Pośród ważnych jubileuszy w życiu, 50. rocznica ślubu bliskich osób jest wyjątkowa. Jest to wspaniała okazja do świętowania i wspólnego spędzenia czasu. Warto zadbać o to, by dobrze się do niej przygotować. Jak się ubrać na złote gody? Podpowiadamy!


Spis treści:
1. Czym są złote gody?
2. Jak się ubrać na złote gody? Jakie dodatki są niezbędne?
3. Złote gody – 3 stylizacje od Cafardini
4. Już wiesz, jak się ubrać na złote gody!

Czym są złote gody?

Złote gody to popularna nazwa 50. rocznicy ślubu. Wspólne przeżycie półwiecza jest naprawdę godne podziwu, a relacja małżonków po takim czasie, trwała niczym szlachetny metal. Złoto jest często interpretowane jako symbol nieskończoności i miłości, co również doskonale określa więź pomiędzy jubilatami. Przeżyli oni wspólnie wiele cudownych chwil, ale z pewnością przez ten czas dotknęły ich także trudności. Mimo to wytrwali ze sobą i mogą cieszyć się tym wyjątkowym dniem w towarzystwie najbliższych: dzieci, wnuków, a czasami nawet prawnuków.

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Gdy zbliża się 50-lecie ślubu, do małżonków docierają nie tylko wyrazy uznania i szczere życzenia od rodziny i znajomych, ale również gratulacje ze strony władz lokalnych i państwowych. Urzędy organizują spotkania jubilatów z danego okresu w roku, na których wręczane są specjalne medale od prezydenta państwa. Na tego typu spotkaniach często prowadzone są rozmowy, a małżonkowie dzielą się swoją receptą na udane wspólne życie.

Porównaj zmiany w stylizacjach ślubnych wraz z upływem czasu: Współczesny Pan Młody – garnitur ślubny 2022 w najlepszym wydaniu 

Wszystkie te okoliczności sprawiają, że warto w szczególny sposób uczcić 50. rocznicę ślubu. W tym celu najlepiej przygotować odpowiednią oprawę uroczystości. Jeżeli wiesz, że jubilaci nie przygotowali takiego spotkania, warto zrobić im niespodziankę i zaplanować wspólne spędzenie czasu. Możesz zaprosić nie tylko rodzinę, ale również przyjaciół i świętujących krewnych. To, jaką przybierze formę, zależy od Waszych upodobań oraz stanu zdrowia jubilatów. Może to być zarówno obiad w restauracji, jak i prawdziwy bal taneczny.

Jak się ubrać na złote gody? Jakie dodatki są niezbędne?

Ubiór na 50 rocznicę ślubu powinien być dopasowany do rangi uroczystości, ale również do sposobu świętowania. Inaczej ubierzesz się na domowy rodzinny obiad w południe, a inaczej na wieczorną uroczystość w eleganckim lokalu. Swoją stylizację możesz łatwo dostosować do okoliczności przy pomocy dodatków. Oczywiście niezależnie od miejsca i czasu, w którym odbywa się 50. rocznica ślubu, złote gody zobowiązują do eleganckiego wyglądu.

Jak się ubrać na złote gody? Cafardini

Uroczystość w ciągu dnia

Jeżeli Twoi bliscy świętują swoją rocznicę ślubu w domu lub ogrodzie i organizują obiad dla rodziny, warto zdecydować się styl smart casual. Postaw na wygodne, dzienne stylizacje, które spełniają standardy eleganckiego stroju. Może to być na przykład zestaw koordynowany bez krawata. Jeżeli uroczystość odbywa się latem, dobrze będzie prezentować się jasny strój.

Dowiedz się więcej: Smart casual dress code – styl, który powinien znać każdy mężczyzna 

Chociaż w stylu smart casual dopuszczalne są elementy stroju o nieco bardziej nonszalanckim charakterze, zadbaj o to, by nie było ich zbyt dużo. Dzięki temu unikniesz niechlujnego wyglądu. Możesz założyć mniej formalne obuwie, takie jak mokasyny czy boat shoes, ale unikaj sportowych butów. W wielu kręgach są one dobierane do eleganckich zestawów, ale nadal budzą wiele kontrowersji wśród stylowych mężczyzn. Zamiast tego wprowadź odrobinę luzu, wybierając koszulę w prążek lub w kratę.

Spotkanie popołudniowe 

Jeżeli świętowanie złotych godów rozpocznie się w godzinach popołudniowych i będzie zakończone uroczystą kolacją w restauracji, wybierz formalny strój. W zależności od tego, gdzie dokładnie odbędzie się przyjęcie, może to być kolorowy garnitur lub strój wieczorowy. Ciemny garnitur w połączeniu z białą koszulą będzie oczywistym wyborem na złote gody z tańcami. Do takiego zestawu warto dobrać jednokolorowy, gładki krawat lub model z subtelnym wzorem. Buty powinny mieć formalny wygląd, dlatego zdecyduj się na lotniki lub oksfordy.

