Chwila nieuwagi i na Twoich ulubionych spodniach pojawiła się guma? Na szczęście nie musisz wyrzucać takiego ubrania. Zobacz jak usunąć gumę do żucia z ubrania za pomocą 5 sprawdzonych sposobów!

Spis treści:

1. Usuwanie gumy do żucia z ubrań — o tym musisz pamiętać
2. Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? 5 sprawdzonych porad
3. Z naszymi radami usuwanie gumy z ubrania będzie dużo prostsze!

Usiadłeś przez przypadek na gumie do żucia, a na spodniach pojawiła się nieestetyczna plama? Nie wyrzucaj odruchowo takiego ubrania — spróbuj najpierw pozbyć się uporczywego zabrudzenia. W takich sytuacjach zazwyczaj przeszukujemy internet w poszukiwaniu wskazówek. Uwaga! Nie każda porada z internetu się sprawdzi i pod hasłem: jak pozbyć się gumy ze spodni możesz znaleźć naprawdę szalone pomysły. 

Usuwanie gumy do żucia z ubrań — o tym musisz pamiętać

Na szczęście Ty nie musisz już szukać — zrobiliśmy to za Ciebie. Sprawdziliśmy wiele porad i wybraliśmy wyłącznie te, które są skuteczne. Zanim jednak przejdziemy do samego usuwania gumy, powinieneś wiedzieć, co zrobić natychmiast po „wypadku”, aby nie pogorszyć sytuacji. Przede wszystkim nie próbuj zeskrobywać gumy — istnieje ryzyko, że powiększysz plamę albo uszkodzisz materiał.

Jeśli guma przykleiła się do kaszmiru, wełny czy jedwabiu, trzeba postępować bardzo ostrożnie. Z części tkanin guma zejdzie po podgrzaniu, ale są też takie, które ten zabieg zniszczy. Dlatego sposób na to, jak pozbyć się gumy do żucia z ubrania, powinien uwzględniać przede wszystkim rodzaj tkaniny, z której je uszyto. Dzięki temu nie zniszczysz ubrania, usuwając z niej gumę do żucia.

jak usunąć gumę z ubrania jeansy

Przeczytaj również: Jak prasować koszule szyte na miarę? Wyjaśnia ekspert

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? 5 sprawdzonych porad

Gumę z ubrania można usunąć za pomocą wysokiej temperatury. Jeśli wybierzesz ten sposób musisz zwrócić uwagę, żeby robić to bardzo delikatnie i zapamiętać, że ten sposób będzie odpowiedni wyłącznie dla ubrań z jeansu i bawełny. Potrzebne będzie gorące żelazko i kartka grubego papieru lub tektury.

Wytnij na tyle duży kawałek papieru, aby cała guma znalazła się pod nim i nie przedostała się na stopę żelazka. Pod wpływem nagrzewania guma przyklei się do tektury. Do podgrzania gumy zamiast żelazka możesz użyć także suszarki do włosów lub parownicy do ubrań. 

Jeśli chcesz usunąć gumę z ubrania z delikatnej tkaniny lub dzianiny, musisz wykorzystać niską temperaturę. Ubranie z przyklejoną gumą włóż do zamrażalnika i odczekaj ok. 4. godziny. Zamrożona guma stanie się krucha i bez trudu usuniesz jej resztki z powierzchni materiału. 

A jak pozbyć się gumy do żucia z ubrania wierzchniego? Wełniany płaszcz nie zmieści się do szuflady zamrażalnika. Ten sposób jest bardziej pracochłonny, ponieważ ubranie powinieneś okładać lodem i regularnie go wymieniać – tak, aby Po około godzinie guma do żucia powinna zacząć się kruszyć. 

jak usunąć gumę do żucia z ubrania

Skutecznym sposobem na usunięcie gumy z tkaniny jest użycie olejku, jednak należy brać pod uwagę ryzyko powstania dodatkowych tłustych plam. Sama guma również pozostawia plamy, więc ubranie po usunięciu gumy pierzemy.

Jak usunąć plamy po gumie do żucia? Niestety może się to nie udać podczas zwykłego prania w pralce. Gumy do żucia mają różne kolory, a zastosowane w nich barwniki mogą zostawić po sobie widoczny ślad. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie roztworu wody octem lub delikatnego odplamiacza bezpośrednio na plamę. Kolejnym krokiem jest pranie w pralce lub ręcznie — w zależności od tego, jakiej pielęgnacji wymaga tkanina. 

Polecamy także: Jak prasować spodnie w kant? Poradnik

Jeśli obawiasz się, że samodzielne usuwanie gumy i plam po niej zniszczy tkaninę, oddaj ubranie do pralni. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie — osoby, które profesjonalnie zajmują się odplamianiem, na pewno poradzą sobie z tym zadaniem. 

Z naszymi radami usuwanie gumy z ubrania będzie dużo prostsze!

Guma wklejona w ulubione spodnie nie będzie już powodem do tego, aby je wyrzucić. Pamiętaj o najważniejszym — do takich zabiegów trzeba podchodzić cierpliwie i wykonywać je bardzo starannie. Nie wyrywaj zamarzniętej gumy na siłę, bo zniszczysz materiał. 

Potraktuj swoje ubranie z dużą delikatnością, a po usuwaniu gumy nie pozostaną na nim widoczne ślady. Jeśli nie chcesz eksperymentować, oddaj swoje ubranie w ręce profesjonalistów od usuwania plam. Ubrania uszyte z tkanin wysokiej jakości są znacznie bardziej odporne na odplamianie, dlatego zawsze polecamy je naszym klientom. 

A jeśli chcesz stworzyć wyjątkowy strój, który będzie wykonany z najwyższej jakości materiałów, umów się na spotkanie z naszym Doradcą. Wspólnie stworzymy najlepsze kreacje na każdą okazję oraz stylizacje na co dzień. Zachęcamy także do zapoznania się z pełnym cennikiem naszych usług.