Poszetka to „kropka nad i” eleganckiej stylizacji. Wiesz jak składać poszetkę? Możesz to zrobić na kilkadziesiąt różnych sposobów, przygotowaliśmy dla Ciebie pięć z nich.

Spis treści:
1. Czym jest poszetka i kiedy się na nią zdecydować?
2. Jak składać poszetkę? Zobacz 5 sposobów!
3. Składanie poszetki to nie wszystko, czyli jak wybrać jej kolor
4. Teraz już wiesz, jak składać poszetkę!

Czym jest poszetka i kiedy się na nią zdecydować?

Układanie poszetki to sztuka tworzenia detalu, który sprawi, że wyróżnisz się strojem. Ten niewielki kwadrat miękkiej tkaniny, który wystaje z kieszeni marynarki, potrafi uszlachetnić całą stylizację. Większość mężczyzn składa poszetkę tak, że z kieszeni wystaje trójkąt.

Zobacz także: Jak nosić smoking, czyli szelki, buty i koszula do smokingu pod lupą

Jest to rozwiązanie klasyczne i bezpieczne, czasem jednak warto zdecydować się na odważniejsze podejście. 

jak-skladac-poszetke

Przypomnijmy – poszetka to kwadratowa „chusteczka”, która ma zdobić męską marynarkę. Nosi się ją zwykle na specjalne okazje, takie jak premiery, wesela i duże wydarzenia rodzinne. To błąd, ponieważ poszetka może nadać ciekawy charakter każdej stylizacji, nawet tej zakładanej codziennie do biura.

Odpowiednio dobrana ładnie podkreśli kolor koszuli lub sprawi, że wzór na marynarce będzie bardziej dostrzegalny. Pamiętaj o tym, że składanie poszetki to nie wszystko – nie może być ona wykonana z tego samego materiału co krawat. 

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Jak składać poszetkę? Zobacz 5 sposobów!

Rajski ptak, góra lodowa, a nawet croissant – tak może być stylizowana Twoja poszetka. Jak włożyć ją do brustaszy, to już czasami prawdziwa sztuka. Form, jakich możesz jej nadać, są dziesiątki. Wyselekcjonowaliśmy 5 z nich – każda przeznaczona jest na inną okazję. 

Przeczytaj również: Granatowy garnitur – idealny partner na każdą okazję?

Styl prezydencki 

W tym wypadku stosujemy elegancki minimalizm, poszetka ułożona w prostokąt wystaje delikatnie nad krawędzią kieszeni i jest do niej idealnie równoległa. To najprostszy sposób na złożenie poszetki. Nie bez powodu zwany jest prezydenckim – ten sposób składania poszetki obowiązuje w protokole dyplomatycznym. 

Styl schodów

Składanie poszetki w ten sposób daje spektakularny efekt. Jest stylowo, odrobinę zachowawczo, ale jednocześnie interesująco. Poszetka złożona w schody to propozycja na oficjalne wyjścia, na przykład na własny ślub.

Styl róży

Różę z poszetki zrobisz w kilku ruchach, a efekt będzie naprawdę niesamowity. Wygląda to rzeczywiście tak, jakbyś w kieszeni nosił jedwabny kwiat. Styl róży z pewnością sprawdzi się podczas kolacji z drugą połówką lub koncertu w operze. 

Styl trzech płatków

Wciąż pozostajemy w tematyce kwiatowej, te style przeznaczone są na mniej oficjalne okazje. Składanie poszetki w ten sposób nie jest skomplikowane, a efekt jest bardzo ciekawy.

Styl jednego punktu

Na koniec pokazujemy, jak włożyć poszetkę w brustaszę tak, aby powstał ładny trójkąt. To uniwersalny styl na każdą okazję. Większość mężczyzn korzysta z tej metody nieprawidłowo. Warto nauczyć się składania poszetki w ten sposób – zgodnie z kanonem.

Składanie poszetki to nie wszystko, czyli jak wybrać jej kolor?

Poszetka to dodatek, który powinien tworzyć harmonijną całość z pozostałymi elementami Twojej stylizacji. Dobieraj ją, dopasowując kolory do siebie, lub postaw na kolory kontrastujące. Pierwszy sposób jest łatwiejszy i sprawdzi się w przypadku oficjalnych wyjść. 

Zabawa kontrastem sprawdzi się, gdy chcesz wprowadzić odrobinę nonszalancji do swojego stroju.

Zainspiruj się: Garnitur w kratę – ciekawe rozwiązanie dla odważnych mężczyzn

Podstawowe zasady są następujące: poszetkę dobieraj do koloru koszuli, marynarki lub krawata. Jeśli których z tych elementów jest wzorzysty, warto wybrać kolor występujący na wzorach i do niego dopasować poszetkę. Będzie efektownie i świeżo. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, jak dobrać te dodatki kolorystycznie, zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Dowiedz się więcej: Jak dobrać poszetkę? 4 sprawdzone sposoby, które musisz poznać

Teraz już wiesz, jak składać poszetkę!

Składanie poszetki nie jest trudne – wystarczy zapoznać się z instrukcją i poświęcić kilka minut na dopracowanie techniki. Kiedy nadasz jej odpowiednią formę, całość będzie prezentować się schludnie i estetycznie. Nie masz czasu myśleć nad doborem dodatków? Nie martw się, w trakcie procesu szycia na miarę nasi wykwalifikowani dorady posłużą Ci swoją niezastąpioną wiedzą z zakresu mody męskiej!

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin.
    Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności

    Usługa szycia na miarę polega właśnie na tym, że w efekcie otrzymujesz od nas nie tylko garnitur, ale też wszystkie niezbędne dodatki. Zapraszamy do naszych pracowni – nasi konsultanci skomponują dla Ciebie kompletne stylizacje na każdą okazję. Nie zwlekaj i umów się na spotkanie z naszym Doradcą