Nurtuje Cię pytanie, jak wiązać sznurówki eleganckich butów? Sznurowanie butów do garnituru może podkreślić charakter stylizacji. To jeden z detali, o który warto zadbać, aby prezentować się nieskazitelnie.

Spis treści:

1. Sznurowanie butów do garnituru – czemu to może być problem?
2. Jak wiązać eleganckie buty? Trzy skuteczne porady
3. Teraz już wiesz, jak wiązać buty do garnituru!

Do garnituru najczęściej zakładamy eleganckie półbuty np. oksfordy. Są to buty wyposażone w cienkie, krótkie sznurówki w dopasowanym kolorze. Wydawałoby się zatem, że jest to praktycznie niewidoczny szczegół. Nic bardziej mylnego – sposób sznurowania i wiązanie butów do garnituru rzuca się w oczy i warto zadbać o jego staranne wykonanie. Jak zatem wiązać buty do garnituru? Zobacz sam!

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Sznurowanie butów do garnituru – czemu to może być problem?

Niestarannie zawiązane sznurówki będą sprawiać kłopoty. Po pierwsze, psują estetykę stylizacji, szczególnie że obecnie nosimy spodnie z wąskimi nogawkami i but jest widoczny w całości. Drugą kwestią jest komfort. Buty powinny idealnie leżeć na stopie, nie mogą być zbyt luźno zawiązane, bowiem cholewka będzie się wówczas przesuwać przy każdym kroku, a to może prowadzić do bolesnych otarć. 

Zobacz także: Elegancki szary płaszcz – stylizacje na każdą biznesową okazję!

Duże znaczenie mają też same sznurówki. Jak wiązać te najczęściej cienkie, woskowane sznureczki? Aby nie rozwiązywały się co chwilę, do tradycyjnej kokardki dodaj jeszcze jeden węzeł. Przewiąż dodatkowo pętelki i porządnie zaciśnij. Takie wiązanie nie będzie znacznie grubsze, za to zapobiegnie rozwiązywaniu się butów. 

Przeczytaj również: Lata 50. i moda męska. Poznaj jej charakter i historię

Półbuty do garnituru sznuruj bardzo starannie, tak, by każdy element cholewki przylegał do stopy. Zadbaj również o to, aby wiązanie było na tyle mocne, by sznurówki nie rozwiązywały się same. Jak sznurować buty, aby raz zawiązane, prezentowały się nienagannie przez cały dzień? Wszystkiego dowiesz się z instrukcji poniżej. 

Sznurowanie butów do garnituru

Jak wiązać eleganckie buty? Trzy skuteczne porady

Czy zauważyłeś, że węzeł w butach garniturowych układa się zawsze tak, że kokarda leży na nich pionowo? Powoduje to, że tracą one symetrię i wyglądają mało elegancko. Jak wiązać sznurówki w eleganckich butach, żeby kokarda układała się prawidłowo? Podczas wiązania butów tradycyjnie przeplatamy sznurówki dwukrotnie, zwykle w tym samym kierunku. Trik polega na tym, aby drugie wiązanie przeprowadzić w przeciwnym kierunku do pierwszego. Wówczas pętelki powstałe ze sznurówek, zamiast pionowo, ułożą się poziomo do cholewki i będą symetrycznie spadać — każda na swoją stronę. 

Dowiedz się więcej: Sweter w serek pod lupą – pokazujemy, jak go nosić

Sznurowanie „straight bar”

„Straight bar” to sposób wiązania butów do garnituru, w którym nie ma krzyżujących się sznurówek. Ułożone są one równolegle do siebie, nie krzyżują się również wewnątrz. Takie sznurowanie butów do garnituru polega na przewlekaniu sznurówki prosto na zewnątrz i do góry w środku. W ten sposób górna część cholewki lepiej przylega do stopy, a całość wygląda bardzo elegancko. Sznurowanie wykańczamy węzłem wykonanym w sposób opisany wyżej. 

Sznurowanie „criss-cross”

Klasyczna metoda, w której sznurówki krzyżują się ze sobą, ale w nieco inny sposób, niż w butach sportowych. Sznurówki na dwóch parach dziurek tworzą „x”. Zwykle w eleganckich półbutach mamy 5 dziurek po każdej ze stron. Tworzymy zatem dwa takie wzory, a na ostatniej parze węzeł. 

Sprawdź: Czyszczenie płaszcza – 5 porad, które musisz znać

Klasyczne wiązanie, w którym na pierwszej parze dziurek powstaje poprzeczka, najlepiej wygląda w butach casualowych i obuwiu sportowym. Ich sznurówki są bardziej miękkie i łatwiej układają się w klasyczną „jodełkę”. 

Teraz już wiesz, jak wiązać buty do garnituru!

Sznurowanie butów do garnituru nie ma już przed Tobą tajemnic. Możesz wybrać sposób, który będzie Ci pasował najbardziej. Pamiętaj, że dobrze skomponowana stylizacja to taka, w której wszystkie szczegóły są dopracowane. Nawet te, na które na co dzień w ogóle nie zwracasz uwagi. Dbałość o odpowiednie dopasowanie każdego z elementów garderoby jest receptą na dobrą prezencję. Jeśli chcesz skomponować garderobę z idealnie dopasowanych elementów, zapraszamy do naszej pracowni. Szycie na miarę to usługa kompleksowa. Nie tylko uszyjemy dla Ciebie ubrania, ale pomożemy dobrać do nich odpowiednie dodatki, tak, abyś wyszedł od nas z kompletną stylizacją i zasobem cennych rad. Nie zwlekaj, porozmawiaj z Doradcą Cafardini.

Skompletuj całą stylizację pod okiem specjalistów Cafardini. Odwiedź jedną z naszych pracowni w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Częstochowie!