Pierce Brosnan wcielił się w rolę Jamesa Bonda czterokrotnie. Był szóstym aktorem grającym główną postać w serii o agencie 007 i jak twierdzi damska część widowni – najprzystojniejszym. Jak nosił się Pierce Brosnan? James Bond w jego wydaniu był wyjątkowo stylowy i elegancki. 

Spis treści:

1. Pierce Brosnan jako James Bond
2. Gdzie ubiera się James Bond?
3. Garnitury Bonda pod lupą
4. Płaszcze agenta 007
5. Jeśli nie garnitur, to co?
6. Możesz nosić się jak James Bond

Ekranizacje powieści o przygodach agenta 007 to fenomen. W tym roku minęło 60 lat, odkąd kręcone są kolejne części. Trzeba uczciwie przyznać – sympatyków Jamesa Bonda nie ubywa. Walka dobra ze złem zawsze świetnie się sprzedaje, a jeśli przy okazji pokazana jest z ogromną klasą, to tym lepiej.

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Filmy o Jamesie Bondzie to doskonałe źródło wiedzy na temat męskiego stylu. Szafa agenta 007 od początku była godna pozazdroszczenia. W tym artykule poznasz styl, który nadał postaci Pierce Brosnan. James Bond lat 90. XX w. był doskonale ubrany. 

Przeczytaj także: James Bond: Roger Moore – 007 lat 70. i 80. Analiza stylu

Pierce Brosnan jako James Bond

Fabuła każdej części jest bardzo podobna – dzielny agent zostaje wysłany przez „M” na karkołomną misję ratowania świata. W międzyczasie poznaje egzotyczne piękności i wypija całkiem sporo Martini. Wikła się w romanse bez przyszłości i przy okazji powstrzymuje złoczyńców chcących zniszczyć świat. 

Trzeba przyznać, że świetnie poradził sobie z tym zadaniem również Pierce Brosnan – James Bond. Filmy, w których zagrał to: „GoldenEye”, „Jutro nie umiera nigdy”, „Świat to za mało” i „Śmierć nadejdzie jutro”. Produkcje były kręcone w ciekawym, jeśli chodzi o męską modę okresie. Pierce Brosnan był Bondem przełomu millenium. W tym czasie wiele zmieniło się, jeśli chodzi o męskie trendy. 

Choć garderoba Jamesa Bonda zawsze opierała się na klasykach, to oglądając fotosy z planu zdjęciowego, możesz znaleźć kilka ciekawych zestawów. Ewolucja stylu Brosnana w kolejnych filmach również jest widoczna. W produkcjach z Brosnanem można dostrzec zapowiedź rewolucji, którą przygotowywali dla fanów twórcy serii. James Bond kreowany przez Pierce’a Brosnana był przełomowy – zapowiadał zmianę, którą wcielił w życie, w późniejszych częściach serii Daniel Craig. 

Gdzie ubiera się James Bond?

Minęło 20 lat, odkąd Aston Martin Bond ślizgał się po zamarzniętej tundrze, a utwór „Bolero” był puszczany z zestawu stereo. Pamiętna scena z filmu „Śmierć nadejdzie jutro” była jedną z wielu, które pamięta się z czasów, gdy Pierce Brosnan wcielał się w rolę 007. 

Zanim weźmiemy pod lupę garderobę agenta, wypada poznać krawców odpowiedzialnych za jego stylizacje. Pierce Brosnan, który zaczął grać Bonda w 1995 roku, został wyposażony przez projektantkę kostiumów Lindy Hemming w szafę od Brioni.

Od momentu powstania w okresie powojennym, legendarna, rzymska firma krawiecka ubierała szereg najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Lista klientów marki obejmuje niezliczoną liczbę członków rodziny królewskiej, prezydentów, czołowych przemysłowców i miliarderów. 

Noszenie strojów tej marki w filmach miało dla postaci Bonda znaczenie – pozwoliło mu bez wysiłku dopasować się do najlepszych kręgów towarzyskich. Fakt, że zamieniono brytyjskie krawiectwo na włoskie, był jednym z przełomów w stylu agenta 007 kreowanego przez Pierce’a Brosnana. 

Nie ma również wątpliwości co do tego, że garnitury Jamesa Bonda były szyte na miarę. Tak drobiazgowe dopasowanie, jakie możesz obserwować w jego stylizacjach, nie jest dziełem przypadku. To zasługa najlepszych krawców i bardzo starannego wyboru tkanin. Aby poczuć się jak agent 007, wystarczy, że zdecydujesz się na garnitur dopasowany do Twoich preferencji, który uszyjemy dla Ciebie w pracowniach Cafardini.




    Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności

    Garnitury Bonda pod lupą

    Brosnan nosi głównie garnitury wykonane z lekkiej, bardzo delikatnej wełny czesankowej w niebieskie, ptasie oko, subtelne niebiesko-brązowe wzory lub szarości z nutami brązu i błękitu. Od czasu do czasu wybiera także desenie z subtelnymi prążkami. Co ciekawe Pierce’a Brosnana nie zobaczysz w garniturze z grubymi, kredowymi paskami, które tradycyjnie preferują Brytyjczycy. 

