Dress code biurowy nie jest skomplikowany, pod warunkiem, że poznasz kilka podstawowych zasad. Podpowiemy Ci, jak tworzyć stylizacje biznesowe, w których będziesz czuć się komfortowo, i które będą wpisywać się w dress code w pracy.

Spis treści

1. Biurowy dress code — zasady, którymi warto się kierować
2. Dress code w biurze. Mężczyzna nie zawsze musi zakładać garnitur!
3. Dress code w pracy. 5 stylizacji od Cafardini
4. Do pracy ubieraj się zawsze elegancko, chyba że to casual friday!

Dress code w korporacji to zbiór zasad, które ujmują w ramy to, jak ubrani mają być pracownicy. Przekroczenie jego granic jest źle widziane przez przełożonych, dlatego warto dokładnie zapoznać się z zasadami, które regulują dress code w biurze i na spotkaniach biznesowych. 

Biurowy dress code — zasady, którymi warto się kierować

Jeśli w Twojej firmie obowiązuje dress code biurowy, to powinieneś dokładnie poznać jego zasady. Opiera się on na niewyszukanej elegancji — tego typu stylizacje to nieśmiertelna klasyka. Chodzi o to, aby pracownicy i kadra managerska wyglądali zawsze schludnie. Zatem ubieramy się elegancko, ale bez ekstrawagancji. Męski dress code w pracy to głównie garnitur w stonowanych kolorach oraz biznesowa koszula. 

Kluczem do udanej stylizacji biznesowej jest dbałość o szczegóły. Jeśli wymagany jest krawat — powinieneś go nosić. Nawet latem nie możesz pozwolić sobie na noszenie butów bez skarpetek i szortów do pracy. Zadbaj o to, aby strój w całości był spójny kolorystycznie i dobrze dopasowany do sylwetki. 

W za ciasnych ubraniach nie będzie wyglądać najlepiej, co więcej trudno wtedy o swobodę ruchów. Zwróć uwagę na jakość ubrań, które nosisz na co dzień do pracy. Wysokiej jakości koszule i garnitury będą prezentować się nienagannie przez długi czas. 

Przeczytaj także: Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zrobić dobre wrażenie?

dress code w pracy

Dress code w biurze. Mężczyzna nie zawsze musi zakładać garnitur!

Podstawą biurowego stroju jest oczywiście garnitur, ale dress code biurowy pozwala na pewne odstępstwa od tej reguły. Można sobie na nie pozwolić w ramach business casual, na przykład w określone dni tygodnia lub w takie dni, gdy nie będziesz mieć spotkań z klientami. 

Wówczas możesz założyć sportową marynarkę i spodnie w innym kolorze. Dopuszczalne jest również założenie golfu pod marynarkę zimą lub samej koszuli z krawatem, ale bez marynarki. 

Pamiętaj o tym, że koszula zawsze musi mieć długi rękaw — nawet podczas upałów. Na luźne potraktowanie zasad dress code’u przyzwolenie mają pracownicy kreatywni. Ta grupa może zastosować zasady smart casual — to eleganckie stylizacje, które mają w sobie jednak pewną dozę luzu. Głównie dotyczy to szerszej gamy kolorów i wzorów na ubraniach. 

Dress code w pracy. 5 stylizacji od Cafardini

Nasza pierwsza propozycja to absolutna klasyka, ale w świeżym wydaniu. Stalowa marynarka i wzorzysty krawat na śnieżnobiałej koszuli. Doskonały wybór dla tych, którzy powinni ściśle przestrzegać zasad dress code w pracy. 

Dla mężczyzn, którzy dobrze czują się w odcieniach granatu, polecamy standardowe zestawienie garnituru i białej koszuli z krawatem dopasowanym barwą do marynarki.

Są takie dni, kiedy chcesz zaprezentować się na spotkaniu wyjątkowo dobrze. Twój wizerunek ma wtedy ogromne znaczenie, dlatego proponujemy zestaw składający się z efektownej, dwurzędowej marynarki. To również klasyka, ale z pewnością pomoże Ci się wyróżnić. 

dress code w pracy stylizacja

Biznesowy dress code nie wyklucza noszenia garniturów we wzory. Naturalnie, jeśli cała stylizacja utrzymana jest w stonowanych kolorach, a dodatki są jej subtelnym uzupełnieniem. 

Wspomnieliśmy wyżej o zestawieniu golfu z marynarką — jak widać, takie zestawienie prezentuje się harmonijnie i jest równie eleganckie, jak klasyka. Warunek jest jeden — wszystkie elementy stylizacji powinny być dobrej jakości. Zwróć uwagę na fakturę dzianiny — najlepiej prezentują się gładkie sploty. 

Polecamy również: Jak ubrać się do sądu? Zasady, o których musisz pamiętać

Do pracy ubieraj się zawsze elegancko, chyba że to casual friday!

W wielu organizacjach regulamin dotyczący stroju nie obowiązuje w piątki. Tego dnia do pracy możesz przyjść ubrany w strój w stylu smart casual. Koszula w modne wzory i bawełniane spodnie będą jak najbardziej dopuszczalne. Oczywiście, jeśli tego dnia odbywasz ważne spotkania powinieneś ubrać się zgodnie z zasadami obowiązującymi w pozostałe dni. 

Natomiast do pracy nad projektami w gronie współpracowników w casual friday możesz pozwolić sobie na odrobinę luzu. Jeśli chcesz skompletować ponadczasową garderobę do pracy, zapraszamy na konsultację w naszej pracowni. Wspólnie stworzymy ubrania, w których będziesz wyglądał elegancko niezależnie od sytuacji.