Czy do pracy i na spotkanie służbowe będzie pasował każdy garnitur? Absolutnie nie! Dlatego omawiamy, czym powinien charakteryzować się garnitur biznesowy i kiedy należy go założyć.

Spis treści

1. Garnitury biznesowe — co warto o nich wiedzieć?
2. Czym różni się garnitur biznesowy od wieczorowego i ślubnego? Wyjaśniamy
3. Garnitur męski biznesowy — stylizacje Cafardini
4. Odpowiednio dobrany garnitur to połowa sukcesu!

Na pierwszy rzut oka garnitury nie różnią się od siebie — spodnie i marynarka uszyte z tej samej tkaniny do tego ewentualnie kamizelka, niekoniecznie w tym samym kolorze. Jednak zestaw, który możesz włożyć na imprezę rodzinną lub wyjście do opery nie będzie odpowiedni, bo chodzić w nim na co dzień do pracy. 

Garnitury biznesowe — co warto o nich wiedzieć?

W przypadku garnituru biznesowego największe znaczenie mają kolor i tkanina, z którego został uszyty. Kolorystyka biznesowa jest dość szeroka w porównaniu z wieczorową. Masz do wyboru garnitury szare, granatowe, grafitowe czy brązowe. Odcienie tych kolorów powinny być stonowane — w przypadku garniturów biznesowych unikamy ciemnych i jaskrawych barw. 

Krój marynarki i spodni powinien mieścić się w aktualnych trendach. Szerokość wyłogów, długość marynarki warto dopasować do sylwetki — dzięki temu możesz sprytnie ukryć jej mankamenty i wyeksponować walory. Podobnie sprawa ma się ze spodniami, celujemy w klasyczne, proste spodnie, których nogawki sięgają do butów. Noszenie wąskich spodni z nogawką przed kostkę, a do tego butów bez skarpetek jest absolutnie niedopuszczalne. 

Garnitur do pracy powinien być strojem schludnym i dobrze dopasowanym do sylwetki. Chodzi o to, abyś czuł się w nim swobodnie, przecież nosisz go przez cały dzień. 

Przeczytaj też: Powersuit, czyli garnitur w prążek — biznesowy must-have!

Czym różni się garnitur biznesowy od wieczorowego i ślubnego? Wyjaśniamy

Różnice między garniturem biznesowym i wieczorowym są subtelne, ale bardzo łatwe do rozpoznania. Naturalnie są garnitury, które mogą z powodzeniem pełnić obie funkcje jednocześnie — to nie jest zabronione. W takim wypadku o roli stroju decyduje wybór dodatków. Krawat lub muszka, poszetka, a nade wszystko koszula to elementy, które nadają charakter męskiej stylizacji. 

Garnitur wieczorowy to zestaw uszyty z wełny najwyższej jakości. Faktura materiału jest gładka, kolor jednolity — czarny, granatowy lub grafitowy. Jednorzędowy garnitur z kamizelką to odpowiedni strój na wesele i wieczorne eleganckie wyjście. Garnitur dwurzędowy składający się z marynarki i spodni również mieści się w kategoriach stroju wieczorowego. 

garnitur biznesowy - stylizacja

Granica pomiędzy strojem wieczorowym a biznesowym leży w strefie kolorów i faktury materiałów. Czarny garnitur to strój wyłącznie wieczorowy, gładki garnitur granatowy możemy włożyć zarówno na spotkanie biznesowe, jak i na wesele. Natomiast grafitowy zestaw w prążki to strój dzienny i możemy go nosić wyłącznie do pracy. Co z kratą? Otóż teoretycznie uznawana jest za wzór casualowy, ale nie musimy podchodzić do tego tak restrykcyjnie w przypadku wyboru codziennego ubrania do pracy. 

Faktura materiałów przeznaczonych do szycia garniturów wieczorowych jest gładka, natomiast wełna na strój dla biznesmena może mieć delikatną fakturę. 

Zobacz także: Kołnierzyk włoski — co to jest i kiedy go nosić?

Garnitur męski biznesowy — stylizacje Cafardini

Zacznijmy od najbardziej uniwersalnego stroju, który możesz nosić na różne okazje. Gładki, granatowy garnitur to najlepszy wybór, jeśli chcesz mieć w szafie zestaw na różne okazje. Sprawdzi się na spotkaniu biznesowym i na wesele. 

Szarość z wzorem wynikającym ze struktury włókien to przykład eleganckiego garnituru biznesowego. W przypadku tego koloru masz sporą dowolność, jeśli chodzi o wybór dodatków — warto mieć szary garnitur w swojej szafie. 

Grafit w kratę — teoretycznie casualowy, w praktyce niezwykle elegancki. Będzie odpowiedni do pracy, pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu, ale tylko na tyle, na ile pozwalają zasady business dress code. 

Odpowiednio dobrany garnitur to połowa sukcesu!

Garnitur biznesowy to strój, który ma odzwierciedlać Twój profesjonalizm. Powinien być dobrze dopasowany, dzięki temu będzie wygodny. W odpowiednio dobranym stroju będziesz czuł się pewnie i swobodnie. Najlepszym rozwiązaniem jest uszycie takiego garnituru na miarę — jego jakość i trwałość pozytywnie Cię zaskoczą. Zapraszamy na konsultacje do naszej pracowni — pomożemy Ci wybrać rozwiązania dopasowane do Twojej sylwetki i zajmowanego stanowiska. 

Uszyj swój garnitur na miarę – sprawdź naszą wyjatkową ofertę!