Męska moda biznesowa podporządkowana jest konkretnym zasadom. Strój biznesowy męski powinien być formalny i elegancki, aby podkreślać Twój profesjonalizm i szacunek, który okazujesz swoim kontrahentom. Poznaj wszystkie zasady!

Spis treści:
1. Strój biznesowy męski – najważniejsze informacje
2. Moda biznesowa – marynarka i spodnie
3. Moda biznesowa – koszula
4. Moda biznesowa – buty i dodatki
5. Jak Cię widzą, tak Cię piszą – dlatego zwróć uwagę na swoje ubranie biznesowe

Strój biznesowy męski – najważniejsze informacje

Świat wielkiego biznesu zawsze wyróżniał się określonym stylem. Strój biznesowy z tkanin najwyższej jakości, garnitur szyty na miarę u mistrza krawieckiego i perfekcyjnie dobrane dodatki świadczą o wysokiej pozycji i świadomości człowieka, z którym robisz interesy. Mamy tu także do czynienia z poszanowaniem określonych reguł i hołdowaniem klasycznej elegancji. Zatem styl biznesowy to klasa sama w sobie. Jak ubrany powinien być biznesmen, człowiek o wysokiej pozycji zawodowej, lub pracownik do niej aspirujący? 

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Styl biznesowy męski to schludne i stonowane kolorystycznie stroje. Jak wybierać ubrania biznesowe, aby nie popełnić gafy podczas ważnego służbowego spotkania? Poznaj najważniejsze zasady professional dress code i noś się tak, aby Twój strój był narzędziem do pozyskania zaufania partnerów biznesowych oraz szacunku wśród kolegów z pracy i przełożonych.

stroj-biznesowy-meski-1

Klasyczny styl biznesowy męski nie jest skomplikowany, ale nie ma tu miejsca na błędy. Komponowanie stylizacji zgodnie z professional dress code to klucz do sukcesu i budowania swojego biznesowego wizerunku. Podstawą stylizacji biznesowej jest dobrej jakości garnitur (marynarka i spodnie w tym samym kolorze i z tego samego materiału). Koszula z wysokogatunkowej bawełny z długim rękawem powinna być gładka, ale dopuszczalny jest również delikatny prążek. Dopełnieniem stylizacji powinien być jedwabny krawat i skórzany pasek. Na stopach buty z kategorii formalnych: oxfordy, lotniki, derby, ewentualnie monki, oczywiście dobrane kolorystycznie do paska. 

Zdobądź kompleksową wiedzę o męskim obuwiu i przeczytaj artykuły: 

Formalne buty – oxfordy i lotniki 

Półformalne buty – derby, brogsy i monki

Ubranie biznesowe powinno posiadać kilka cech, które będą bezpośrednio przekładać się na Twój zawodowy wizerunek. Wbrew pozorom praca w biznesie rzadko polega na siedzeniu całymi dniami za biurkiem. Każdy dzień wygląda inaczej, często wypadają spotkania na żywo, zarówno w firmie, jak i poza nią. Dlatego strój biznesowy męski ma dawać Ci pełną swobodę ruchów i komfort przez cały, niekiedy stresujący, dzień. Dobrze skrojony garnitur szyty na miarę to ubranie, w którym właśnie tak się będziesz czuł.

Drugą bardzo ważną cechą jest idealne dopasowanie rozmiaru. Jeśli chcesz wyglądać nieskazitelnie i dzięki temu czuć się pewniej, ten warunek musi zostać spełniony. I znów bezkonkurencyjne okazuje się szycie na miarę. W Cafardini uzyskasz nie tylko świetny efekt, ale doświadczysz także niesamowitego procesu. Najpierw podczas rozmów z naszymi Doradcami ustalicie, jaki krój i detale spełnią Twoje oczekiwania, podkreślą zalety i ukryją potencjalne wady Twojej sylwetki. Następnie nasi krawcy zdejmą z Ciebie miarę i uszyją wyjątkowy strój, stworzony jedynie pod Twoim kątem. Gotowe garnitury cechują się uśrednionymi wymiarami, innymi słowy każdemu będą pasować mniej więcej, ale na nikim nie będą leżeć idealnie – przeciwieństwem tego stanu rzeczy jest garnitur szyty na miarę. Sprawdź nasz cennik i wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin!




    Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności

    Podsumowując – stylizacje na spotkania biznesowe powinny zapewniać Ci maksymalny komfort, tak, aby Twoja sylwetka emanowała pewnością siebie. Jego elementy powinny być dobrane zgodnie z zasadami dress code’u biznesowego i zawsze dopasowane do okazji. Ma być skromne i schludnie, ale z klasą. Skoro znasz już ogólne zasady – pora przejść do konkretów. Z naszą pomocą stworzysz modelowe stylizacje biznesowe! 

