
Brązowy garnitur był kiedyś w Anglii ubiorem szlachty wybierającej się na polowanie. Obecnie kolorystyka garniturów biznesowych i ślubnych zaczyna czerpać inspiracje z różnych epok i stylów. Zobacz, kiedy go możesz ubrać!
24/02/2022 Inspiracje
Inspiracje
Czy do pracy i na spotkanie służbowe będzie pasował każdy garnitur? Absolutnie nie! Dlatego omawiamy, czym powinien charakteryzować się garnitur biznesowy i kiedy należy go założyć.
Spis treści
1. Garnitury biznesowe — co warto o nich wiedzieć?
2. Czym różni się garnitur biznesowy od wieczorowego i ślubnego? Wyjaśniamy
3. Garnitur męski biznesowy — stylizacje Cafardini
4. Odpowiednio dobrany garnitur to połowa sukcesu!
Na pierwszy rzut oka garnitury nie różnią się od siebie — spodnie i marynarka uszyte z tej samej tkaniny do tego ewentualnie kamizelka, niekoniecznie w tym samym kolorze. Jednak zestaw, który możesz włożyć na imprezę rodzinną lub wyjście do opery nie będzie odpowiedni, bo chodzić w nim na co dzień do pracy.
W przypadku garnituru biznesowego największe znaczenie mają kolor i tkanina, z którego został uszyty. Kolorystyka biznesowa jest dość szeroka w porównaniu z wieczorową. Masz do wyboru garnitury szare, granatowe, grafitowe czy brązowe. Odcienie tych kolorów powinny być stonowane — w przypadku garniturów biznesowych unikamy ciemnych i jaskrawych barw.
Krój marynarki i spodni powinien mieścić się w aktualnych trendach. Szerokość wyłogów, długość marynarki warto dopasować do sylwetki — dzięki temu możesz sprytnie ukryć jej mankamenty i wyeksponować walory. Podobnie sprawa ma się ze spodniami, celujemy w klasyczne, proste spodnie, których nogawki sięgają do butów. Noszenie wąskich spodni z nogawką przed kostkę, a do tego butów bez skarpetek jest absolutnie niedopuszczalne.
Garnitur do pracy powinien być strojem schludnym i dobrze dopasowanym do sylwetki. Chodzi o to, abyś czuł się w nim swobodnie, przecież nosisz go przez cały dzień.
Przeczytaj też: Powersuit, czyli garnitur w prążek — biznesowy must-have!
Różnice między garniturem biznesowym i wieczorowym są subtelne, ale bardzo łatwe do rozpoznania. Naturalnie są garnitury, które mogą z powodzeniem pełnić obie funkcje jednocześnie — to nie jest zabronione. W takim wypadku o roli stroju decyduje wybór dodatków. Krawat lub muszka, poszetka, a nade wszystko koszula to elementy, które nadają charakter męskiej stylizacji.
Garnitur wieczorowy to zestaw uszyty z wełny najwyższej jakości. Faktura materiału jest gładka, kolor jednolity — czarny, granatowy lub grafitowy. Jednorzędowy garnitur z kamizelką to odpowiedni strój na wesele i wieczorne eleganckie wyjście. Garnitur dwurzędowy składający się z marynarki i spodni również mieści się w kategoriach stroju wieczorowego.
Granica pomiędzy strojem wieczorowym a biznesowym leży w strefie kolorów i faktury materiałów. Czarny garnitur to strój wyłącznie wieczorowy, gładki garnitur granatowy możemy włożyć zarówno na spotkanie biznesowe, jak i na wesele. Natomiast grafitowy zestaw w prążki to strój dzienny i możemy go nosić wyłącznie do pracy. Co z kratą? Otóż teoretycznie uznawana jest za wzór casualowy, ale nie musimy podchodzić do tego tak restrykcyjnie w przypadku wyboru codziennego ubrania do pracy.
Faktura materiałów przeznaczonych do szycia garniturów wieczorowych jest gładka, natomiast wełna na strój dla biznesmena może mieć delikatną fakturę.
Zobacz także: Kołnierzyk włoski — co to jest i kiedy go nosić?
Zacznijmy od najbardziej uniwersalnego stroju, który możesz nosić na różne okazje. Gładki, granatowy garnitur to najlepszy wybór, jeśli chcesz mieć w szafie zestaw na różne okazje. Sprawdzi się na spotkaniu biznesowym i na wesele.
Szarość z wzorem wynikającym ze struktury włókien to przykład eleganckiego garnituru biznesowego. W przypadku tego koloru masz sporą dowolność, jeśli chodzi o wybór dodatków — warto mieć szary garnitur w swojej szafie.
Grafit w kratę — teoretycznie casualowy, w praktyce niezwykle elegancki. Będzie odpowiedni do pracy, pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu, ale tylko na tyle, na ile pozwalają zasady business dress code.
Garnitur biznesowy to strój, który ma odzwierciedlać Twój profesjonalizm. Powinien być dobrze dopasowany, dzięki temu będzie wygodny. W odpowiednio dobranym stroju będziesz czuł się pewnie i swobodnie. Najlepszym rozwiązaniem jest uszycie takiego garnituru na miarę — jego jakość i trwałość pozytywnie Cię zaskoczą. Zapraszamy na konsultacje do naszej pracowni — pomożemy Ci wybrać rozwiązania dopasowane do Twojej sylwetki i zajmowanego stanowiska.
Uszyj swój garnitur na miarę – sprawdź naszą wyjatkową ofertę!
Brązowy garnitur był kiedyś w Anglii ubiorem szlachty wybierającej się na polowanie. Obecnie kolorystyka garniturów biznesowych i ślubnych zaczyna czerpać inspiracje z różnych epok i stylów. Zobacz, kiedy go możesz ubrać!
24/02/2022 Inspiracje
Butonierka w klapie marynarki ma swoje zadanie. Kwiat w butonierce to częsty widok na polskich weselach. Z tą ozdobą nie musisz jednak czekać na ślub. Kiedy jeszcze możesz ją nosić?
22/02/2022 Inspiracje