    Pierce Brosnan 007 nosi również kilka, lekkich garniturów z czesankowej flaneli, które mają meszkowate wykończenie. W porównaniu do tradycyjnej flaneli wełnianej ten materiał czesankowy może być tkany w mniejszej masie. Jest także trudniejszy w noszeniu przy mniejszej gramaturze.

    Zainspiruj się: Tkaniny pod lupą: wełna, czyli garnitur wełniany okiem Cafardini 

    Czesankowe flanele nadają Bondowi wygląd nowoczesnego, międzynarodowego biznesmena. Odbiegają od wizerunku wyrafinowanego, angielskiego playboya, z którymi były kojarzone garnitury Seana Connery’ego i Rogera Moore’a. Pojawienie się wielu z tych ubrań definiuje wygląd Bonda w wersji Brosnana.

    Kiedy Bond nie nosi biznesowych garniturów, ma upodobanie do bawełnianych lub lnianych garniturów w kolorze piaskowym. Najczęściej te zestawy są widoczne, kiedy misja zobowiązuje go do wyruszenia w tropiki. Gdy wraca do Wielkiej Brytanii lub wilgotnej, chłodnej Szkocji Brosnan stosownie nosi tweedowy garnitur. 

    Stylizacje wieczorowe Jamesa Bonda zawsze wzbudzały zachwyt. We wszystkich filmach , nie tylko tych, w których grał Pierce Brosnan, stroju tego typu zawsze opierały się na klasyce. Wieczorem Brosnan nosi czarny moherowo-wełniany zestaw z klapami z satynowego jedwabiu. 

    W swoich trzech kolejnych filmach o Bondzie Brosnan zakłada granatowe smokingi z rypsowymi wykończeniami z jedwabiu. W „Jutro nie umiera nigdy” jego smoking wykonany był z wełny barrathea, a w „Świat to za mało” jest to bardziej błyszcząca mieszanka wełny i moheru. 

    Sprawdź także: Tkanina na garnitury – 3 rzeczy, które warto wiedzieć 

    W „Jutro nie umiera nigdy” Brosnan ma na sobie kolejny, granatowy garnitur we wzór ptasie oko. Zestaw pochodzi od jednego z najbardziej znanych angielskich handlarzy suknem, Holland & Sherry. 

    Włoskim akcentem jest grafitowy garnitur, który został uszyty z lekkiej, czesankowej flaneli od Loro Piana. Chociaż flanela jest tradycyjną, angielską tkaniną, lokalni tkacze nie opanowali jeszcze w 1997 roku metody, która pozwoliłaby wytwarzać tak lekki, flanelowy materiał. Obecnie, taki odcień garnitury jest wciąż popularny i chętnie wybierany przez mężczyzn.

    Z kolei Dormeuil, francuska firma produkująca ubrania w Anglii, stworzyła materiał do szarego garnituru typu pick-and-pick w filmie „Świat to za mało”. Stylizacja przypominała niektóre z klasycznych zestawów Jamesa Bonda granego przez Seana Connery’ego.

    Płaszcze agenta 007

    Brytyjska pogoda sprzyja noszeniu płaszczy i innych, stylowych okryć wierzchnich. Co więcej, agent 007 Pierce’a Brosnana odwiedza też znacznie chłodniejsze rejony świata. To doskonała okazja, by ubrać go w wysokiej jakości kurtki i płaszcze. Warto zauważyć jednak, że tradycyjne, przypominające ciężkie jak zbroje, angielskie płaszcze z wełny melton stały się dla Bonda przeszłością. 

    Większość lub wszystkie długie płaszcze Brosnana są wykonane w 100% z kaszmiru. Chociaż istnieją bardziej luksusowe i miękkie wełny, takie jak wikunia to właśnie kaszmir jest zgodny z nowoczesną ideą głównego nurtu luksusowego płaszcza. Ta tkanina jest miękka w dotyku, wygodna i elastyczna nawet jako składnik ciężkiego, długiego, męskiego okrycia.

    Jeśli nie garnitur, to co?

    Pierce Brosnan jako James Bond zapamiętany zostanie również z wyjątkowych, casualowych stylizacji. Mężczyzna w ostatniej ekranizacji agenta 007, w jakiej zagrał, miał na sobie przepiękny, kaszmirowy golf. Był to luksusowy sweter pochodzący z kolekcji marki Ballantyne. Ten konkretny model wykonany na potrzeby filmu „Śmierć nadejdzie jutro” znalazł się w regularnej sprzedaży. Można było go kupić w butiku marki mieszczącym się na Bond Street w Londynie. 

    Możesz nosić się jak James Bond

    Pierce Brosnan z pewnością był doskonały w roli Jamesa Bonda. Jego urok i pewność siebie podkreśliły szyte na miarę ubrania. Garnitury z włoskich tkanin i klasyczne, angielskie wełny to materiały, z których wciąż szyje się garnitury.

    Możesz odtworzyć garderobę Jamesa Bonda, która będzie efektywna i niezwykle klasyczna. Wystarczy, że udasz się do krawca, który doskonale wie, jak i z czego uszyć garnitur, aby zachwycał estetyką. Zapraszamy do naszych pracowni – na Twoje życzenie uszyjemy dowolny zestaw. Również taki, który będzie idealną kopią garniturów Twojego ulubionego bohatera.