W poniższym tekście przybliżymy naszym czytelnikom, czym charakteryzuje się koszula biznesowa i jakie cechy szczególne posiada. Zaproponujemy również kilka przykładowych stylizacji. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

1. Czym charakteryzuje się męska koszula biznesowa?
2. Krój, kolor, mankiety i kołnierzyk – jaka powinna być koszula biznesowa?
3. Męskie koszule biznesowe – 3 stylizacje Cafardini
4. Koszula biznesowa – męska szafa powinna zawierać chociaż jedną!

Obowiązkowym elementem garderoby każdego przedsiębiorcy jest koszula biznesowa. Zasady jej doboru nie dla każdego są jednak w pełni jasne. Warto wiedzieć, jak dobierać koszule do pracy i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Korzystny wizerunek to już połowa drogi do sukcesu w biznesie. 

Czym charakteryzuje się męska koszula biznesowa?

Koszula jest obowiązkowym elementem męskiej garderoby. Koszule męskie biznesowe mają swoje cechy charakterystyczne, czyli kołnierz, zapięcie na guziki oraz mankiety. Ten element garderoby powinien być również dobrze skrojony i odpowiednio dopasowany do sylwetki.

Koszula biznesowa dobrze prezentuje się zarówno w zestawieniu z marynarką, jak i samodzielnie. Warto wiedzieć, że nie musi być ona zbyt formalna, jednak nie można też sobie pozwolić na pełną swobodę. Ważne, aby cała stylizacja była schludna i starannie dobrana. Właściwa prezencja w biznesie stanowi bowiem symbol profesjonalizmu.

Przeczytaj również: Czy biznesmen może nosić kolorowe skarpetki do garnituru? Odpowiada stylista

Krój, kolor, mankiety i kołnierzyk – jaka powinna być koszula biznesowa?

Ważne jest, aby koszula biznesowa męska została dobrana w odpowiedni sposób. Kluczowe znaczenie mają w tym przypadku rozmiar oraz krój. Należy zwrócić uwagę na dwa wymiary – po pierwsze samej koszuli, a po drugie kołnierzyka. Powinien on przylegać do szyi w taki sposób, aby można było bez problemu włożyć palec pomiędzy szyję a koszulę.

Modele biznesowe często zaopatrzone są dodatkowo w fiszbiny, które znajdują się po wewnętrznej stronie kołnierzyka. Dzięki nim zachowuje on nienaganny kształt nawet przy dłuższym noszeniu. Koszula męska do pracy powinna być dopasowana do wzrostu oraz być na tyle długa, aby można ją było włożyć w spodnie. Jeżeli chodzi o krój, to może ona albo leżeć luźno, albo przylegać do ciała, jednak nie na tyle, aby krępowała swobodny ruch. 

Ponadto wyróżnia się jeszcze standardowy krój koszul, odpowiedni na każdą sylwetkę oraz krój regular fit. Ten ostatni wskazany jest w przypadku panów o klasycznej budowie ciała. Co się zaś tyczy mankietów, to w przypadku koszul biznesowych dopuszcza się mankiety na guziki oraz mankiety na spinkę.

Warto również zwracać uwagę na materiał, który powinien odznaczać się wysoką jakością. Wybierając koszulę biznesową, warto celować w stonowane odcienie. Dobrze wypada w tym przypadku biel oraz błękit. Koszule zakładane na spotkania biznesowe mogą mieć też delikatny wzór, na przykład prążki lub kratę. Wówczas jednak należy do niej dobrać gładką marynarkę oraz krawat.

Polecamy także: Jaka powinna być odpowiednia długość krawata? Poznaj najważniejszą zasadę

Męskie koszule biznesowe – 3 stylizacje Cafardini

Poniżej przestawiamy 3 przykładowe stylizacje!

Stylizacja 1

Na mniej formalne spotkanie z klientem, na przykład w kawiarni, proponujemy stylizację składającą się z błękitnej, dopasowanej koszuli w zestawieniu z granatową marynarką i białymi spodniami. Jej dopełnieniem są skórzane, eleganckie brązowe buty oraz pasek w tym samym kolorze.

koszula biznesowa - stylizacja 1

Stylizacja 2

Podczas służbowej kolacji idealnie wypadnie biała koszula biznesowa w połączeniu w szarym kompletem marynarki i spodni w kratę. Do tego sprawdzą się klasyczne buty oxfordy.


Stylizacja 3

Powyższy zestaw można założyć również na ważne spotkanie biznesowe lub konferencję, uzupełniając go dodatkowo krawatem i zakładając wypastowane, czarne gładkie buty ze skóry.

Koszula biznesowa – męska szafa powinna zawierać chociaż jedną!

Koszula do pracy to bardzo ważny element męskiej garderoby. Można dobierać różne jej kroje i fasony, w zależności od okoliczności biznesowych. Jakie są Wasze doświadczenia związane z koszulami biznesowymi? Jakie stylizacje lubicie?

Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Jeżeli chcesz stworzyć elegancki komplet z koszulą biznesową na specjalne okazje, umów się na spotkanie z doradcą Cafardini! Sprawdź też cennik naszych usług. dostępny jest na stronie!