Bankiet to uroczystość, na której obowiązuje wieczorowy strój męski. Tego typu przyjęcia coraz częściej organizowane są przez zagraniczne korporacje. Przedstawiamy najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni strój wieczorowy na tę okazję. 

Spis treści

1. Wieczorowy strój męski – najważniejsze informacje
2. Strój wieczorowy – na jakie okazje koniecznie musisz go włożyć?
3. Męski strój wieczorowy – 3 stylizacje od Cafardini
4. Powinieneś mieć w swojej szafie chociaż jeden elegancki męski strój wieczorowy

Jeszcze kilka lat temu słowo “bankiet” kojarzyło się z galami filmowymi i przyjęciami charytatywnymi. Obecnie jednak coraz częściej takie spotkania organizowane są przez międzynarodowe korporacje. Jest to świetna okazja na bliższe poznanie współpracowników, zbudowanie pozycji w firmie oraz świętowanie różnorodnych uroczystości. Poniżej przedstawiamy czym powinien charakteryzować się męski strój wieczorowy na bankiet i jak go poprawnie skompletować. 

Wieczorowy strój męski – najważniejsze informacje

Zgodnie z definicją strój wieczorowy męski to ubranie, które zakłada się po godzinie 18.00. Jest on zarezerwowany na szczególne okazje, takie jak gala, przyjęcie firmowe czy właśnie bankiet. Nie wolno mylić go z garniturem ślubnym, ponieważ te dwie stylizacje różnią się nieco między sobą. Poniżej przedstawiliśmy, co obowiązkowo musi zawierać elegancki męski strój wieczorowy: 

• czarny frak lub smoking,
• białą koszulę smokingową,
• kamizelkę,
• muchę,
• skórzane czarne buty.

Styliści dodają, że czarny lub granatowy garnitur wieczorowy dopuszczalny jest tylko wtedy, gdy przyjęcia ma charakter półformalny lub nieformalny. 

Przeczytaj również: Co powinna zawierać każda męska szafa? 4 rzeczy, które musisz w niej mieć!

Strój wieczorowy – na jakie okazje koniecznie musisz go włożyć? 

Uroczysty wieczorowy strój męski wymagany jest najczęściej na bankietach firmowych i przyjęciach. Ponadto wypada go założyć na wesele, ważną kolację czy eleganckie spotkanie biznesowe. Co więcej, męski strój wieczorowy zakłada się również wszędzie tam, gdzie na zaproszeniu widnieje informacja o dress codzie w stylu “black tie”. 

Męski strój wieczorowy – 3 stylizacje od Cafardini

W ofercie Cafardini znajdziesz bogatą ofertę klasycznych smokingów. W zależności od okazji możesz wybrać również białą lub granatową stylizację. Wszystko zależy od tego, jak czujesz się w danym kolorze oraz jaki charakter ma zbliżający się bankiet lub inna ważna uroczystość. 

Czarny smoking z klapami w szpic

Czarny smoking z klapami w szpic świetnie sprawdzi się na uroczystą imprezę firmową. Pamiętaj, że należy go zestawić z dopasowaną białą koszulą, akceptowaną przez dress code. Uroczysty wieczorowy strój męski zawsze powinien być uzupełniony o czarną muchę, czarne buty oraz czarne skarpety. Bez wątpienia taka stylizacja jest najbardziej uniwersalnym wyborem na bankiet, ale wykorzystasz ją także podczas wielu innych okazji. 

Czarny smoking z szalowym kołnierzem

Kolejną propozycją jest smoking w wersji czarnej z szalowym kołnierzem. Ten detal sprawia, że stylizacja nabiera ponadczasowego charakteru. Czarny smoking najlepiej wygląda z białą, dopasowaną koszulą i czarnymi dodatkami. Jest to idealny wybór na bankiet, przyjęcie firmowe czy biznesowe spotkanie. Gwarantujemy, że nigdy Cię on nie zawiedzie. 

wieczorowy strój męski smoking z szalowym kołnierzem

Biały smoking z czarnymi detalami

Alternatywą dla czerni jest biały smoking z czarnymi klapami. Jest on strojem przeznaczonym na specjalne okazje. Świetnie sprawdza się latem, ponieważ jest nieco lżejszy w wyglądzie. Ponadto jest idealnym wyborem na bankiet odbywający się na świeżym powietrzu. Biały smoking zawsze wykańczają czarne dodatki i biała koszula, w której guziki nie są widoczne. 

wieczorowy strój męski biały smoking czarne detale

Polecamy także: Jaka powinna być odpowiednia długość marynarki? Wyjaśnia stylista

Powinieneś mieć w swojej szafie chociaż jeden elegancki męski strój wieczorowy

W niektórych sytuacjach wieczorowy strój męski jest obowiązkowy, dlatego pamiętaj, aby zawsze mieć jeden w swojej szafie. Nigdy nie wiesz, kiedy dostaniesz zaproszenie na imprezę, na której będzie obowiązywał ścisły dress code. 

Jeśli nie masz jeszcze stroju wieczorowego w swojej szafie, umów się na spotkanie z naszym doradcą. Pomożemy Ci wybrać stylizację Twoich marzeń!