    Moda biznesowa – marynarka i spodnie

    Styl biznesowy podlega zasadom professional dress code. Wytyczne są bardzo klarowne. Za dnia królują granaty, szarości i grafit – czerń zarezerwowana jest na okazje wieczorowe. Na spotkania o najwyższym stopniu formalności zakładaj zestaw gładki o klasycznym kroju. Jeśli decydujesz się na wzór to wyłącznie taki, który wynika ze struktury tkaniny.

    Zapraszamy do lektury: Garnitur w kratę – na wesele, do biura i nie tylko! Jak go stylizować?

    Codzienny strój biznesowy męski do biura pozwala na pewne odstępstwa od tej reguły. Możesz pozwolić sobie na noszenie zestawu koordynowanego (spodni i marynarki w różnych kolorach). Pamiętaj, że spodnie powinny mieć klasyczny garniturowy krój. Ostatnio bardzo częstym błędem jest noszenie za krótkich i za ciasnych spodni. Nie wygląda to profesjonalnie, choć niektórym wydaje się modne. Spodnie muszą być na tyle szerokie w udach i łydkach, aby zapewniać „spad”. Mówiąc kolokwialnie, kiedy siadasz, spodnie się podciągają i ważne jest, aby podczas wstawania same opadały, dzięki czemu unikniesz konieczności wykonywania dziwnych ruchów nogami czy rękami.

    Polecamy artykuł: Szary garnitur – stylizacje na co dzień i wieczorowe. Czym się różnią?

    Moda biznesowa podlega również porom roku. W chłodnych miesiącach wybieraj ciemniejsze kolory i grube wełniane sploty. Na okazje mniej formalne możesz pozwolić sobie na przygaszone odcienie śliwkowego czy bordo, a w kwestii tkanin – na tweed i sztruks. Wiosną i latem noś garnitury z lekkiej wełny czesankowej z dodatkiem lnu. Takie połączenie zapewnia przewiewność tkaniny bez strat na jej eleganckiej estetyce. W letnie dni postaw na jaśniejsze szarości przełamane dodatkami w odcieniu granatu, bordo lub butelkowej zieleni. 

    stroj-biznesowy-meski-2

    Moda biznesowa – koszula

    Kolor i wzór koszuli biznesowej

    Koszula do formalnej stylizacji biznesowej powinna być biała. Podczas spotkań o najwyższym stopniu formalności dodaj jeszcze białą lnianą (ewentualnie wykonaną z takiej samej tkaniny, co koszula) poszetkę złożoną w stylu prezydenckim. W pozostałych przypadkach wybieraj koszule w kolorach pastelowych np. błękitne czy jasnożółte. Professional dress code zakłada, że koszula ma być gładka. W dni, w które możesz pozwolić sobie na stylizacje biznesowe smart, dopuszczalny jest prążek, natomiast jeżeli w Twojej firmie pasuje luźna atmosfera, koszula w kratę nie będzie faux-pas. 

    Kołnierzyk i mankiety koszuli biznesowej

    Klasyczna koszula biznesowa to model z kołnierzykiem kent, z mankietami zapinanymi na guziki. Zawsze z długim rękawem – nawet latem. W przypadku, gdy obowiązuje Cię wyłącznie styl biznesowy casual, możesz nosić koszule z kołnierzykiem button down, jednak w ich przypadku zastosowanie krawata będzie błędem. Koszula z mankietami zapinanymi na spinki ma wyższy stopień formalności od tej z mankietami na guziki. Jednak warto nosić ją wyłącznie na wyjątkowe okazje i bankiety biznesowe. W codziennej pracy biżuteryjne spinki mogą Ci zwyczajnie przeszkadzać i sprawiać pretensjonalne wrażenie. 

    Dopasowanie i tkanina koszuli biznesowej

    Zadbaj o idealne dopasowanie koszuli – również w tym przypadku szycie na miarę jest bezkonkurencyjne. Koszula szyta na miarę będzie mieć optymalną szerokość, zapewni Ci maksimum wygody, a co najważniejsze – będzie miała odpowiednie, dopasowane do długości każdej z rąk rękawy. Taką koszulę możesz spersonalizować. Wyhaftowane na mankietach czy w dowolnym innym miejscu inicjały wzmacniają poczucie wyjątkowości stroju i mogą pozytywnie wpłynąć na Twoją pewność siebie.

    stroj-biznesowy-meski-3

    Wybór tkaniny też nie pozostaje bez znaczenia. Unikaj sztucznych, poliestrowych koszul. Naturalna bawełna, popelina czy twill to dobry wybór. Ze względu na dużą skłonność do zagnieceń, lniana koszula może być problematyczna w środowisku biznesowym, jednak komfort termiczny, jaki zapewnia ta tkanina, może być nie do przecenienia. 

