Podpowiadamy, jak wyprasować marynarkę, aby prezentowała się stylowo i elegancko. Niestety materiały, z których często wykonane są marynarki, szybko się gniotą, a brak zagnieceń to klucz do eleganckiej stylizacji! Sprawdź, co musisz wiedzieć.

Spis treści:
1. Czy prasowanie marynarki jest trudne albo ryzykowne?
2. Jak wyprasować marynarkę? 3 sposoby
3. Teraz już wiesz, jak wyprasować marynarkę 

Czy prasowanie marynarki jest trudne albo ryzykowne? 

Prasowanie za pomocą tradycyjnego żelazka bezpośrednio na desce może przysparzać niemałych problemów. Warto zatem, abyś zweryfikował, czy robisz to poprawnie.

Przeczytaj także: Jak złożyć koszulę do walizki, aby móc ją potem założyć bez prasowania?

Na szczęście istnieje kilka alternatywnych sposobów, które znacznie ułatwiają ten proces. Sprawdź, jak wyprasować marynarkę w domu. Możesz wykorzystać żelazko klasyczne lub parowe, a także zdecydować się na prasowanie parą wodną.

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Jak wyprasować marynarkę? 3 sposoby

Zdarzają się sytuacje, że trzeba skorzystać z domowych sposób, dlatego warto wiedzieć, jak prasować marynarkę za pomocą żelazka. Jak prasować marynarkę, aby jej nie zniszczyć? Warto pamiętać o dostosowaniu temperatury oraz przykryciu tkaniny ubrania dodatkową warstwą, która ochroni marynarkę przed ewentualnymi zniszczeniami czy przypaleniami.

Poszerz swoją wiedzę: Jak prasować koszule szyte na miarę? Wyjaśnia ekspert

Ze względu na wysoką temperaturę żelazka, warto pamiętać, żeby przykładać je dosyć delikatnie. Zobacz bezpieczne sposoby, które pomogą Ci usunąć zagniecenia na tkaninie, nie niszcząc materiału. 

Jak wyprasować marynarkę żelazkiem?

Prasowanie marynarki za pomocą żelazka powinno przebiegać następująco:
• zastosuj się do zaleceń producenta marynarki dotyczących temperatury żelazka,
• ochroń marynarkę bawełnianym lub płóciennym materiałem,
• zacznij prasowanie marynarki od ramion,
• przejdź do prasowania przedniej części, wyjmij kieszenie na zewnątrz (o ile jest to możliwe),
• wyprasuj tył marynarki,
• zakończ prasowanie na kołnierzyku.

Jest to w pełni bezpieczny sposób, który pomoże Ci odświeżyć marynarkę bez naruszania struktury materiału. Metoda ta przydaje się w sytuacjach, kiedy nie masz dostępu do domowego żelazka parowego lub urządzenia, za pomocą którego zwykle usuwasz zagniecenia na materiale. 

jak-wyprasowac-marynarke-1

Jak wyprasować marynarkę bez żelazka klasycznego, czyli żelazko parowe a akcji

Znacznie bezpieczniejszą i prostszą opcją jest prasowanie bez użycia żelazka klasycznego. Alternatywną wersją tych znanych od lat urządzeń jest żelazko parowe. Działa na zasadzie wypuszczania gorącej pary, która w bezpieczny sposób zapewni elegancki wygląd Twojej marynarce. Jak wyprasować marynarkę żelazkiem parowym? Oto nasz sposób:
• powieś marynarkę na wieszaku,
• zacznij prasowanie od przedniej części, przykładając generator pary do tkaniny ruchami od góry do dołu,
• następnie przejdź do wygładzenia rękawów oraz ramion,
• wyprasuj tył marynarki tym samym sposobem co przód,
• na koniec przejdź do kołnierzyka i przestrzeni pomiędzy guzikami. 

Para wodna wnika w strukturę materiału, rozprostowując ją i jednocześnie odświeżając. Jest to szybki i dokładny sposób, dzięki któremu bez ryzyka przygotujesz marynarkę do wyjścia.

Prasowanie parą wodną

Istnieje sposób, który pozwoli Ci na prasowanie marynarki bez żelazka. Wystarczy, że wytworzysz dużą ilość pary wodnej, która skutecznie wygładzi pomięte ubrania. Dobrym sposobem na to będzie umieszczenie danego ubrania na wieszaku, w niedalekiej odległości od źródła pary. Może nim być nawet kabina prysznicowa czy wanna. Podczas codziennej kąpieli wytworzy się jej na tyle dużo, że skutecznie usunie zagniecenia z Twojej marynarki.

Dowiedz się więcej: Jak prasować spodnie w kant? Poradnik

Teraz już wiesz, jak wyprasować marynarkę

Prasowanie marynarki to nieodzowny etap przygotowywania eleganckiej stylizacji męskiej. Idealnie dopasowana i odświeżona marynarka to klucz do dobrze dopasowanego zestawu wieczorowego. Pamiętaj, że jeżeli wybierzesz szycie na miarę w Cafardini, nasi Doradcy pomogą Ci nie tylko wybrać odpowiedni fason czy dodatki. Posłużą Ci także swoją wiedzą z zakresu tkanin, tak, abyś wybrał te najlepiej spełniające Twoje oczekiwania spośród około 5000 dostępnych u nas materiałów, a co więcej, poinstruują Cię w zakresie dbania o zamówione ubranie. Nasi krawcy uszyją wszystkie elementy garderoby tak, byś mógł się nimi cieszyć latami. Nie zwlekaj, wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin!
    Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności

    Poznałeś już kilka sposób na to, jak wyprasować marynarkę. Poradzisz sobie więc zarówno z żelazkiem, jak i bez niego. Estetycznie wyglądająca marynarka to podstawa każdej eleganckiej stylizacji, dlatego warto zawsze pieczołowicie dbać o jej świeżość. 

    Zainspiruj się: Brązowy garnitur – elegancki i uniwersalny, czy ponownie modny?

    Koniecznie daj nam znać, jaki jest Twój ulubiony sposób na prasowanie marynarki!