Spodnie w kant to cecha charakterystyczna męskiej elegancji. Choć początkowo ich prasowanie może wydawać się dość skomplikowane i czasochłonne, to z dobrym żelazkiem i kilkoma wskazówkami bez trudu opanujesz tę sztukę. Dzisiaj wyjaśniamy, jak prasować spodnie w kant.

Spis treści

1. Prasowanie spodni w kant – o tym musisz pamiętać
2. Jak prasować spodnie na kant? Instrukcja krok po kroku
3. Jakie spodnie w kant warto mieć w swojej garderobie?
4. Dbaj odpowiednio o spodnie w kant, a będą wyglądać jak nowe przez długi czas

Chcąc wyglądać schludnie i robić dobre wrażenie, warto zadbać o swój wizerunek. Kant w spodniach garniturowych jest jednym z podstawowych wyznaczników męskiej elegancji, o czym doskonale wiemy w Cafardini. Podpowiadamy, jak prasować spodnie od garnituru, aby kant był równy i wyraźnie zarysowany!

Prasowanie spodni w kant – o tym musisz pamiętać

W odpowiednio skrojonych i dopasowanych spodniach kant znajduje się centralnie na środku nogawek, a boczne szwy układają się wzdłuż jednej linii. Pełni ona na spodniach niezwykle ważną funkcję – to dzięki niej sylwetka staje się smuklejsza i optycznie wydłużona. Jest to też odpowiedni sposób na podkreślenie staranności oraz estetyki ubioru.

Tak jak wiele innych czynności, prasowanie spodni od garnituru wymaga od nas wcześniejszego przygotowania. Przed prasowaniem zadbaj o bawełnianą ściereczkę, która będzie potrzebna do zabezpieczenia materiału przed wysoką temperaturą. Następnie rozgrzej żelazko zgodnie z oznaczeniem na metce. Upewnij się, że temperatura nie jest zbyt wysoka, wykonując próbę na wewnętrznej stronie spodni.

Przeczytaj także: Jak prasować len, aby go nie zniszczyć? Rzeczy, o których musisz wiedzieć!

Jak prasować spodnie na kant? Instrukcja krok po kroku

Prasowanie spodni w kant nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Jesteśmy pewni, że z poniższymi wskazówkami prasowanie spodni od garnituru będzie czystą przyjemnością.

1. Prasowanie spodni na kant rozpocznij od tylnych i przednich kieszeni. Przewróć spodnie na lewą stronę, ułóż kieszenie na desce i dokładnie je wygładź.

2. Następnie wyprasuj rozporek oraz przeszycia obu nogawek.

3. Przewróć spodnie na prawą stronę, naciągnij materiał na węższą część deski i wyprasuj pas, stopniowo obracając go na desce. Pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas prasowania okolic kieszeni, aby nie powstały nieestetyczne zagniecenia. Najlepiej, jeśli zrobisz to, delikatnie unosząc żelazko ponad materiałem.

4. Teraz przejdź do prasowania nogawek. Rozłóż nogawkę spodni na desce do prasowania, dbając o to, aby szwy znajdowały się po każdej ze stron. Wyprasuj środek nogawki. Czynność tę powtórz dla drugiej nogawki.

5. Jak prasować spodnie w kant? Ułóż je wzdłuż deski, tak aby szwy znalazły się dokładnie pośrodku nogawek. Dzięki temu kant spodni będzie perfekcyjnie prosty. Unieś jedną nogawkę i wygładź wewnętrzną stronę drugiej nogawki. Zacznij od dolnej części nogawki i kieruj się w stronę krocza.

6. Obróć nogawkę na drugą stronę i wygładź jej zewnętrzną część. Aby uzyskać idealny kant, prowadź żelazko jak najbliżej krawędzi, unikając kontaktu z miejscem zgięcia materiału.

7. Wyprasuj drugą nogawkę, powtarzając krok 5 i 6.

8. Wykorzystując funkcję pary, utrwal powstałe kanty, przesuwając żelazkiem po ich krawędziach.

jak prasować spodnie w kant

Już wiesz jak wyprasować spodnie na kant, ale pamiętaj też, że po wyprasowaniu warto umieścić je na wieszaku. W tym celu włóż wieszak pomiędzy nogawki i przełóż spodnie przez poprzeczkę. Dzięki temu materiał nie pogniecie się w szafie, a kant będzie nadal wyraźny.

Polecamy również: Jak złożyć marynarkę, aby się nie pogniotła? Poradnik krok po kroku

Jakie spodnie w kant warto mieć w swojej garderobie?

Spodnie w kant to bardzo ważny element męskiej garderoby. Warto więc stawiać na dobre jakościowo tkaniny, które zapewniają wysoki komfort noszenia oraz łatwość prasowania. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale od tkaniny zależy również to, jak długo utrzyma się efekt wyprasowania. Doradca Cafardini podpowie, jaki będzie najlepszy materiał do uszycia spodni oraz wskaże jaki krój będzie dopasowany do sylwetki klienta. 

Dbaj odpowiednio o spodnie w kant, a będą wyglądać jak nowe przez długi czas

Początkowo prasowanie spodni na kant może wydawać się trudne, ale wystarczy dobre żelazko i po kilku próbach opanujesz tę sztukę do perfekcji. Jeżeli chcesz ułatwić sobie to zadanie, możesz skorzystać z usług profesjonalnych krawców, którzy pomogą Ci w wybrać materiały najlepszej jakości oraz dokładnie wyjaśnią, jak prasować spodnie w kant oraz jak o nie dbać. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług oraz pełną ofertą!