Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, jak ubierać się do biura. Poznaj modne i stylowe rozwiązania, zgodne z biurowym dress code’em i panującymi trendami!

Spis treści

1. Jak ubierać się do biura? Przede wszystkim zgodnie z dress code’em
2. Konkretne wskazówki, jak się ubrać do pracy w biurze
3. Męskie stroje do biura – przykładowe stylizacje Cafardini
4. Teraz już wiesz, jak się ubrać do biura!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że profesjonalny wygląd w kontaktach biznesowych to podstawa. Mogłoby się wydawać, że jest to głównie problem kobiet, ale modowe faux-pas zdarza się również mężczyznom. W artykule podpowiadamy, jak ubrać się do biura z Cafardini, aby wyglądać modnie i z klasą. Po lekturze z łatwością dopasujesz odpowiedni strój do pracy w biurze i unikniesz wpadki.

Jak ubierać się do biura? Przede wszystkim zgodnie z dress code’em

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Elegancki wygląd dodaje pewności siebie, ale pomaga też podkreślić kompetencje i zwiększyć zaufanie. Nie ma ogólnie ustalonego ubioru, dlatego każda firma może mieć swój indywidualny dress code. W niektórych miejscach jest on bardziej formalny, w innych nieco mniej zobowiązujący. Jedno jest pewne – musisz się do niego bezwzględnie dostosować. 

Przeczytaj także: Czym jest business dress code i jakie są jego rodzaje? Wyjaśnia ekspert

Konkretne wskazówki, jak się ubrać do pracy w biurze

Komponując swój biznesowy ubiór, zwróć uwagę na cztery podstawowe zasady. Po pierwsze niezwykle ważna jest tutaj kolorystyka męskiego stroju do pracy. Garnitur powinien być w ciemnych kolorach. Warto więc postawić na granatowe, czarne, grafitowe i szare modele. Jeżeli chcesz wyglądać stylowo i z klasą, pamiętaj również o odpowiednio dobranym do swojej sylwetki kroju spodni i marynarki. 

Po drugie pamiętaj, że w eleganckich stylizacjach dopuszczalne są wyłącznie koszule z długim rękawem. Biała lub błękitna koszula to ponadczasowe klasyki, ale możesz założyć także koszulę w kolorze écru lub szarą. 

Po trzecie nie zapomnij, że w stroju biznesowym bardzo ważną rolę odgrywają również dodatki. Eleganckie buty, krawat, zegarek, pasek do spodni powinny być dobrane do koloru koszuli i garnituru. Te wszystkie elementy dodadzą modnego sznytu eleganckiej stylizacji.

Zastanawiając się, jak się ubrać do pracy w biurze, mężczyzna musi pamiętać o tym, że przede wszystkim należy dostosować się do obowiązującego w firmie dress code’u. Chcąc zwiększyć swój komfort codziennego funkcjonowania, warto wziąć pod uwagę odpowiedni poziom wygody. Uzyskasz go poprzez dobranie ubrań z wysokiej jakości tkanin.

Męskie stroje do biura – przykładowe stylizacje Cafardini

Jeżeli zastanawiasz się jak ubrać się do biura, to postaw na klasyczny look. Granatowy garnitur, wykonany z dobrej jakościowo tkaniny to model, który zawsze doskonale się prezentuje. Bardzo dobrze komponuje się z nim gładka błękitna koszula z kołnierzykiem. 

jak ubierać się do biura

Chcąc nieco przełamać monochromatyczną stylizację, koniecznie zadbaj o eleganckie dodatki. Świetnie sprawdzą się tutaj brązowy pasek i biznesowe buty w tym samym kolorze. Eleganckie, modne i stylowe rozwiązanie!

Jak się ubrać do biura? Mężczyzna, który chce nadać sobie nieco mniej oficjalnego wyglądu, może wybrać dopasowany szary garnitur w kratę. W tej stylizacji doskonałym dopełnieniem będzie biała koszula i stalowy krawat. Całość można zestawić z czarnymi butami i paskiem. Warto pamiętać również o skarpetach, które w formalnych stylizacjach powinny być w tym samym kolorze co buty. 

Jeżeli nie czujesz się wystarczająco pewnie w świecie mody męskiej, warto umówić się na spotkanie z naszym Doradcą, który pomoże Ci stworzyć wymarzoną kreację, idealną do pracy w biurze.

Polecamy również: Dress code w pracy – 5 stylizacji od Cafardini

Teraz już wiesz, jak się ubrać do biura!

Podsumowując, męska stylizacja do pracy w biurze musi być zgodna z zasadami firmy. Przede wszystkim należy odpowiednio dopasować garnitur pod względem kroju i koloru do sylwetki. Istotne jest również dobranie dodatków i połączenie wszystkich elementów stylizacji w jedną całość. 

Specjaliści Cafardini chętnie podpowiedzą, jak ubierać się do biura. Mężczyzna z pewnością dzięki temu będzie zadowolony. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem, w którym znajdują się także szczegóły naszej oferty.