Popularna w świecie dużego biznesu koszula Winchester to świetny element formalnego zestawienia. Przedstawiamy jej zaskakującą historię, podpowiadamy, na jakie okazje warto ją założyć oraz prezentujemy najlepsze stylizacje z koszulą maklerką w roli głównej. Sprawdź!

Spis treści

1. Koszula Winchester – czym jest i skąd pochodzi jej nazwa?
2. Winchester – koszula z białym kołnierzykiem i mankietami
3. Koszula maklerka – 3 przykładowe stylizacje
4. Koszula Winchester to oryginalny element męskiej garderoby, który warto znać!

Koszula Winchester zwana w Polsce maklerką to kolorowa koszula z białym kołnierzem i białymi mankietami, które jeszcze 100 lat temu świadczyły o pozycji społecznej noszącego. Koszula maklerka uważana jest współcześnie za biznesową klasykę. W artykule przedstawiamy historię jej niezwykłą historię, wyjaśniamy, na jakie okazje warto ją założyć i podpowiadamy, jak ją stylizować. Sprawdź sam, czy to model idealny dla Ciebie!

koszula winchester - porozmawiaj z doradcą Cafardini

Koszula Winchester – czym jest i skąd pochodzi jej nazwa?

Koszula typu Winchester to amerykańska nazwa, która pochodzi od nazwiska Olivera F. Winchestera. Był on posiadaczem fabryki koszul w New Haven, Connecticut, gdzie opatentował nowatorski krój koszuli, czyli ramię cięte po skosie, a nie jak dotychczas, w prostej linii. Do dzisiaj firmy szyjące koszule korzystają z jego patentu. Jednak kolorowe koszule Winchester z białym kołnierzem i mankietami zaczęły nosić nazwisko Oliviera ze względu na to, że takich koszul produkowano w jego fabryce najwięcej. 

Polska maklerka sięga natomiast czasów lat 80 i 90 ubiegłego wieku i jest nawiązaniem do filmu Wall Street z Gordonem Gekko. Taki typ koszuli był niezwykle popularny wśród bankierów i finansistów. Były też bardzo chętnie noszone przez maklerów na GPW w latach 90. Koszula z białym kołnierzykiem i mankietami nadaje większego wyrazu ubiorom biznesmanów. 

Przeczytaj również: Powersuit, czyli garnitur w prążek — biznesowy must-have!

Winchester – koszula z białym kołnierzykiem i mankietami 

Kolorowa koszula z białym kołnierzem i mankietami to doskonałe uzupełnienie ciemnego garnituru. Kojarzone są one najczęściej z tzw. power look, czyli wyglądem pokazującym siłę i władzę, który dominuje w środowisku biznesowym. Z powodzeniem mogą zastąpić białe lub niebieskie koszule bez kontrastującego kołnierzyka. Świetnie sprawdzą się w zestawieniu z dwurzędowym garniturem i krawatem. 

Wybierając koszulę Winchester, warto zapamiętać, że zwracają one bardziej wzrok niż standardowe koszule, dlatego doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcesz zwrócić na siebie uwagę. Będzie to idealny wybór na ważne spotkanie biznesowe, w ramach którego będziesz negocjował korzystne warunki, czy na formalną wizytę u szefa. Kolory, wzorzysty krawat będzie świetnie łagodził kontrast i dobrze komponował się z białym kołnierzykiem. Pamiętaj, aby lepiej nie wybierać ciemnych krawatów bez wzoru. 

Koszula maklerka – 3 przykładowe stylizacje

Koszula winchester pin collar będzie idealna jako urozmaicenie standardowego, czarnego garnituru. Świetnie sprawdzi się w zestawieniu z długim, czarnym płaszczem i krawatem w wyraźny wzór. Wybierając taką stylizację, zadbaj o formalne obuwie.

Dla panów, którzy chcą jeszcze bardziej wyróżnić się w tłumie i jednocześnie postawić na nieco mniej formalny wygląd, warto zestawić koszulę maklerkę z prążkowanym garniturem, ale w odcieniu szarości lub beżu. W takim przypadku zdecyduj się na niebieski odcień koszuli i zadbaj o mniej ekstrawagancki krawat, ale z wyraźnym wzorem. 

Koszule Winchester to prawdziwy rarytas dla miłośników ciekawych dodatków, takich jak kolorowe krawaty. Dzięki takiemu zestawieniu kontrast nieco złagodnieje, a rzucający się w oczy krawat, będzie idealnie komponował się z białym kołnierzykiem. To świetna okazja do puszczenia wodzy fantazji!

Zobacz także: Idealny garnitur biznesowy — omawiamy jego cechy

Koszula Winchester to oryginalny element męskiej garderoby, który warto znać!

Popularna koszula Winchester wciąż zyskuje wielu zwolenników w świecie biznesowym. Wybierając ten typ koszuli, możesz poczuć się pewnie i prezentować się formalnie, co może przełożyć się na osiąganie sukcesów w życiu zawodowym. Warto zatem spróbować! Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób komponować swój power look, umów się na spotkanie z Doradcą Cafardini, który pomoże w wyborze idealnego zestawienia. Zachęcamy też do podzielenia się swoimi doświadczeniami panów, którzy uwielbiają nosić koszule maklerki!