Garnitur na 50 rocznicę ślubu powinien być przede wszystkim doskonale dopasowany. Aby było to możliwe, zdecyduj się na szycie na miarę. W ten sposób otrzymasz strój, który będzie nienagannie na Tobie leżał. Uzyskasz również gwarancję najwyższej jakości materiałów i dopracowane detale. Podczas spotkania z doradcą, który będzie odpowiedzialny za Twój strój, dobierzesz również wszystkie dodatki, które pozwolą Ci prezentować się tego dnia wyjątkowo elegancko.

Wieczorne świętowanie 

Stylizacja na okrągłą rocznicę ślubu, która jest świętowana wieczorem, pozwala na wybór wyjątkowego stroju. Decydując się na smoking, z pewnością sprawisz przyjemność jubilatom i pokażesz im, jak ważna jest dla Ciebie ich uroczystość. Udowodnisz również innym gościom, że Twój styl jest niezwykle gustowny.

Zainspiruj się: Jak nosić smoking, czyli szelki, buty i koszula do smokingu pod lupą 

W przypadku smokingu nie masz zbyt wiele możliwości stylistycznych. Strój ten, aby dobrze się prezentował, uzupełnij o śnieżnobiałą koszulę smokingową. Na rocznicę ślubu sprawdzi się zarówno model z plisą, jak i z guzikami jubilerskimi. Muszka oraz buty, które wybierzesz, powinny być czarne. Najlepiej sprawdzą się lakierki. Aby całość dobrze się prezentowała, wybierz pas smokingowy lub kamizelkę.

Złote gody – 3 stylizacje od Cafardini

Wybór odpowiedniej stylizacji na rocznicę ślubu może być problematyczny. Strój powinien być elegancki, stosowny do okazji oraz zgodny z zadami savoir-vivre. Pośród tych wszystkich wymogów może się znaleźć miejsce również na Twój indywidualny styl. Jak się ubrać na złote gody, by wyglądać stosownie do okoliczności? Sprawdź nasze inspiracje!

Zestaw koordynowany bez krawata

W pełni formalny strój nie zawsze jest dobrym wyborem na 50-lecie ślubu. Garnitur podczas domowego obiadu mógłby wyglądać niestosownie. Zamiast niego wybierz zestaw koordynowany. Marynarka i spodnie powinny być zgrane kolorystycznie, ale kontrastujące ze sobą. Podczas letnich uroczystości najlepszym wyborem będą beżowe spodnie z niebieską marynarką.

Zobacz również: Jaka powinna być odpowiednia długość marynarki? Wyjaśnia stylista 

Do zestawu koordynowanego nie zakładaj krawata. Ten dodatek bardzo dobrze zastąpi wzorzysta koszula. Może być to na przykład model w błękitne prążki, z lekko odpiętym kołnierzykiem. Stylizację dopełnią brązowe buty monki, pasujący do nich pasek oraz subtelna poszetka.

Jak się ubrać na złote gody? Cafardini 2

Elegancki garnitur

Garnitur na złote gody to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Będzie wyglądał dobrze podczas spotkania w restauracji i nie narazi Cię na modową wpadkę. Warto w tym przypadku postawić na klasykę i wybrać ciemniejszy model. Granatowy garnitur w prążki z dwurzędową marynarką będzie świetnie się prezentował zarówno w południe, jak i wieczorem. Dzięki temu przez cały czas będziesz wyglądał adekwatnie do okazji.

Sprawdź także: Granatowy garnitur – idealny partner na każdą okazję? 

Do garnituru w prążki nie dobieraj wzorzystego krawata. W tym przypadku najlepiej będzie się prezentował gładki, granatowy model. Obowiązkowymi elementami tej stylizacji są biała koszula oraz eleganckie obuwie. W przypadku dwurzędowej marynarki nie będziesz potrzebował kamizelki.

Jak się ubrać na złote gody? Cafardini 2

Smoking na wyjątkową okazję

Często jubilaci chcą w szczególny sposób uczcić 50-lecie ślubu. Ubiór na uroczysty bankiet powinien być szczególnie elegancki. Jeżeli będzie odbywał się on wieczorem, bez obaw możesz zdecydować się na smoking. Koszula z czarnymi guzikami jubilerskimi, dopasowanymi do spinek do mankietów, będzie prezentowała się wyjątkowo wytwornie. Dołącz do niej czarną, wiązaną muszkę.

Przeczytaj również: Rodzaje muszek, czyli jak dobrać muszkę do reszty stylizacji? 

W przypadku smokingu bardzo dużą rolę odgrywa odpowiednio dobrane obuwie. Jedynym słusznym wyborem są tutaj starannie wypastowane, czarne lakierki. Gdy decydujesz się na smoking, unikaj jakichkolwiek eksperymentów modowych. Zazwyczaj kończą się one faux-pas.

Już wiesz, jak się ubrać na złote gody!

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom będziesz wiedział, jak się ubrać na złote gody, by dobrze się prezentować. Na tę szczególną okazję warto wybrać wyjątkowo starannie dobrany strój, który podkreśli odświętny charakter okrągłej rocznicy ślubu. Aby mieć pewność, że Twój ubiór będzie dopracowany w każdym detalu, skorzystaj z usług Cafardini! Sprawdź nasz cennik i umów się z naszym Doradcą. Udzieli Ci on wszystkich niezbędnych informacji i pomoże przygotować najwyższej jakości stylizację.
    Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności