Poszetka jest przez wielu mężczyzn wciąż uważana za zbędną ekstrawagancję, jednak ten niewielki kawałek materiału dodaje szyku i energii praktycznie każdej stylizacji. Zobacz nasze podpowiedzi, wskazujące jak dobrać poszetkę do garnituru i nie tylko!

Spis treści:

1. Poszetka w garniturze — najważniejsze zasady
2. Jak dobrać poszetkę? 4 praktyczne porady
3. Poszetka w garniturze? Teraz już wiesz jak ją dobrać!

Poszetka w garniturze — najważniejsze zasady

Poszetka nie jest już dodatkiem, który zarezerwowany jest na wyjątkowe okazje. Elegancki mężczyzna będzie nosił ją również w mniej formalnych sytuacjach. Sztuka polega nie tylko jej odpowiednim ułożeniu, ale również na wyborze odpowiedniego koloru. Co istotne — poszetka nie powinna być wykonana z tego samego materiału co krawat. Te dwa elementy mają dobrze ze sobą korespondować, ale w żadnym razie nie powinny być identyczne. 

Kolor poszetki można dobrać na zasadzie dopasowania lub kontrastu. Zdecydowanie łatwiejsza jest pierwsza metoda — wystarczy dopasować różne odcienie tego samego koloru. Kontrast jest bardziej wymagający, wymaga sporego wyczucia. Nie jest jednak to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów na wybór kolorów dodatków do męskiego garnituru. Jednym z nich jest właśnie poszetka – jak dobrać ją prawidłowo?

Przeczytaj także: Jak złożyć marynarkę, aby się nie pogniotła? Poradnik krok po kroku 

Jak dobrać poszetkę? 4 praktyczne porady

Kolor poszetki możesz dopasować do barw różnych części męskiego stroju, nie tylko do krawata. Sam wybierz sposób na efektowną stylizację z bezbłędnie dopasowanymi dodatkami. 

Poszetka dopasowana do koloru koszuli 

Do strojów formalnych, gdy masz na sobie białą koszulę, naturalnym wyborem jest biała poszetka. W codziennych stylizacjach również możesz zastosować tę zasadę, ale poszetkę możesz złożyć w fantazyjny sposób. Jaki kolor poszetki do wzorzystej koszuli? Wybierz jeden z kolorów, który występuje w deseniu na koszuli. To sprawdzony sposób na spójną stylizację. 

jak dobrać poszetkę

Poszetka dopasowana do marynarki

Z poszetki nie musisz rezygnować, gdy nie masz na sobie krawata. Luźna stylizacja i marynarka z poszetką to sposób na nonszalancki look w stylu włoskiej sprezzatury. Poszetka do granatowego garnituru nie musi być w całości w tym samym kolorze. Aby dodać charakteru stylizacji z jednokolorową marynarką, wybierz poszetkę z lamówką. Jej kolor powinien pasować do koloru marynarki. Bardzo interesującym zestawieniem jest modna marynarka w kratę i poszetka dopasowana barwą do wzoru, a nie do koloru dominującego. 

Poszetka dopasowana do krawata (zasada z kolorem dominującym)

Tutaj zasada jest prosta — do krawata w kolorze granatowym dobierz poszetkę w tym samym kolorze. Nie musi być jednakowy — chodzi o to, aby jego temperatura i tonacja pasowały do dominującego koloru na krawacie. Nie korzystaj z gotowych zestawów, które można wciąż spotkać w salonach z garniturami — Twoja stylizacja będzie, delikatnie mówiąc, trącić bazarowym stylem. 

Poszetka dopasowana do krawata (jak tworzyć zestawienia z kolorów drugoplanowych?)

Ta zasada pozwala na stworzenie bardzo fantazyjnych stylizacji. Wybierz wzorzystą poszetkę i krawat w jednym z kolorów, które znajdują się na chusteczce. Dobrym pomysłem jest wybór tego z kolorów, w którym wiesz, że dobrze wyglądasz. Nie bój się żywych i mocno nasyconych barw. Większość z nich sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać świeżo i młodzieńczo.

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Ci zadanie i dobieranie poszetki będzie dla Ciebie łatwiejsze. Tworząc ciekawe stylizacje, pamiętaj, aby ten dodatek był zawsze dopasowany do pozostałych elementów ubioru. Odważne połączenia kolorystyczne pozostaw sobie na nieformalne okazje. Na wielkie wyjścia kieruj się zasadami określonymi przez organizatorów. 

Polecamy również: Jak podwijać rękawy koszuli? Zbiór najważniejszych zasad

Kompletujesz swoją stylizację? Teraz już wiesz jak dobrać poszetkę!

Niezależnie od tego, czy wybierasz elegancką stylizacją, czy mniej formalny ubiór – dodaj do niej poszetkę! Nada ona Twojemu ubraniu szyku i energii, które na pewno nie pozostaną niezauważone. Natomiast jeśli nie wiesz jak dobierać dodatki do swoich stylizacji, umów się na spotkanie z naszymi doradcami, którzy doradzą i zaproponują najbardziej stylowe połączenia.