Gdy mowa o stylizacji na imprezę firmową, mężczyźni mają nieco mniejsze pole do popisu niż kobiety. Dzięki temu łatwiej im dobrać strój i trudniej o modową gafę. W artykule przedstawiamy kilka trików oraz propozycji wyjaśniających, jak się ubrać na imprezę firmową.

Spis treści

1. Stylizacja na imprezę firmową – wczuj się w klimat! 
2. Jak się ubrać na imprezę firmową jako mężczyzna? Najważniejsze wskazówki
3. Impreza firmowa – stylizacje Cafardini
4. Pokaż, że potrafisz wyglądać odpowiednio podczas każdej okazji!

Strój na uroczystą kolację firmową będzie inny niż ubranie na imprezę. Co prawda, w większości przypadków wystarczy standardowe połączenie koszuli z marynarką, ale niektóre wydarzenia wymagają bardziej eleganckiej stylizacji, przykładowo garnituru szytego na miarę od marki Cafardini. 

Stylizacja na imprezę firmową – wczuj się w klimat! 

Ubranie na imprezę firmową powinno korespondować z charakterem przyjęcia oraz okolicznościami, w jakich się ono odbywa. Przed wyborem stroju zorientuj się, gdzie dokładnie i w jakim klimacie będzie impreza. 

Innej stylizacji wymaga kolacja firmowa z dyrektorem i klientami zewnętrznymi, a odmiennej grill czy impreza w klubie. Warto też sprawdzić, czy na zaproszeniu nie ma informacji o tzw. Dress Code, oczekiwanym przez gospodarzy wydarzenia.

jak się ubrać na imprezę firmową mężczyzna

Niezwykle ważna jest również okazja, z jakiej odbywa się przyjęcie. Coroczna impreza integracyjna, Wigilia, kolacja charytatywna, a może 50-lecie działalności korporacji? Te pytania mają bardzo duże znaczenie dla wyboru Twojego stroju. 

Niezależnie od charakteru imprezy, pamiętaj, aby stylizacja była schludna i szykowna. Na każdym z tych spotkań będziesz nawiązywał nowe kontakty i prowadził rozmowy z przełożonymi. 

Przeczytaj również: Casual dress code — czym jest i do jakich okazji pasuje? Odpowiada stylista

Jak się ubrać na imprezę firmową jako mężczyzna? Najważniejsze wskazówki

Jeśli impreza odbywa się w eleganckiej restauracji, a w korporacji panuje ścisły dress code, wówczas warto postawić na klasyczną elegancję. W tym przypadku świetnie sprawdzi się dobrej jakości szyty na miarę garnitur w odcieniu szarości lub granatu. 

Do tego warto ubrać białą lub jasnoniebieską koszulę, krawat w stonowanym kolorze oraz brązowe, skórzane buty. Tak, zadbane skórzane brązowe buty doskonale sprawdzą się także wieczorem. Wyjątek może stanowić bardzo oficjalne spotkanie, na które bezpieczniej będzie wybrać buty w kolorze czarnym.  

Natomiast jeśli w Twojej pracy sztywny dress code nie istnieje, możesz sobie pozwolić na nutkę szaleństwa. Polecamy dopasowany granatowy garnitur w delikatną kratę, jasną koszulę i opcjonalnie krawat. Do tego możesz założyć kolorowe skarpetki i brązowe, skórzane półbuty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby krawat zamienić na muchę, a jednolitą poszetkę na kolorową. 

Ubranie na imprezę firmową w klubie powinno być w stylu smart casual. Może się ono składać ze sportowej marynarki oraz bawełnianych chinosów. Koszula nie musi mieć muchy ani krawata, jeden guzik u góry może pozostać rozpięty. Na nogi polecamy wygodne mokasyny. 

Impreza firmowa na zewnątrz nie wymaga formalnej stylizacji, niemniej jednak należy zachować odpowiedni styl. Na takie spotkanie zaleca się założyć lekką, szarą lub granatową marynarkę, lnianą koszulę, chinosy i mokasyny. Nuty ekstrawagancji doda w tym przypadku poszetka.

Polecamy także: Dress code w pracy – 5 stylizacji od Cafardini

Impreza firmowa – stylizacje Cafardini 

Idealny strój na uroczystą kolację firmową to gładki, granatowy lub ciemnoszary garnitur szyty na miarę od Cafardini. Warto go zestawić z białą koszulą i granatowym lub bordowym krawatem, który będzie stanowił przełamanie całej stylizacji. Stylizację warto uzupełnić poszetką w kolorze białym lub bliskiej koloru krawata. 

Na mniej uroczystą imprezę, polecamy prążkowany, granatowy garnitur, który będzie idealnie dopasowany do Twojej sylwetki. Pasuje do niego biała koszula, wysokiej jakości bordowy krawat oraz jasna poszetka. Jeśli zmienisz jednolite detale na bardziej kolorowe, nie wyrządzi to żadnej szkody dla Twojego stroju. 

Jeśli wybierasz się do klubu na imprezę, polecamy założyć casualową granatową kamizelkę z białą koszulą oraz szarymi chinosami. Całość luźnego stroju dopełnij białymi sneakersami. 

Pokaż, że potrafisz wyglądać odpowiednio podczas każdej okazji! 

Jeżeli szukasz pomysłu na to, jak się ubrać na imprezę firmową, pamiętaj, aby kierować się miejscem przyjęcia, okolicznościami, a także porą roku, ale przede wszystkim dopasować stylizację do swojej osobowości i stylu życia. Warto także zadbać o jakość tkanin oraz komfortowy krój. 

Każdy z tych czynników odgrywa niebagatelną rolę w wyborze odpowiedniej stylizacji. A jeśli potrzebujesz kompletnego ubrania szytego na miarę – umów się na spotkanie z naszymi Doradcami. Wspólnie sprawimy, że będziesz wyglądał zjawiskowo!