Dobrze wyprasowana koszula to podstawa, jeśli dbasz o swój wizerunek. Należy jednak wiedzieć, jak zrobić to poprawnie. W poniższym artykule podpowiadamy, jak prasować koszule szybko i sprawnie!

Spis treści

1. Jak prasować koszule szyte na miarę i na co warto zwracać uwagę? 
2. Prasowanie koszuli szytej na miarę – poradnik
3. Jaką koszulę szytą na miarę warto mieć w swojej szafie? 
4. Teraz prasowanie nie będzie dla Ciebie problemem! 

Ważne spotkanie w pracy lub daleka delegacja to wydarzenia, dla których zdecydowanie warto zadbać o odpowiedni strój. Dobrze skrojona koszula jest obowiązkowym elementem profesjonalnego wizerunku. Jak się prasuje koszule? W artykule przedstawiamy porady od ekspertów Cafardini, dzięki którym dowiesz się, jak to dobrze zrobić.

Jak prasować koszule szyte na miarę i na co warto zwracać uwagę? 

Prasowanie koszul to z pozoru żmudne i trudne zajęcie. Wystarczy jednak, że poznasz odpowiednią technikę, a przyjdzie Ci to z łatwością. Koszule szyte na miarę przed prasowaniem muszą być przede wszystkim czyste. Każde, nawet najmniejsze zabrudzenie czy przebarwienie zostanie utrwalone za sprawą wysokiej temperatury. Z tego samego powodu, sprawdź czystość żelazka oraz deski do prasowania. 

Prasowanie koszuli szytej na miarę – poradnik

Najważniejszym pytaniem nie jest, jak prasować koszulę, ale w jakiej kolejności to zrobić. Choć pozornie wydaje się to obojętne, to właśnie technika pozwala na uzyskanie satysfakcjonującego efektu. 

Przeczytaj także: Jak złożyć marynarkę, aby się nie pogniotła? Poradnik krok po kroku

Prasowanie koszul zawsze rozpoczynaj od wewnętrznej strony kołnierzyka. Następnie przewróć materiał i wyprasuj jego zewnętrzną część. Kolejnym etapem jest prasowanie tylnej części koszuli. Okolice ramion i karku naciągnij na wąską stronę deski. Zacznij od prawej strony ubrania, prowadź żelazko od zewnętrznej strony materiału ku środkowi. Analogicznie wyprasuj lewy bok. 

Jak prasować rękawy koszuli? 

Rękawy zawsze zaczynaj prasować od mankietów. Po ich wyprasowaniu rozłóż rękaw na desce wzdłuż szwu. Zacznij prasować go w połowie długości. Najpierw skieruj żelazko w stronę mankietu, a następnie w kierunku linii ramion. Jeśli na rękawie powstało nieestetyczne zagniecenie, odwróć koszulę tak, aby niezaprasowany kant był pośrodku i przejedź po nim żelazkiem.

jak prasować koszule szyte na miarę

Następnym krokiem w tym, jak prasować koszule, jest wygładzenie przodu oraz tyłu. Warto zacząć od jej prawej części, następnie przejść na tył ubrania i potem lewy bok. Prasowanie koszuli najlepiej zacząć od góry, stopniowo kierując się ku dołowi. Nie można zapominać o wyprasowaniu przestrzeni między guzikami. 

Co zrobić, gdy koszula nie chce się wyprasować? Warto delikatnie zwilżyć materiał. Można do tego wykorzystać zwykły spryskiwacz, wbudowany mechanizm w żelazku lub generator pary. Dzięki temu tkanina zdecydowanie łatwiej się rozprostuje. 

Polecamy również: Jak podwijać rękawy koszuli? Zbiór najważniejszych zasad

Jaką koszulę szytą na miarę warto mieć w swojej szafie? 

Przedstawiliśmy 3 modele koszul, które powinny znaleźć się w szafie każdego stylowego mężczyzny. 

1. Biała bawełniana koszula od Cafardini

Klasyczna biała koszula to must have w męskiej garderobie. Wygląda niezwykle elegancko, jest przewiewna, a dodatkowo łatwo się prasuje. 

2. Jasnoniebieska koszula

Taki model jest równie elegancki, jak biały odpowiednik, a świetnie wygląda też w luźniejszych stylizacjach. 

3. Lniana koszula

Len to doskonały wybór na gorące dni, ponieważ jest niezwykle przewiewny. Warto pamiętać, że lniane koszule, należy prasować, gdy są jeszcze lekko wilgotne. Czynność przebiega dużo szybciej, a efekt utrzymuje się dłużej. 

Teraz prasowanie nie będzie dla Ciebie problemem! 

Podsumowując, odpowiedzieliśmy na pytanie, jak prasować koszule oraz co zrobić, jeżeli koszula nie chce się wyprasować. Choć nie jest to trudne zadanie, jednak wymaga precyzji i cierpliwości, a także kierowania się określoną kolejnością. Po wyprasowaniu każdą koszulę wieszaj na wieszaku, zapinając na dwa guziki przy kołnierzyku, aby nie straciła fasonu. 

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem, w którym szczegółowo opisaliśmy ofertę naszych usług. Zachęcamy również do umówienia się na spotkanie z naszym Doradcą – pomożemy Ci stworzyć stylizację Twoich marzeń!