buty, krawaty, poszetki i spinki do mankietów. Są to elementy, które nadadzą wyjątkowy charakter Twojej ślubnej stylizacji. Dzięki nim będziesz wyróżniał się z tłumu. Najczęstszym błędem Młodych Par jest dopasowanie męskich dodatków do kolorystyki bukietu Panny Młodej. Krawat i poszetkę należy dopasować do koloru marynarki i typu urody Pana Młodego. Sprawimy, by wszystko ze sobą idealnie współgrało. Nauczymy Cię wiązać muchę lub dobierzemy odpowiedni węzeł krawata tak, byś podczas uroczystości nie musiał już zawracać sobie głowy takimi szczegółami.