Ważne uroczystości i formalne okazje wymagają schludnej prezencji. Eleganckie fryzury męskie są tak samo istotne dla formalnego wyglądu mężczyzny, jak dobrze skrojony garnitur czy połyskujące buty. Zobacz, które z nich prezentują się najlepiej!

Spis treści:
1. Eleganckie fryzury męskie – czy istnieją uniwersalne zasady?
2. Długość włosów a rodzaje fryzur męskich
3. Pamiętaj – ubiór też jest ważny!
4. Wyglądaj schludnie i czuj się komfortowo!

Eleganckie fryzury męskie i wybór formalnego stroju to często oznaka szacunku dla gospodarza lub rangi wydarzenia. Warto przy tym zadbać o to, aby fryzura była adekwatna do ubioru. Włosy nie powinny być zbyt zmierzwione, a zarost nadmiernie zaniedbany. Pamiętaj, że odpowiednie podejście przy tworzeniu fryzury pozwoli Ci cieszyć się jej trwałością tak długo, jak tego wymagać będzie sytuacja.

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Eleganckie fryzury męskie – czy istnieją uniwersalne zasady?

Elegancja często związana jest z prostotą i uniwersalnością, dlatego warto wybierać ponadczasowe fryzury, które niezależnie od okoliczności będą się dobrze prezentować. Dotychczas, rozważając eleganckie fryzury męskie, warto było postawić na połysk, który nadawał formalnego charakteru stylizacji.

Eleganckie fryzury męskie

Pierwotne wersje tych klasycznych męskich fryzur były wielokrotnie odświeżanie i modyfikowane, dzięki czemu w tym momencie możesz wybierać z wielu fasonów, kształtów i różnorodnych wykończeń tak, aby fryzura była dopasowana do Twojego stylu, poziomu aktywności i charakteru. Przedstawiamy eleganckie męskie fryzury nadające się nie tylko na ważne wydarzenia, ale również fryzury do biura, które nadadzą każdemu mężczyźnie formalnego wyglądu przy codziennych zajęciach w pracy.

Zobacz więcej: Koszula męska na wesele w zależności od pełnionej funkcji [PORADNIK]

Długość włosów a rodzaje fryzur męskich

Przedziałek z boku to z pewnością jedna z najczęściej wybieranych eleganckich fryzur męskich. W połączeniu z klasycznym garniturem prezentuje się doskonale. Świetnie sprawdzi się u panów z krótszymi włosami. Podobny efekt uzyskasz stylizując włosy na wet look. To fryzura ułożona blisko głowy za pomocą żelu. Efekt formalnego wyglądu możesz przełamać zadbanym designerskim zarostem. Warto użyć lakieru, co pozwoli na ucharakteryzowanie każdego, nawet najbardziej niesfornego pasma.

Jeżeli chodzi o krótkie fryzury męskie, to nie mogło zabraknąć propozycji cięcia „na rekruta”. To idealna propozycja dla sportowców, ponieważ przy nim włosy po bokach są nieco krótsze, niż na górze.

Przeczytaj także: Garnitur w kratę – ciekawe rozwiązanie dla odważnych mężczyzn

Masz długie włosy i zastanawiasz się, jakie w Twoim wypadku będą idealne fryzury męskie? Eleganckie opcje to na przykład fale. To świetna propozycja dla panów z gęstymi, dłuższymi włosami: zaczesane do tyłu nadają fryzurze niezobowiązujący, i jednocześnie schludny kształt. Warto zastosować wosk, ponieważ nadaje on włosom połysk i zachowuje jednocześnie naturalny ruch kosmyków. 

Dowiedz się więcej: Sznurowanie butów do garnituru. Poradnik krok po kroku

Długie włosy męskie sięgające do ramion pozwalają na ułożenie fryzury typu quiff. Polega ona na zaczesaniu grubych pasm do tyłu. Mocnym akcentem może stać się tutaj broda, która stanowić będzie doskonałe uzupełnienie modowych stylizacji. 

Pamiętaj – ubiór też jest ważny!

Starannie zaczesany quiff można z powodzeniem połączyć z eleganckim ubiorem, takim jak czarny garnitur i szara koszula. Dzięki temu zestawienie uzyska odrobinę nonszalancji. Taka fryzura jest nie tylko ciekawa, ale również elegancka. 

Jeśli chcesz postawić na mniej formalną fryzurę do biura, zdecyduj się na stylizację fal, które wciąż plasują się wysoko w trendach. Takie zaczesanie możesz śmiało zestawić ze swetrem, koszulą i elegancką muchą. Pozwoli to na przełamanie bardzo formalnego charakteru stylizacji, a jednocześnie wniesie do Twojego ubioru schludny wygląd. 

Wyglądaj schludnie i czuj się komfortowo!

Eleganckie fryzury męskie potrafią nadawać stylizacjom jeszcze bardziej formalnego wyglądu. 

Zainspiruj się: Elegancki szary płaszcz – stylizacje na każdą biznesową okazję!

Jeśli zastanawiasz się nad tym, która z propozycji będzie do Ciebie najlepiej pasować, umów się na spotkanie z Doradcą Cafardini. Pomoże Ci on w wyborze idealnej fryzury do eleganckiej stylizacji, nie tylko na ważne wydarzenia.