Męska moda biznesowa podporządkowana jest konkretnym zasadom dress code’u. Stylizacje biznesowe powinny być formalne i eleganckie, aby podkreślały Twój profesjonalizm i szacunek, który okazujesz swoim kontrahentom. Podpowiadamy czym powinien charakteryzować sięstrój biznesowy męski.

Spis treści

1. Strój biznesowy męski — najważniejsze informacje
2. Moda biznesowa – 5 podpowiedzi od stylisty
3. Przykładowe stylizacje biznesowe od Cafardini
4. Jak Cię widzą, tak Cię piszą — dlatego zwróć uwagę na swoje ubranie biznesowe

Styl biznesowy męski to schludne i stonowane kolorystycznie stroje. Jak wybierać ubrania biznesowe, aby nie popełnić gafy podczas ważnego służbowego spotkania? Poznaj najważniejsze zasady professional dress code i noś się tak, aby Twój strój był narzędziem do pozyskania zaufania partnerów biznesowych.  

Strój biznesowy męski — najważniejsze informacje

Styl biznesowy męski nie jest skomplikowany, ale nie ma tu miejsca na błędy. Komponowanie stylizacji zgodnie z professional dress code to klucz do sukcesu i budowania swojego biznesowego wizerunku. Podstawą stylizacji biznesowej jest dobrej jakości garnitur (marynarka i spodnie w tym samym kolorze i z tego samego materiału). Koszula z wysokogatunkowej bawełny z długim rękawem powinna być gładka, ale dopuszczalny jest również delikatny prążek. Dopełnieniem stylizacji jest jedwabny krawat i skórzany pasek. 

strój biznesowy męski

Przeczytaj również: Czym jest business dress code i jakie są jego rodzaje? Wyjaśnia ekspert

Moda biznesowa – 5 podpowiedzi od stylisty

Moda biznesowa to przede wszystkim ściśle określona gama kolorystyczna. W ciągu dnia nie nosimy czarnego garnituru z białą koszulą. Zgodnie z zasadami dress code jest to strój, który powinno się nosić dopiero po godzinie 18:00. W ciągu dnia nosimy garnitury granatowe, grafitowe lub szare. Co więcej, koszula do dziennej stylizacji może być biała, ale tylko na wyjątkowe okazje. W pozostałych przypadkach wybieramy koszule w kolorach pastelowych np. jasnoniebieska. 

Strój biznesowy męski musi być idealnie dopasowany do sylwetki — tylko wtedy będziesz czuć się w nim swobodnie i pewnie. Noszenie za dużych lub za małych ubrań to największy błąd, jaki możesz popełnić, wybierając ubranie biznesowe. 

Pamiętaj również o tym, aby ubrania zachowały właściwe proporcje. Mankiet koszuli powinien wystawać spod rękawa marynarki na długość 1.,5 cm. Krawat powinien kończyć się na wysokości górnej krawędzi paska. Sam pasek natomiast powinien mieć klasyczną klamrę bez widocznego logo czy przesadnych zdobień. 

Wybór dodatków to kwestia, którą warto poruszyć ze względu na powszechną skłonność do przesady. Jedyne elementy biżuterii, które są dopuszczalne to obrączka lub sygnet. Elegancki zegarek i skórzana teczka wystarczą — stylizacje biznesowe nie mogą być pretensjonalne. Unikaj dużych logotypów i zbyt wyrazistych dodatków. 

Ubranie biznesowe to również odpowiednio dobrane buty do garnituru. Postaw na oxfordy lub derby z wysokiej jakości skóry.  

Zobacz także: Jaka powinna być odpowiednia długość krawata? Poznaj najważniejszą zasadę

Przykładowe stylizacje biznesowe od Cafardini

Zacznijmy od stylizacji na najważniejsze spotkania — granatowy garnitur i biała koszula to klasyka, dzięki której nie popełnisz gafy. Do tego dobrany kolorystycznie do marynarki krawat i biała poszetka — całość jest harmonijna i wyjątkowo elegancka. 

Druga inspiracja przeznaczona jest dla Panów, którzy przestrzegają zasad dress code, ale lubią się wyróżniać. Piękna faktura marynarki sprawi, że stylizacja biznesowa nabierze niebanalnego charakteru. 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą — dlatego zwróć uwagę na swoje ubranie biznesowe

Męskie ubranie biznesowe to ważny element Twojego profesjonalnego wizerunku. Musisz o tym pamiętać, komponując stylizację na spotkanie biznesowe. Dobrze skrojony garnitur i wygodna, klasyczna koszula to strój biznesowy męski, w którym możesz czuć się swobodnie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie. 

Nasi klienci często podkreślają, że w ubraniach szytych na miarę czują się tak komfortowo, jak nigdy dotąd. Ten komfort wyraźnie przekłada się na mowę ciała. Odpowiedni strój biznesowy męski doda Ci pewności siebie, a to w relacjach służbowych ma niebagatelne znaczenie. Chcesz się o tym przekonać? Umów się na spotkanie z naszym Doradcą, który pomoże stworzyć dla Ciebie idealny strój biznesowy.