Dobierając krawat do stylizacji, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Nie tylko jego wzór i kolor są ważne. Nawet najlepsza stylizacja nie będzie się dobrze prezentować, jeśli długość krawata będzie nieodpowiednia. W naszym artykule podpowiadamy, dokąd ma sięgać krawat.

Spis treści

1. Odpowiednia długość krawata – dlaczego nie może on być za długi i za krótki?
2. Dokąd powinien sięgać krawat? Wyjaśniamy
3. Krawat – długość jest ważna, ale zwróć też uwagę na wzory i kolory! 
4. Za długi lub za krótki krawat? Nigdy nie popełniaj tego błędu! 

Wybranie odpowiedniej długości krawata nie jest łatwym zadaniem dla mężczyzny. Nawet panowie, którzy zakładają ten dodatek codziennie do pracy, często błędnie go noszą lub mają źle dobrany model. Trudności z mierzeniem i jego wiązaniem są dosyć powszechnym problemem. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie: krawat – jaka długość jest najlepsza?

Odpowiednia długość krawata – dlaczego nie może być on za długi i za krótki? 

Krawat jest popularnym dodatkiem w męskich stylizacjach. Panowie doceniają go za dużą różnorodność kolorów oraz wzorów – dzięki niemu mogą urozmaicić i przełamać klasyczną stylizację. Jednak najbardziej oryginalne modele nie prezentują się dobrze, gdy długość krawata jest nieodpowiednia. 

Zastanawiasz się, jak długi powinien być krawat? Najlepiej wygląda ten, który sięga idealnie do klamry paska od spodni – dokładnie takie dobieramy indywidualnie dla każdego klienta w Cafardini. 

Dłuższy lub krótszy sprawia, że stylizacja wygląda nieestetycznie, a czasami wręcz niechlujnie. Krawat nie może się kończyć na wysokości kieszeni marynarki ani sięgać aż do rozporka spodni. Z kolei krótszy krawat, kończący się na wysokości pępka, noszony jest jedynie przez młode osoby, które chcą sobie dodać nieco nonszalancji. 

Dokąd powinien sięgać krawat? Wyjaśniamy

Naczelna zasada męskich stylizacji mówi, że krawat powinien nieznacznie nachodzić na górną część klamry paska od spodni. Dopuszczalna i niewidoczna granica błędu wynosi 1 cm. W eleganckich stylizacjach krawat może być nieco dłuższy, ale nigdy na odwrót. 

Długość krawata możesz wybrać już w sklepie. Zazwyczaj mierzy on od 146 do 156 cm. Osoby bardzo wysokie mogą zamówić modele na wymiar o długości 160 cm. Wykonując odpowiednie węzły, możesz swobodnie dostosować ułożenie tego dodatku do swojej sylwetki. 

długość krawata wiązanie

Jak zawiązać krawat na odpowiednią długość? W regulowaniu najlepiej sprawdzi się popularny węzeł Windsor lub podwójny. Te techniki dają również możliwość regulacji wysokości, na której znajdzie się końcówka krawata. 

Krawat – długość jest ważna, ale zwróć też uwagę na wzory i kolory! 

Jednym z najbardziej eleganckich połączeń jest biała koszula, granatowy krawat i dopasowany garnitur w delikatne prążki. To niezwykle efektowna stylizacja, która dzięki swej prostocie zachwyca wszystkich wokół. Pamiętaj, że szerokość krawata również jest ważna. Do marynarki z szerszymi klapami zawsze zakładaj nieco szerszy krawat. 

długośćkrawata

W modzie męskiej można też przełamywać klasyczne zestawienia. Bordowy krawat w połączeniu z białą koszulą i granatowym, dwurzędowym garniturem wygląda nadal bardzo oficjalnie, choć całość ubioru jest bardziej urozmaicona. Ta stylizacja świetnie sprawdzi się zarówno na weselu, jak i uroczystej kolacji w gronie bliskich osób.

Wybierając krawat, zwróć uwagę nie tylko jego długość i szerokość, ale także na wzór. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się dodatki w delikatne kropki lub kratkę. Warto postawić na wysokiej jakości materiał taki jak jedwab. Dzięki temu krawat będzie nie tylko wspaniale się prezentował, ale będzie także niezwykle przyjemny w noszeniu. 

Za długi lub za krótki krawat? Nigdy nie popełniaj tego błędu! 

Jesteśmy przekonani, że przedstawione w tym artykule wskazówki pomogą każdemu mężczyźnie znaleźć idealny krawat, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące preferowanej długości. 

Zainspiruj się: Garnitur sportowy – na luzie, z klasą. Czy to najbardziej uniwersalny garnitur?

Zachęcamy też do sprawdzenia zakładki z cennikiem – tam szczegółowo opisaliśmy szczegóły naszej oferty. Jeśli chcesz dobrać idealną stylizację na każdą okazję i nigdy więcej nie mieć wątpliwości, w co się ubrać, umów się na spotkanie z doradcą Cafardini!