Nowe milenium witaliśmy w marynarkach o szerokich ramionach i spodniach z za długimi, szerokimi nogawkami. Zdjęcia z rozkładówek pism modowych z początku XXI w. oglądamy z lekkim zażenowaniem. Trudno uwierzyć, że przez zaledwie 20 lat tak wiele się zmieniło. 

Spis treści

1. Lata 2000. – moda męska i najważniejsze trendy
2. Eleganckie stylizacje — styl lat 2000.
3. Sprawdzamy, czy moda lat 00′ ma szansę na powrót
4. Styl lat 00′ – pewne zasady są aktualne także dziś 

Styl lat 2000. w modzie męskiej mocno różni się od tego, co nosimy dziś. Fasony spodni blisko ciała i taliowane marynarki były elementami damskiej garderoby, natomiast mężczyźni nosili ubrania, które absolutnie nie podkreślały sylwetki. 

Lata 2000. – moda męska i najważniejsze trendy

Nowe milenium wielu z nas kojarzy się z odrobinę bezkształtnymi garniturami i kiczowatymi stylizacjami damskimi. Jednak ten czas był przełomem — rozpoczął okres poszukiwania zupełnie nowego stylu na początek nowego tysiąclecia. Eksperymenty były mniej lub bardziej udane, ale jedno jest pewne — przez ostatnie 20 lat męska moda mocno ewoluowała.

Stylizacje casualowe mocno czerpały ze stylu militarnego. Bojówki były niezwykle modnym fasonem spodni — również w wersji krótkiej, z charakterystycznymi dużymi kieszeniami po bokach. Wydawałoby się, że nie ma szans na ich powrót w epoce wąskich fasonów — cóż, już rok temu mogliśmy znów zobaczyć je na pokazach mody największych projektantów. 

Zobacz również: Lata 90. i moda męska, którą możesz zainspirować się także dziś!

Eleganckie stylizacje — styl lat 2000.

Garnitury składały się z szerokich spodni w kant, których nogawki kończyły się na obcasie buta. Z przodu układały się w fałdę, przez co wyglądały, jakby były za długie. Marynarka przypominała prostokąt — szerokie ramiona, często wykończone na dole pod kątem prostym nadawały sylwetce bardzo geometryczny kształt. Wyłogi zaczynały się dość wysoko, ponieważ marynarka miała trzy lub cztery guziki.

Dziś formalne stylizacje to marynarka w stonowanym kolorze i koszula biała lub pastelowa. Na początku nowego millenium koszule biznesowe były w znacznie odważniejszych kolorach. Seledynowe, bordowe, a nawet pomarańczowe. Każdy z nas pamięta z pewnością sukces firmy Sunset Suits, której stylizacje królowały nad Wisłą. 

Największym koszmarem, jaki zafundował mężczyznom styl lat 2000. były buty. Grube podeszwy i kwadratowe przody, równie kuriozalne, co zbyt długie szpice w damskich szpilkach. 

Sprawdzamy, czy moda lat 00′ ma szansę na powrót

Moda powraca — to naturalny proces, który sprawia, że projektanci cyklicznie inspirują się stylizacjami sprzed lat. Zwykle nie cofają się o dekadę lub dwie, więc wydawałoby się mało prawdopodobne, aby długie marynarki i przyciężkie buty pojawiły się niebawem na wybiegach.

A jednak — moda lat 00’ nieoczekiwanie powraca i jak można się było spodziewać, już pojawiają się kolekcje nią inspirowane. Mamy jednak nadzieję, że będzie to powrót w dobrym stylu. 

Przeczytaj także: Styl preppy w modzie męskiej – co warto o nim wiedzieć?

Styl lat 00′ – pewne zasady są aktualne także dziś 

Przełom millenium był bardzo ważnym momentem w historii — globalizacja stała się jego hasłem przewodnim. Również w modzie panowała spora dowolność — na wybiegach można było zobaczyć kolekcje inspirowane różnymi stylami. 

W modzie jedno pozostaje niezmienne — zasada, że dobrej jakości ubranie, które jest dopasowane do sylwetki to podstawa do tworzenia stylizacji. Bez względu na panujące trendy i typ fasonu, jaki aktualnie jest modny — zawsze dobieraj odpowiedni rozmiar i kolor pasujący do Twojego typu urody. 

Styl lat 2000. nie był może najbardziej trafiony, jeśli chodzi o eleganckie męskie stylizacje, ale miał też swoje zalety. Z pewnością nie był nudny i monotonny, dzięki modzie na kolorowe koszule biznesowe. Stylizacjom z początku nowego millenium nie możemy również odmówić dobrej jakości. Fast fashion wówczas dopiero raczkowało, w związku z tym łatwiej było o dobrej jakości tkaniny i unikatowe kroje. 

Dziś na szczęście powracamy do tego trendu — chcemy kupować ubrania z tkanin wysokiej jakości, które będą dobrze wyglądać przez lata. Jeżeli po wielu sezonach noszenia ubrań z sieciówek poszukujesz mody personalizowanej, tworzonej z myślą o indywidualnych potrzebach – umów się na spotkanie z naszym Doradcą. Nasze swobodnie podejście do obowiązujących trendów i przywiązanie do ponadczasowej klasyki pozwolą wybrać z nich to, co będzie najkorzystniej wyglądać na Twojej sylwetce.

Stwórz całą stylizację w stylu lat 2000. w jednej z naszych pracowni w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Częstochowie!