Strój na randkę wybieraj wyjątkowo starannie. W końcu chcesz się podobać, a to jak będziesz ubrany, ma niebagatelne znaczenie. Zastanawiasz się, jak się ubrać na randkę? Pomożemy Ci!

Spis treści

1. Jak się ubrać na randkę? Zwróć uwagę na kilka rzeczy
2. Strój na randkę — przykładowe stylizacje od Cafardini
3. Ubranie na randkę to nie wszystko — traktuj wybrankę poważnie
4. Teraz już wiesz, jak się ubrać na randkę!

Na spotkanie z miłą osobą, która Ci się podoba, nie możesz pójść ubrany byle jak. To jasne, jak to, że strój na randkę powinien pasować przede wszystkim do miejsca, do którego się wybieracie oraz tego, co będziecie tam robić.

Najbardziej nurtującym pytaniem jest oczywiście: jak się ubrać na pierwszą randkę? To, jak wyglądasz na każdym spotkaniu, odzwierciedla Twoje starania i szacunek, jaki żywisz do osoby, z którą się spotykasz. Zatem na każdą randkę, nie tylko na tę pierwszą, warto ubrać się starannie, zadbać o fryzurę, a przypadku posiadacza brody również o wygląd zarostu.

Jak się ubrać na randkę? Zwróć uwagę na kilka rzeczy

Zacznijmy od odpowiedniego dopasowania stroju do sytuacji. Jak się ubrać na randkę, która odbywa się w operze lub eleganckiej restauracji? Wtedy obowiązuje Cię strój wieczorowy. Na współczesną komedię do teatru nie musisz jednak zakładać smokingu — wystarczy strój w stylu smart casual lub klasyczny garnitur. Dlaczego? Po spektaklu z pewnością będziecie chcieli wyjść na drinka, więc Twój strój powinien być w pewnym sensie uniwersalny. 

Przeczytaj również: 3 zasady witania się z kobietą, które musisz znać  

Na aktywną randkę — spacer, wspólne wyjście na wystawę lub kawę w klimatycznym lokalu wybierz zestaw casualowy. Możesz go wzbogacić o ciekawe dodatki, ale pamiętaj, by nie przesadzić. 

jak się ubrać na randkę - mężczyzna?

Jak się ubrać na randkę? Podstawowa zasada jest taka, by strój był dobrze dopasowany, wygodny i podkreślający atuty Twojej sylwetki. Na spotkanie z kobietą nie możesz pójść przebrany — ostrożnie z nowymi kolorami i fasonami, w których nie czujesz się pewnie. Pamiętaj, że wygodny strój, w którym wyglądasz dobrze, sprawia, że jesteś zdecydowanie bardziej pewny siebie — możesz w nim roztaczać cały swój urok, nie skupiając się na tym, że marynarka pije pod pachami.  

Strój na randkę — przykładowe stylizacje od Cafardini

Koszula to najlepszy wybór na randkę — nawet jeśli wybieracie się tylko na spacer. Na spotkanie w modnym lokalu wybierz ciekawą, casualową koszulę we wzory. Takie koszule świetnie pasują do chinosów, możesz nosić ją również do jeansów. Warto mieć w szafie dobrej jakości koszule tego typu — są niezwykle uniwersalne. 

Dla miłośników bardziej klasycznych stylizacji polecamy zestaw składający się ze spodni i marynarki w różnych kolorach. Takie rozwiązanie nazywamy zestawem klubowym — jest bardzo uniwersalny i efektowny. To sposób na niewymuszoną elegancję, swobodę ujętą w bardzo nowoczesne ramy. Doskonale sprawdzi się na wieczór w restauracji lub teatrze. 

Ubranie na randkę to nie wszystko — traktuj wybrankę poważnie

Elegancki strój to tylko połowa sukcesu. Jeśli chcesz, by Twoje starania były docenione i wywołały zachwyt — stosuj się do zasad savoir-vivre. Klasa mężczyzny to nie tylko strój, ale również jego zachowanie. Zasady dobrego wychowania ostatnio mocno się zacierają, a jeśli Twój sposób bycia będzie ujmująco elegancki, to z pewnością zrobisz doskonałe wrażenie. 

Zobacz także: Wyjaśniamy, kto proponuje przejście na “ty” i kiedy można to zrobić

Zasady zachowania na randce:

• nie spóźnij się,
• pamiętaj, że to ona decyduje o sposobie powitania — może podać rękę lub nadstawi policzek do pocałowania,
• przepuszczaj ją w drzwiach, ale po schodach to Ty schodzisz pierwszy,
• również do restauracji i do stolika to mężczyzna powinien iść przodem.

Teraz już wiesz, jak się ubrać na randkę!

Pierwsza randka zawsze oznacza stres. Bardzo chcesz zrobić dobre wrażenie, ale nie zatracaj się w tym. Zmień nastawienie i ciesz się okazją do poznania zupełnie nowego, interesującego człowieka. Największym Twoim atutem może okazać się naturalność. Jeśli będziesz czuć się swobodnie, Twoje ruchy będą pewniejsze i sam będziesz odczuwał mniejsze zdenerwowanie. Nie wiesz jak zabrać się do skomponowania zestawu na randkę? Umów się na spotkanie z Doradcą — wspólnie stworzymy stylizacje, które będą podkreślać Twoje najlepsze cechy.