Styl boho to jeden z najchętniej wybieranych trendów weselnych ostatniego roku. Jest lekki, naturalny i bardzo romantyczny. Podpowiadamy, jak dobrze może wyglądać Pan Młody w stylu boho. 

Spis treści

1. Jaki garnitur powinien wybrać Pan Młody w stylu boho?
2. Pan Młody boho — jakie dodatki są niezbędne?
3. Garnitur w stylu boho – 3 propozycje od Cafardini
4. Boho to jeden z najczęściej wybieranych styli na wesele!

Styl boho we współczesnym wydaniu możemy określić jako romantyczny eklektyzm — naturalne tkaniny, prostota i niewymuszona elegancja. O ile damskie stylizacje w tym stylu nie przysparzają kłopotów, to męskie boho trudno zdefiniować. A jeszcze trudniej jest wpisać weń tradycyjny, męski garnitur. Boho wydaje się przeciwieństwem klasycznego, formalnego charakteru męskich stylizacji na wielkie wyjścia. Udowodnimy, że to mit.  

Jaki garnitur powinien wybrać Pan Młody w stylu boho?

Styl boho wywodzi się z kręgów artystycznych XIX w. Początkowo odnosił się wyłącznie do wnętrz pracowni, w których artyści również mieszkali. Były to bajecznie kolorowe siedziby, w których tylko pozornie nic do siebie nie pasowało. Naturalnie artystyczny styl to również sposób ubierania się — zwykle wyróżniający się i absolutnie nieoczywisty.

pan młody w stylu boho - stylizacja

Dziś boho nawiązuje mocno do natury — neutralne beże, kolory ziemi i naturalne tkaniny. Jak wpisać w ten styl garnitur męski? Boho to styl, który spodoba się mężczyznom lubiącym eksperymentować z modą, oraz takim, którym konwencja służy wyłącznie jako baza do tworzenia nieoczywistych, ale doskonale przemyślanych zestawień. Co mamy do wyboru? Pełne spektrum jasnych letnich garniturów, interesujące kratki i naturalne brązy. 

Zobacz też: Mucha czy krawat? Podpowiadamy, które z nich wybrać na wesele

Pan Młody boho — jakie dodatki są niezbędne?

Garnitur ślubny boho obowiązkowo uzupełniamy dodatkami — powinny być „świeże”, ale dopasowane do okazji. Co to znaczy? Otóż nie rezygnujemy z klasyki — krawat i poszetka na taką okazję są obowiązkowe. Bardzo trafionym zestawieniem będą brązowy garnitur i krawat w butelkowej zieleni. Możesz uzupełnić je o szelki i kapelusz lub wzorzystą kamizelkę i ciekawe spinki do mankietów. 

Dowiedz się więcej: Brustasza, butonierka i poszetka – 3 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć

W naszej tradycji Pan Młody w stylu boho powinien mieć garnitur ozdobiony dodatkowo kwiatem w butonierce — mały, gustowny bukiecik jest tu jak najbardziej na miejscu. W tym wypadku można zastąpić go również finezyjną ozdobą w duchu boho np. kompozycją florystyczną z piórkiem. 

Garnitur w stylu boho – 3 propozycje od Cafardini

W komponowaniu garnituru ślubnego w stylu boho pomocna będzie brytyjska moda rodem z wiejskich posiadłości arystokratów. Ten styl świetnie się tu wpisuje i będzie odpowiedni, gdy ślub odbywa się wczesną wiosną lub jesienią. Nasz zestaw to marynarka w kratę w różnych odcieniach brązu. Dopasowane do całości kamizelka, krawat i poszetka sprawiają, że całość prezentuje się w sposób bardzo nieoczywisty, ale jednocześnie wyjątkowo elegancki. 

Alternatywą dla tego kierunku jest inspiracja włoską nonszalancją. Jeśli wesele odbywa się latem i pogoda zapowiada się, upalna możesz postawić na zestaw w bardzo jasnych kolorach. Biała koszula i piaskowy garnitur będą tu jak najbardziej odpowiednie. To zestaw w sam raz na romantyczną uroczystość w ogrodzie pełnym kwiatów. Jak widać, nie wyklucza to zupełnie elegancji, której wymaga się od Pana Młodego. 

Zestaw koordynowany to również powinien brać pod uwagę Pan Młody w stylu boho. Zestawienie marynarki i spodni w innym kolorze to kwintesencja męskiego eklektyzmu i ogromne pole do działania podczas tworzenia stylizacji. 

Przeczytaj także: Jak odmówić pójścia na wesele w kulturalny sposób? Radzi ekspert

Boho to jeden z najczęściej wybieranych styli na wesele! 

Kobiety kochają boho — jest dziewczęcy, lekki i romantyczny. Jeśli Twoja wybranka zdecydowała się na uroczystość w tym stylu, przystań na jej pomysł z radością. Męskie stylizacje boho oznaczają swobodną elegancję — w takim stroju będziesz czuł się naprawdę dobrze. Jeśli chcesz wyglądać wyjątkowo, zapraszamy na spotkanie z naszym Doradcą — wspólnie stworzymy dla Ciebie wyjątkowy zestaw.