Smoking to symbol formalnego, wieczorowego stroju. Wyróżnia się klasą i wysoką elegancją. Jednak jak nosić smoking, aby prezentował się idealnie i ze smakiem? Podpowiadamy!
28/02/2023 Modowe ABC
Modowe ABC
Kryzys ekonomiczny i napięta sytuacja polityczna – tak wyglądały lata 30. Moda męska wbrew temu, czego można by się spodziewać, miała się świetnie w tych niespokojnych czasach. Przeczytaj artykuł i zobacz sam, ile inspiracji zaczerpniesz!
Spis treści:
1. Lata 30. – moda w niespokojnych czasach
2. Moda lat 30. u mężczyzn
3. Współczesna moda męska – lata 30. mogą być inspiracją?
4. Styl lat 30. to coś więcej, niż ubiór
Styl lat 30. to kontynuacja klasycznej elegancji, której hołdowano w poprzedniej dekadzie. Ikonami męskiej mody byli hollywoodzcy amanci: Clark Gable i Gary Cooper. Mężczyźni nosili się elegancko – garnitur był wówczas codziennym strojem – zarówno dla kierowcy, jak i dyplomaty.
Zobacz również: Co to jest i jak nosić trencz męski? Przedstawiamy 3 stylizacje
Zachodnia Europa żyła skandalem na brytyjskim dworze i głośną abdykacją króla Edwarda VIII. Jego romans z Wallis Simpson i porzucenie tronu dla miłości – tym żyła opinia publiczna na początku lat 30. XX w. Dlaczego wspominamy o tych wydarzeniach? Ponieważ Edward VIII i jego żona byli ikonami mody. Wyznaczali trendy – jednym z nich był granatowy garnitur.
Przeczytaj także: Garnitur dwurzędowy – czy to dobry wybór na stylizację do biura?
Były król i Wallis Simpson chętnie brali udział w sesjach fotograficznych i właśnie wtedy zauważyli, że granatowy garnitur lepiej prezentuje się na zdjęciach. Jak widzisz, oficjele korzystają z tej rady do dziś i często na specjalne okazje i podczas wystąpień w telewizji występują w granatowych garniturach.
Jakimi prawami rządziły się lata 30.? Moda męska poza królewskimi rezydencjami wyglądała oczywiście nieco inaczej. Pamiętaj, że był to czas wielkiego kryzysu, dlatego dla przeciętnego mężczyzny wybór i jakość tkanin na garnitury były mocno ograniczone. Mimo to nie zapominano o dobrym stylu i mężczyźni w tamtym czasie prezentowali się wyjątkowo elegancko.
W tej dekadzie marynarka męska miała kwadratowy krój, który powiększał tułów. Pojawiły się poduszki na ramionach, które sprawiały, że górna część sylwetki nabierała imponujących proporcji. Była to zdecydowana odpowiedź na kryzys – mężczyźni chcieli wyglądać na silnych i pewnych siebie. Były to głównie dwurzędowe marynarki zapinane na cztery, sześć lub osiem guzików. Do tego szerokie spodnie, które pomagały zachować odpowiednią proporcję pomiędzy masywną górą i dołem sylwetki.
Eleganckie płaszcze również były dwurzędowe, eleganci nosili je z poszetką, skórzanymi rękawiczkami i kapeluszem – fedorą lub homburgiem. Wyobraźnię tłumów karmiły historie o amerykańskich i włoskich gangsterach toczących ze sobą zażarte wojny. Jak wyglądał typowy strój męski? Lata 30. to często inspiracje zaczerpnięte z gangsterskich filmów – mężczyźni nosili dwurzędowe marynarki w prążek i kapelusze, które dodawały tajemniczości.
Jeżeli podoba Ci się wizja siebie w takim ubraniu, ale chcesz wyglądać jednocześnie modnie i elegancko, najlepszą opcją będzie garnitur szyty na miarę. Nasi krawcy pracują jedynie na materiałach najwyższej jakości, a Doradcy posiadają niesamowitą wiedzę na temat mody męskiej i wyjątkowe wyczucie w kwestii ponadczasowej estetyki. Nie zwlekaj, wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin!
Przerysowane proporcje sylwetki nie są obecnie w trendach. Natomiast jeśli chodzi o sam styl lat 30. i elegancję, z jaką nosili się wtedy mężczyźni – powinniśmy czerpać z tej epoki pełnymi garściami. Jak nosić dwurzędowe marynarki, starannie dobierać dodatki i jakościowe materiały? Tego powinniśmy uczyć się od pokolenia naszych dziadków i pradziadków.
Dowiedz się więcej: Co zrobić, żeby koszula nie wychodziła ze spodni? Zobacz 4 sposoby!
Zainspirowała Cię moda lat 30. XX w.? My również uwielbiamy ten styl. Mamy dla Ciebie zestawy inspirowane właśnie tą dekadą.
Pierwsza z nich to uniwersalny i bardzo elegancki zestaw z dwurzędową marynarką. Utrzymany w odcieniach szarości garnitur jest bardzo uniwersalnym wyborem. Sprawdzi się zarówno za dnia, jak i podczas wieczornego wyjścia na kolację.
W latach 30. panowie nie nosili kurtek do garnituru. Jedynym okryciem, w jakim wypadało się pokazać na ulicy, był płaszcz. Warto mieć w swojej szafie choćby jeden płaszcz uszyty z wełny wysokiej jakości, który posłuży Ci latami i będzie pasować do każdej okazji.
Dobierz kamizelkę szytą na miarę do swojego garnituru w jednej z pracowni Cafardini!
Czym cechowały się stroje wieczorowe, jeżeli patrzymy na lata 30? Moda męska faworyzowała smokingi. Biała marynarka z wyłogami z czarnego jedwabiu była wtedy prawdziwym hitem.
Epoka wielkiego kryzysu była wyjątkowo trudnym czasem, coraz głośniej mówiło się o nowej wojnie, choć rany po pierwszej jeszcze się nie zagoiły. Wydawałoby się, że w takim czasie trudno myśleć o elegancji, jednak mężczyźni nie zapominali o jej zasadach i prezentowali się nienagannie. Warto uczyć się od nich stylu i tego, że powinno się zawsze stawiać na najwyższą jakość.
Zainspiruj się: Biały garnitur na ślub – niestandardowy wybór warty uwagi?
W naszej pracowni uszyjemy dla Ciebie garnitury inspirowane modą lat 30. korzystając jedynie z najwyższej jakości materiałów. Taka inwestycja w swój wizerunek z pewnością się opłaci. Nie zwlekaj, wypełnij formularz kontaktowy i umów się na spotkanie z naszym Doradcą!
Zaufaj naszym specjalistom i odwiedź jeden z naszych salonów! Zapraszamy do Warszawy, Katowic, Krakowa i Częstochowy!
Smoking to symbol formalnego, wieczorowego stroju. Wyróżnia się klasą i wysoką elegancją. Jednak jak nosić smoking, aby prezentował się idealnie i ze smakiem? Podpowiadamy!
28/02/2023 Modowe ABC
Garnitur szyty na miarę to strój dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Jego elementem jest także podszewka, równie ważna, co główna tkanina. Dowiedz się, z czego powinna być podszewka w marynarce i dlaczego odpowiednio dobrany materiał jest tak ważny.
27/02/2023 Modowe ABC