Chcesz wyglądać stylowo i elegancko na oficjalnym przyjęciu lub w pracy, ale nie wiesz, czy koszulka pod koszulę to dobry pomysł? W tym artykule przyjrzymy się 3 argumentom za oraz 3 przeciwko temu rozwiązaniu!

Spis treści

1. Podkoszulek pod koszulę. Kiedy można, a kiedy nie?
2. Koszulka pod koszulę – 3 za i 3 przeciw
3. Podkoszulka pod koszulę – zapamiętaj te zasady
4. Koszulka pod koszulę to nie zawsze modowe faux-pas!

Dzisiaj zajmiemy się odwiecznym problemem wielu mężczyzn. Czy pod koszulę ubiera się podkoszulek, kiedy można, a kiedy lepiej nie zakładać podkoszulka pod koszulę? Warto pamiętać, że współczesna moda wiele wybacza i koszulka pod koszulę to czasem dopuszczalne rozwiązanie. Po lekturze tego tekstu dowiesz się, jak tworzyć stylowe, a jednocześnie eleganckie zestawienia.

Podkoszulek pod koszulę. Kiedy można, a kiedy nie?

Panowie często pytają, czy pod białą koszulę ubiera się podkoszulek. Niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ nawet wśród stylistów podkoszulek pod koszulą to dość kontrowersyjny temat. O ile w przypadku ubioru na co dzień, podkoszulek połączony z koszulą casualową nie budzi zastrzeżeń, tak w przypadku typowo eleganckich koszul może oznaczać modowe faux-pas. 

koszulka pod koszulę - tak czy nie?

Noszenie podkoszulka zależy od indywidualnych preferencji, typu sylwetki, wieku, środowiska pracy oraz okoliczności. W niektórych przypadkach jednak nie ma potrzeby, aby zastanawiać się, czy należy włożyć podkoszulek pod koszulę, czy nie. Poniżej przedstawiamy sytuacje, kiedy modowa etykieta zaleca założenie obu tych warstw.

Przeczytaj również: Koszula w spodniach czy na wierzchu? Stylista wyjaśnia jak nosić ją poprawnie

Koszulka pod koszulę – 3 za i 3 przeciw

Podkoszulki męskie pod koszule mają swoje zalety i wady. Kiedy takie zestawienie jest dobrym rozwiązaniem? Oto 3 problemy, które maskuje koszulka pod koszulą:

• nadmierne owłosienie – szczególnie w przypadku oficjalnych spotkań, spod koszuli nie powinno być widać owłosienia na klatce piersiowej. Wówczas założenie podkoszulki jest wskazane, ponieważ doskonale je maskuje;
• nadmierna potliwość – mężczyźni, którzy mają problem z obfitym poceniem się, również powinni wybierać podkoszulkę;
• niedoskonała sylwetka – odpowiednio dobrana koszulka, która przylega do ciała, powoduje, że sylwetka wygląda na smuklejszą, a koszula lepiej się układa.

Mimo tego, że podkoszulek radzi sobie z ukryciem pewnych mankamentów, ma on swoje wady, które nie przemawiają na korzyść noszenia podkoszulka pod koszulę. Oto 3 powody:

• podkoszulek może być widoczny – wystające białe ramiączka czy prześwitujący okrągły dekolt spod jasnej koszuli to zdecydowanie nie jest pożądany efekt;
• podkoszulek blokuje cyrkulację powietrza – jeżeli wybierzesz nieodpowiedni materiał, to podkoszulek może dodatkowo wzmocnić potliwość ciała;
• trudność w znalezieniu odpowiedniego podkoszulka – niełatwo znaleźć model, w którym szwy lub struktura materiału nie będą widoczne spod koszuli. Należy zwrócić uwagę również na odpowiedni kształt dekoltu oraz długość.

Podkoszulka pod koszulę – zapamiętaj te zasady

Jeżeli musisz założyć podkoszulek pod elegancką koszulę, zadbaj o to, aby był on całkowicie niewidoczny. Najlepszym wyborem będzie model bawełniany z dodatkiem lycry, który zapewnia odpowiednie dopasowanie do ciała. Wybierając podkoszulek pod koszulę, zwróć uwagę także na jego kolor oraz kształt dekoltu. Najmniej widoczne są podkoszulki w białym lub cielistym kolorze oraz z dekoltem typu V. Nie zapomnij, że podstawą eleganckiej stylizacji jest koszula dobrej jakości. To właśnie od niej w dużej mierze zależy to, czy podkoszulek będzie prześwitywał.

Zobacz także: Co powinna zawierać każda męska szafa? 4 rzeczy, które musisz w niej mieć!

koszulka pod koszulę

Koszulka pod koszulę to nie zawsze modowe faux-pas!

Jak widzisz, odpowiednio dopasowana koszulka pod koszulkę świetnie maskuje niektóre niedoskonałości męskiego ciała. Pamiętaj jednak, aby dobrze wyglądać w takim zestawieniu, konieczna jest także koszula wysokiej jakości. Jeżeli szukasz odpowiedniej stylizacji na oficjalne uroczystości, to umów się na spotkanie z naszym Doradcą. Pomoże Ci on dobrać idealny zestaw, dopasowany do Twojej sylwetki oraz indywidualnych preferencji.