Marynarka to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów męskiej garderoby. Odpowiednio dobrany model podkreśla męskie atuty i tuszuje niedoskonałości. W poniższym artykule prezentujemy, jaką powinna być odpowiednia długość marynarki oraz jej rękawów.

Spis treści

1. Długość marynarki – dlaczego ma znaczenie?
2. Jak wyznaczyć odpowiednią długość marynarki i rękawów? 
3. Odpowiednio dobrana marynarka podkreśli każdą stylizację!
4. Budowa marynarki – tu rolę odgrywają najdrobniejsze detale

Męską marynarkę można ubierać w wielu różnorodnych sytuacjach. Sprawdza się ona na eleganckich przyjęciach oraz biznesowych spotkaniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestawiać ją z luźnymi sportowymi ubraniami. Jeśli chcesz, aby w przypadku każdej stylizacji wyglądała ona dobrze, pamiętaj o tym, że długość rękawa marynarki musi być dokładnie ustalona. W poniższym artykule znajdziesz porady od ekspertów Cafardini na temat tego, jak wybrać idealną marynarkę. 

Polecamy także: Jak podwinąć spodnie? Moda na podwinięte nogawki wciąż trwa!

Długość marynarki – dlaczego ma znaczenie? 

W marynarce długość rękawów ma bardzo duże znaczenie. Jeśli ogólny rozmiar ubrania jest za duży, a rękawy za długie, wówczas całość wygląda nieestetycznie i mało elegancko. Często mężczyźni wybierają marynarki, które są nieco szersze, ponieważ błędnie zakładają, że ukryją one zbędne kilogramy oraz inne niedoskonałości sylwetki. 

Niestety ich szeroki krój jedynie uwidoczni mankamenty figury. Długość rękawa w marynarce również ma niemałe znaczenie. Gdy jest on za długi, nadaje stylizacji nieco niechlujnego wyglądu. 

Jak wyznaczyć odpowiednią długość marynarki i rękawów? 

W modzie męskiej funkcjonują 3 główne zasady, według których można wyznaczyć odpowiednią długość marynarki. Zastosuj je podczas zakupów, a Twój garnitur będzie dzięki temu prezentował się idealnie.

1. Pierwsza zasada opiera się na długości ciała. W tym przypadku marynarka powinna dzielić figurę dokładnie na pół. Jeśli chcesz dobrać idealną długość, warto stanąć przed lustrem i ocenić wzrokowo, czy ten element garderoby nie zaburza proporcji ciała. Pamiętaj, lustro musi być ustawione całkowicie prosto, inaczej może Cię wprowadzić w błąd. 

2. Druga zasada wykorzystuje kciuk. Pomiar należy wykonywać z rękoma luźno opuszczonymi wzdłuż ciała. Marynarka nie może się kończyć powyżej ani poniżej nasady palca – wzorcowo przyjęło się, że powinna sięgać do połowy długości kciuka. 

3. Trzecia zasada jest najczęściej stosowana w przypadku eleganckich marynarek od garnituru. Bierze się tutaj pod uwagę dolną linię pośladków. Generalna reguła brzmi, że marynarka powinna zakrywać je w ¾, czyli niemal w całości. 

Podstawą eleganckiej stylizacji jest dobrze dobrana marynarka z rękawami o odpowiedniej długości. Ogólna zasada mówi także, że mankiet powinien kończyć się 2 cm nad przegubem nadgarstka. W Cafardini oferujemy skracanie rękawów marynarki, co jest częstym problemem klientów. 

długość marynarki

Przeczytaj również: Jak podwijać rękawy koszuli? Zbiór najważniejszych zasad

Odpowiednio dobrana marynarka podkreśli każdą stylizację! 

Prezentowana na zdjęciu poniżej marynarka podkreśla figurę mężczyzny oraz widocznie dzieli sylwetkę na pół. Ciemniejsza, granatowa góra w połączeniu z jasnymi spodniami dodatkowo podkreśla te proporcje oraz sprawia, że całość wygląda niezwykle efektownie. 

Ciekawym wyborem jest prążkowana marynarka. Delikatny wzór dodaje stylizacji oryginalnego charakteru, a jednocześnie dzięki utrzymaniu całości stroju w neutralnej kolorystyce nadal prezentuje się niezwykle elegancko. 

Do tego można założyć spodnie do garnituru oraz białą koszulę z mankietami wychodzącymi poza długość rękawów marynarki. Stylizację warto dopełnić odpowiednimi dodatkami – złotym zegarkiem oraz skórzanymi butami. 

Budowa marynarki – tu rolę odgrywają najdrobniejsze detale

Wybór idealnej marynarki jest niezwykle ważny dla mężczyzny z klasą. Pozwala cieszyć się dobrze dobranym strojem, podkreśla atuty figury i wygląda niezwykle stylowo. Jeśli chcesz wybrać idealnie skrojoną marynarkę, umów się na spotkanie i skorzystaj z pomocy doradcy Cafardini. 

Marynarki męskie na wymiar – poznaj szczegóły współpracy.

Przedstawimy Ci szereg możliwości i razem z Tobą wybierzemy najlepszą marynarkę. Pozwoli to skompletować ponadczasowy strój na wiele różnych okoliczności. Zachęcamy też do sprawdzenia cennika, gdzie szczegółowo opisaliśmy ofertę naszych usług.