Męska biżuteria dopełnia niejedną stylizację i pokazuje charakter mężczyzny, może także wskazywać wykonywany przez niego zawód. Jak nosić sygnet, aby nie popełnić modowego faux-pas i podkreślić swój styl? Zobacz sam!

Spis treści:
1. Sygnet męski – trochę historii
2. Biżuteria na palcach u mężczyzn – co musisz wiedzieć?
3. Jak nosić sygnet?
4. Sygnet męski – na to uważaj
5. Teraz już wiesz, jak nosić sygnet!

Sygnet męski – trochę historii

Sygnet to ozdobny pierścień, który dzięki swojej historii stał się symbolem władzy i bogactwa. Początkowo wykorzystywany był przez Rzymian jako osobista pieczęć. Oznacza to, że mężczyźni używali go do lakowania listów, by niejako się podpisać oraz zabezpieczyć list przez przypadkowym otwarciem. W tamtych czasach na pierścieniu dumnie prezentowano rodzinny herb, monogram, a także inny ważny dla danej osoby symbol. 

Zobacz także: Biały garnitur na ślub – niestandardowy wybór warty uwagi?

Warto wiedzieć, że sygnety na przestrzeni lat były noszone również przez polityków, żołnierzy, biznesmenów, czy aktorów lub piosenkarzy. Obecnie noszą go często wykonawcy wybranych profesji. Zatem bez względu na to, jaki zawód wykonujesz, warto dowiedzieć się, jak prawidłowo nosić sygnet, aby nie popełnić modowego faux-pas. Ta męska biżuteria to nie tylko błyskotka, ale również symbol władzy, prestiżu i statusu społecznego. To właśnie oznacza sygnet męski. Jak nosić pierścień, żeby prezentował się elegancko i z klasą? Podpowiadamy w dalszej części artykułu

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Biżuteria na palcach u mężczyzn – co musisz wiedzieć?

Dla wielu biżuteria męska ma wartość sentymentalną. To często pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie, z którą wiąże się wiele rodzinnych wspomnień, ale również tradycji. W takim przypadku warto dowiedzieć się, jak nosić sygnet męski, ponieważ staje się symbolem wyznawanych wartości. 

Oprócz przyczyn sentymentalnych, czy definiujących wartości, sygnety męskie bywają noszone także jako ekskluzywne i nowoczesne elementy męskiej garderoby. Wówczas stanowią rodzaj szykownej biżuterii, która może podkreślać np. rangę jakiegoś wydarzenia. Niekiedy w stylizacjach casualowych również pojawia się sygnet. Jak nosić ten dodatek, aby stanowił eleganckie dopełnienie Twojej stylizacji?

Jak nosić sygnet?

Na wstępie warto zaznaczyć, że wiedza dotycząca tego, jak nosić sygnet, to wiedza na temat dodatku do całej stylizacji. Powinieneś najpierw zadbać o idealne dopasowanie pozostałych elementów stroju. W tej kwestii warto postawić na Cafardini. Nasi doświadczeni Doradcy pomogą wybrać Ci idealny fason wybranego ubioru, podzielą się swoją wiedzą także w kwestii tkanin – a wybierać będziesz spośród około 5000 dostępnych opcji. Co więcej, zyskasz uszyte z największą dbałością o detale ubranie dostosowane wyłącznie do Twojej sylwetki, które dzięki kunsztowi naszych krawców posłuży Ci latami. Nie zwlekaj, wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin!
  Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności

  Jeśli chcesz dowiedzieć się, na której ręce nosi się sygnet, zastanów się, co chcesz przekazać poprzez tę biżuterię. W tradycji angielskiej sygnet noszony jest na małym palcu prawej dłoni, jednak w Polsce zazwyczaj zakładany był na serdeczny palec lewej. Obecnie jednak kieruj się najlepiej po prostu swoją wygodą, ponieważ można spotkać się z wieloma wątpliwościami dotyczącymi znaczenia konkretnych rąk. 

  Przeczytaj również: Lata 30. – moda męska w obliczu wojny

  W zależności od tego, na którym palcu nosi się sygnet, nadaje mu się inne znaczenie. Pierścień na małym palcu symbolizuje indywidualizm, na palcu serdecznym – emocjonalną więź i silny charakter. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu siły lub przywództwa, wybierz palec wskazujący, a jeśli na bogactwo, to kciuk. Teraz już wiesz, na którym palcu nosi się pierścionek męski w zależności od tego, co chcesz dzięki niemu zakomunikować. 

  Dowiedz się więcej: Garnitur dwurzędowy – czy to dobry wybór na stylizację do biura?

  Sygnet męski – na to uważaj

  Jeśli chcesz prezentować się elegancko i poważnie, zwracaj szczególną uwagę na zasady szykownego stroju. Jeśli zdecydujesz się na pierścień, musisz wiedzieć, jak nosić sygnet, aby nie popełnić gafy. Dodatkowo dbaj o to, aby biżuterii i dodatków nie było zbyt dużo. Tego typu elementy odciągają uwagę od Twojej twarzy, dlatego jeśli zdecydujesz się na duży sygnet, nie zakładaj już bransolety i bądź ostrożny w kwestii doboru zegarka. Na obrazku poniżej dłoń mężczyzny jest przesadnie ozdobiona.

  jak-nosic-sygnet-1

  Teraz już wiesz, jak nosić sygnet!

  Znasz już najważniejsze zasady noszenia męskiego sygnetu, dzięki którym z pewnością wypadniesz na poważnego i szykownego mężczyznę, który ceni sobie elegancję na najwyższym poziomie.

  Zainspiruj się: Odcienie różu – różowa koszula (i nie tylko) w Twojej szafie

  Jeżeli chcesz skompletować elegancką i ponadczasową garderobę, postaw na Cafardini. Korzystając z usługi szycia na miarę, zyskasz coś więcej, niż uszyte z najwyższej jakości tkanin ubranie dopasowane wyłącznie do Twojej sylwetki. To także niezapomniany proces i wsparcie naszych wykwalifikowanych Doradców w kwestii doboru materiałów czy fasonów wybranych elementów garderoby. Podzielą się oni z Tobą swoją niezwykle obszerną wiedzą z zakresu mody męskiej, także niuansów dotyczących męskiej biżuterii. Nie zwlekaj, wypełnij formularz i umów się na spotkanie z Doradcą Cafardini!