Podwinięte rękawy koszuli nadają casualowej stylizacji luzu i eleganckiej nonszalancji. Trzeba też przyznać, że wyglądają o niebo lepiej niż odstające na boki krótkie rękawy. Jak podwijać rękawy koszuli, aby dobrze wyglądać?

Spis treści:

1. Podwijanie rękawów w koszuli — ogólne zasady
2. Jak podwijać rękawy koszuli?
3. A Ty, podwijasz rękawy?

Casualowa koszula z podwiniętymi rękawami wygląda świetnie, oczywiście pod warunkiem, że prawidłowo je podwiniesz. Bo jak się okazuje, większość mężczyzn robi to źle. Rolowanie rękawa lub zwijanie go do momentu, aż osiągnie żądaną długość, nie jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób niszczysz koszulę, tkanina rozciąga się i rękawy tracą fason. Rękaw można zwinąć tak, aby było Ci wygodnie i jednocześnie na materiale po rozwinięciu go nie było tylu zagnieceń. 

Podwijanie rękawów w koszuli — ogólne zasady

Po wyjściu z biura można ściągnąć krawat i podwinąć rękawy koszuli tak, aby biznesowa stylizacja nabrała casualowego charakteru. Nieformalna stylizacja nie powinna być niedbała. Jeśli podciągniesz rękawy, zamiast je starannie zawinąć, nie będziesz wyglądał dobrze.

Poza tym podciągnięty rękaw bez odpięcia guzika będzie uciskał i powoduje dyskomfort. A gdy zechcesz z powrotem ściągnąć rękaw w dół, będzie to wyglądać jeszcze gorzej. Pomięty materiał i rozciągnięty mankiet już nigdy nie będą się dobrze układać. 

Gdy zawiniesz rękaw prawidłowo, zagięć będzie znacznie mniej, a rozwinięty rękaw będzie prawie gładki. Alternatywą dla zawijania rękawów powyżej łokcia jest ich lekkie skrócenie poprzez zawinięcie samego mankietu.

Przeczytaj również: Jak podwinąć spodnie? Moda na podwinięte nogawki wciąż trwa!

Jak podwijać rękawy koszuli?

Nasza krótka instrukcja — krok po kroku ułatwi Ci podwijanie rękawów koszuli tak, aby było Ci wygodnie, a Twoja koszula nie straciła fasonu.

1. Rozepnij guziki na mankietach – jeśli tego nie zrobisz, trudno będzie Ci przejść do kolejnego kroku. 

2. Odwiń równo rękaw do zewnątrz tak, aby zagięcie sięgało do łokcia. 

3. Mankiet odwiń do wewnątrz tak, aby schował się pod nawiniętym materiałem. 

4. Teraz wystarczy wyrównać fałdy oraz zagięcia i gotowe. 

Długość zawinięcia możesz oczywiście dokładnie regulować. Zamiast do łokcia, wystarczy zawinąć rękaw do połowy przedramienia, a potem starannie schować mankiet pod materiał. Jeśli koszula ma mankiet innego koloru niż koszula, to dobrze jest to wyeksponować. Tak robią Włosi, którzy są mistrzami w tworzeniu efektownych, codziennych stylizacji. Jak podwijać rękawy koszuli w ten sposób? Rozepnij mankiet i wywiń rękaw na lewą stronę. Podwiń rękawy tak, aby krawędź mankietu wystaje na górze. 

Prawidłowe podwijanie rękawów nie jest skomplikowane. Co więcej, będziesz miał pełną swobodę ruchów, a fałdy materiału nie będą uciskać ręki w łokciu. Tak podwinięte rękawy będą wyglądać schludnie, a po rozwinięciu nie będzie widocznych fałd i zagięć.

Kiedy i jak podwijać rękawy koszuli, a kiedy nie będzie to dobrze widziane? Podwijanie rękawów to sprawdzony sposób na upał albo na to, by złagodzić nieco swoją biurową stylizację, gdy na przykład prosto z pracy wybierasz się na spotkanie z przyjaciółmi. 

jak podwijać rękawy koszuli

Podczas formalnych spotkań i okazji taki zabieg jest niedozwolony. Podczas eleganckiego przyjęcia, na którym obowiązują ścisłe zasady etykiety, nawet zdjęcie marynarki nie byłoby dobrze przyjęte, nie wspominając już o podwinięciu rękawów koszuli.  

Polecamy także: Czy można nosić buty bez skarpetek? Zasady, które każdy gentleman powinien znać

A Ty, podwijasz rękawy?

Mężczyźni z upodobaniem noszą koszule z podwiniętymi rękawami. To dobrze, bo w nieformalnych sytuacjach dodaje to stylizacji gustownej nonszalancji. Musisz jednak pamiętać, że prawidłowe podwijanie rękawów koszuli uchroni ją przed zagnieceniami i utratą fasonu. Wybieraj koszule wysokiej jakości — dobre materiały układają się lepiej i są trwalsze.

Zapraszamy Cię do naszej pracowni, w której powstają koszule szyte na miarę. Dzięki temu możesz mieć ubranie, które jest idealnie do Ciebie dopasowane, a nawet spersonalizowane. Zachęcamy także do zapoznania się z przebiegiem procesu szycia na miarę, gdzie wyjaśniamy dlaczego warto sprawić sobie ubranie od krawca.