    Moda biznesowa – buty i dodatki

    Strój biznesowy męski – buty

    Tak jak garnitury czy koszule, biznesowe buty również dzieli się na bardziej i mniej formalne. Styl biznesowy bazuje na oxfordach i butach o fasonie derby. Dopuszcza się również lotniki, monki i warianty brogsowane. W stylizacjach dziennych najlepiej sprawdzają się brązowe buty. Im jaśniejsze modele, tym niższy ich stopień formalności. 

    stroj-biznesowy-meski-4

    Wszędzie tam, gdzie obowiązuje professional dress code, wybieraj oxfordy lub lotniki bez zdobień, w kolorze odpowiednim do sytuacji. W przypadku stylizacji wieczorowych, postaw na ciemnobrązowe, a najlepiej czarne modele. Tworząc formalny strój biznesowy męski dzienny, unikaj czarnego obuwia – poza stylizacjami wieczorowymi czarne buty formalne powinny mieć zastosowanie głównie w przypadku zestawów pogrzebowych. Oprócz ciemnego brązu możesz rozważyć nieco jaśniejsze modele, albo pójść w zupełnie inną stronę i założyć ciemnogranatowe lub ciemnowiśniowe buty.

    Uniknij modowego faux-pas: Jak się ubrać na pogrzeb latem, zimą i jak dobrać dodatki – poradnik

    Jeśli możesz pozwolić sobie na styl biznesowy smart, będziesz mieć większy wybór. Buty derby dodadzą indywidualnego szlifu Twojej stylizacji, podobnie jak zapinane na klamerki monki. Są dopuszczalne w dni, kiedy nie masz oficjalnych spotkań i możesz ubrać do biura swobodniejszą stylizację biznesową. Najmniej formalne będą jasne i brogsowane odpowiedniki proponowanych wyżej modeli.

    Jak każdy z elementów stroju biznesowego, również buty powinny być dobrze dopasowane. Polecamy modele ze skóry naturalnej, które wyróżniają się jakością wykonania i estetyką. To mit, że buty formalne muszą być niewygodne, często wynikający z niechęci mężczyzn do spędzenia dłuższej chwili na mierzeniu różnych modeli. Poświęć na wybór chwilę czasu i dbaj o buty, a będziesz się nimi cieszył latami.

    Strój biznesowy męski – dodatki

    Na koniec kilka słów o dodatkach – stylizacje biznesowe nie są przestrzenią do modowych eksperymentów. Wzorzysty krawat jest dopuszczalny, ale pamiętaj, by deseń był odpowiednio stonowany. Krawat powinien kończyć się na wysokości górnej krawędzi paska. Sam pasek natomiast powinien mieć klasyczną, minimalistyczną klamrę bez widocznego logo czy przesadnych zdobień i być dopasowany kolorystycznie do butów.

    stroj-biznesowy-meski-5

    Wybór dodatków to kwestia, którą warto poruszyć ze względu na powszechną skłonność do przesady. Jedyne elementy biżuterii, które są dopuszczalne w formalnej biznesowej stylizacji, to obrączka, sygnet związany z wykonywanym zawodem lub uczelnią, ewentualne spinki mankietów czy guziki jubilerskie oraz zegarek. Oczywiście nie ma nic złego w noszeniu przez mężczyzn bransoletek, wisiorków czy innej biżuterii – jednak takie dodatki zostaw na casualowe okazje.

    Jak Cię widzą, tak Cię piszą – dlatego zwróć uwagę na swoje ubranie biznesowe

    Moda biznesowa nie ma już dla Ciebie tajemnic. Możesz swobodnie dobierać garnitury, koszule, buty i dodatki na każdą okazję. Męskie ubranie biznesowe to ważny element Twojego profesjonalnego wizerunku. Musisz o tym pamiętać, komponując stylizacje na spotkania biznesowe. Dobrze skrojony garnitur i wygodna, klasyczna koszula to strój biznesowy męski, w którym możesz czuć się swobodnie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie. Ten wysoki standard będzie spełniać wyłącznie ubranie biznesowe szyte na miarę. 

    Zadbaj o szczegóły: Wiązanie krawata – dlaczego szerokość i węzeł krawata ma znaczenie?

    Nasi klienci często podkreślają, że w ubraniach szytych na miarę czują się wyjątkowo komfortowo. Ten komfort wyraźnie przekłada się na mowę ciała. Odpowiedni strój biznesowy męski doda Ci pewności siebie, a to w relacjach służbowych ma niebagatelne znaczenie.

    Zaufaj naszym specjalistom i odwiedź jeden z naszych salonów! Zapraszamy do Warszawy, Katowic, Krakowa i Częstochowy!