Styliści wyróżniają 4 podstawowe sylwetki męskie. Znając je, można z łatwością określić, jakie ubrania będą dla danej osoby odpowiednie. W artykule podpowiadamy, czym się charakteryzują najpopularniejsze typy sylwetki męskiej oraz jak je odpowiednio stylizować. 

Spis treści

1. Typy sylwetki męskiej – dlaczego musisz je znać?
2. Sylwetka męska typu A
3. Sylwetka męska typu O
4. Sylwetka męska typu I
5. Męska sylwetka typu V
6. Sylwetka mężczyzny – to ona określa rodzaj ubrań, które powinien nosić

Typy męskiej sylwetki różnią się między sobą proporcjami. Dobrze jest znać te różnice, ponieważ dzięki temu dobierzesz garderobę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Gdy poznasz wszystkie cechy swojej sylwetki, przy pomocy odpowiednich ubrań będziesz w stanie podkreślić jej atuty i ukryć niedoskonałości. 

Typy sylwetki męskiej – dlaczego musisz je znać? 

Rodzaje sylwetek męskich są niezwykle istotne przy dobieraniu stroju. Wbrew pozorom, mężczyźni bez idealnie wyrzeźbionego brzucha i umięśnionych ramion, też mogą wyglądać dobrze. Warunkiem jest jednak wybór ubrań, które będą dopasowane krojem do ich sylwetek, Co więcej, dzięki odpowiednim stylizacjom możesz optycznie poprawić proporcje ciała. Jeśli zastanawiasz się, jaki masz typ sylwetki i co powinieneś nosić, przeczytaj poniższe opisy. 

Przeczytaj również: Wyjaśniamy, kto proponuje przejście na “ty” i kiedy można to zrobić

Sylwetka męska typu A

Jest to jedna z najpopularniejszych męskich sylwetek, często nazywana gruszką. Charakteryzuje się szeroką talią, masywnymi udami i wąskimi ramionami. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest wyrównanie proporcji ciała. 

Sylwetka męska typu A bardzo dobrze wygląda w taliowanych marynarkach o delikatnie poszerzonych ramionach. Stylizacje powinny być w jednolitym kolorze, ponieważ to dodatkowo wysmukla sylwetkę. Na mniej formalne przyjęcia, możesz zakładać białą dopasowaną koszulę i rozpinać jej dwa pierwsze guziki. Na eleganckie uroczystości, proponujemy skorzystać z muchy oraz unikać różnic kolorystycznych pomiędzy górą a dołem ubrania. 

Sylwetka męska typu O

Męską sylwetkę typu O nazywaną inaczej jabłkiem, można poznać po ogólnej korpulentności. Tego typu mężczyźni mają okrąglejszy brzuch, masywne ręce i szczuplejsze nogi, które kontrastują z resztą tułowia. Tacy panowie najlepiej wyglądają w luźniejszych ubraniach, które nie są workowate, ale również nie przylegają do ciała.

Jeśli chcesz wyszczuplić sylwetkę, wybieraj garnitury dopasowane do Twoich wymiarów o stonowanych, klasycznych kolorach. Polecamy umówić się na spotkanie z doradcą Cafardini, który pomoże wybrać elementy garderoby idealnie skrojone do Twoich wymiarów. 

Sylwetka męska typu I

Męska sylwetka zwana ołówkiem jest charakterystyczna dla wysokich i szczupłych mężczyzn, którzy mają chude ręce, nogi i brzuch. Odpowiednia stylizacja polega na optycznym zbudowaniu masy. Polecamy wybierać dwurzędowe marynarki, poszerzające klatkę piersiową. Męska sylwetka typu I świetnie wygląda w kontrastowych ubraniach, które dzielą figurę na pół. Wzorzyste stylizacje również są wskazane i dają szerokie możliwości do tworzenia oryginalnych zestawień. 

Polecamy także: Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie — czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą

Męska sylwetka typu V

Trójkątna sylwetka mężczyzny jest odpowiednikiem męskiej figury idealnej. Panowie o takiej budowie ciała są smukli, wysportowani, mają rozbudowane ramiona, umięśnione ręce i rozbudowaną klatkę piersiową. 

typy sylwetki męskiej

W tym przypadku każda stylizacja wygląda dobrze. Żaden wzór, kolor ani fason nie wyrządzą krzywdy sylwetce idealnej. Z naszej strony polecamy jednak postawić na klasykę. Wybierz koszulę i garnitur szyte na miarę, które będą perfekcyjnie dopasowane do Twojej figury, podkreślając przy tym jej wszystkie atuty.

Sylwetka mężczyzny – to ona określa rodzaj ubrań, które powinien nosić

Kluczem do idealnego wyglądu jest poznanie swoich proporcji i określenie typu sylwetki męskiej. Gwarantujemy, że wówczas po dopasowaniu do niej ubrań, we wszystkim będziesz wyglądał tak samo dobrze.

Poszerz swoją wiedzę: Jak dobrać garnitur dla pana z brzuszkiem? Zobacz 4 porady

A jeśli chcesz, stworzyć ubranie, które będzie idealnie dopasowane do Twojej sylwetki – zapraszamy do Cafardini. Umów się na spotkanie z naszym Doradcą, który pomoże stworzyć dla Ciebie idealne stylizacje.

Sprawdź naszą ofertę – wyjątkowe garnitury na miarę szyte w Cafardini.