Wypracowana atletyczna sylwetka to powód do dumy. I to właśnie ona powoduje, że często świetnie zbudowani mężczyźni popełniają błędy w stylizacjach. Podpowiemy Ci jak się ubierać, aby w elegancki sposób podkreślić pięknie wyrzeźbione ciało.
Spis treści:
1. Atletyczna sylwetka – jak się ubrać?
2. Garnitur dla sylwetki atletycznej – wybieramy strój wizytowy i biznesowy
3. Jaki garnitur do atletycznej sylwetki? Propozycje Cafardini
4. Garnitur dla atletycznej sylwetki – podsumowanie
Atletyczna sylwetka – jak się ubrać?
Mężczyźni o pięknie wypracowanej muskulaturze chętnie prezentują swojej atuty. Czasami nawet zbyt dosłownie traktują powiedzenie, że ubranie powinno być jak druga skóra. Noszą zbyt opięte ubrania, które sprawiają wrażenie, jakby miały za chwilę pękać w szwach. Owszem, dokładnie widać każdy mięsień, ale czy to wygląda atrakcyjnie? Na siłowni, kiedy nosisz odzież funkcyjną – jak najbardziej. Takie ubrania są obcisłe i elastyczne, by zapewnić Ci pełną swobodę ruchów podczas ćwiczeń. Opięte do granic możliwości spodnie i koszula nie wyglądają dobrze.
Panowie o sylwetce trójkąta (bo tak fachowo określana jest atletyczna sylwetka męska) często podkreślają swoją umięśnioną sylwetkę w nieumiejętny sposób. Wybierają zbyt ciasne ubrania – obcisłe koszule i bardzo wąskie spodnie. Taki strój, mimo że eksponuje atletyczne ciało, nie jest estetyczny. Z drugiej strony, jeśli ubiór jest zbyt luźny, nie tylko nie wygląda ładnie, ale zniekształca sylwetkę i „ukrywa”, to czym warto się pochwalić.
Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie. W tym przypadku trzeba zwracać uwagę na wszystkie elementy sylwetki. Szerokie ramiona i stosunkową wąska talia sprawiają trudności podczas kupowania ubrań wizytowych. Nie zawsze koszula o kroju slim jest odpowiednia dla mężczyzny o atletycznej sylwetce.
Podobnie sytuacja ma się ze spodniami. Jak widzisz, nie tylko nadprogramowe kilogramy mogą sprawiać kłopoty podczas dobierania odzieży. Również wyrzeźbiona podczas uprawiania sportu muskulatura wymaga starannego dobierania ubrań. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi szycie na miarę. Krawiec dopasuje każdy element stroju do Twoich wymiarów. Co więcej, dobierze je tak, by zrównoważyć proporcje.
Garnitur dla sylwetki atletycznej – wybieramy strój wizytowy i biznesowy
Nawet sportowcy potrzebują mieć w szafie porządny, dobrze dopasowany garnitur. Szyty na miarę będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. W jakie fasony celować, by atletyczna sylwetka prezentowała się doskonale i nie była przerysowana?
Przeczytaj także: Business dress code i jego rodzaje – Zobacz 6 stylizacji!
Atletyczna sylwetka – jaka marynarka?
Jeśli masz mocno rozbudowane ramiona, powinieneś zwrócić uwagę na detale – wyłogi marynarki i guziki. Bardzo dobrym wyborem w takiej sytuacji, jest marynarka z szerszymi klapami. Wąskie mogą zaburzać proporcje w górnej części sylwetki. Zadbaj również o to, aby marynarka nie była opięta w barkach.
Atletyczna sylwetka to wypracowane barki i duże obwody w ramionach. Jeśli wybierzesz za małą marynarkę, będziesz czuł się skrępowany. Całość będzie źle się układać. Materiał na plecach będzie niebezpiecznie napięty. Natomiast z przodu wyłogi będą odstawać. Dobierz taki rozmiar marynarki, w której będziesz mógł swobodnie wyciągnąć ręce przed siebie, a klapy po zapięciu guzików będą równo przylegać do klatki piersiowej.
Zdajemy sobie sprawę, że to może być trudne, szczególnie jeśli dodatkowo masz płaski brzuch i wąską talię. Dół marynarki w dużym rozmiarze będzie smutno zwisał, zamiast podkreślać talię. Rozwiązanie jest jedno – marynarka szyta na miarę. Krawiec skonstruuje ją tak, aby zapewniała swobodę ruchów i nie odstawała w żadnym miejscu.
Jaka koszula do atletycznej sylwetki?
Z koszulą problem bywa podobny. Często bywa za mała na górze, a za luźna dołem. Górne guziki rozchodzą się nieestetycznie, a dół włożony w spodnie tworzy zakładki. Nie może ona tak wyglądać. Koszula powinna przylegać do ciała na całej długości, ale nie opinać go. Modele slim fit bywają zbawieniem, ale tylko wtedy, gdy mają szerszą górę i są odpowiednio zwężone dołem.
Niestety najczęściej określenie slim odnosi się również do linii ramion. Ważny jest również rozmiar kołnierzyka. Jeśli masz mocny kark i silne barki możesz mieć kłopot z dobraniem odpowiedniego wymiaru. W takiej sytuacji warto wybierać wysokie kołnierzyki kent i wiązać krawat w większy, symetryczny węzeł. Proporcje szyi będą zdecydowanie korzystniejsze.
Koszula szyta na miarę to rozwiązanie, które sprawi, że atletyczna sylwetka będzie odpowiednio ubrana. Stworzenie koszuli, która idealnie układa się na całej długości i ma odpowiednio szerokie rękawy, nie jest problemem dla krawca.
Dowiedz się więcej: Wiązanie krawata – dlaczego szerokość i węzeł krawata ma znaczenie?
Spodnie do rozbudowanych nóg
Atletyczna sylwetka ma to do siebie, że nie tylko tors i ramiona są rozbudowane. Bardzo często również męskie uda są mocno umięśnione. Mamy przy tym wąskie biodra i smukłe, również umięśnione łydki. Jak dobrać dół stylizacji do takich parametrów?
Najlepszym rozwiązaniem dla rozbudowanych nóg są proste spodnie. Panowie często wybierają wąską, włoską nogawkę, choć właśnie tej powinni unikać. Spodnie garniturowe powinny mieć zaznaczony kant na całej długości, który powinien być idealnie prosty. To jeden z wyznaczników dobrze dopasowanych spodni do garnituru. Nie mogą być opięte, więc pojawia się kłopot z szerokością w pasie. Odpowiednia szerokość nogawki nie zawsze idzie w parze z dopasowaniem długości i obwodu w talii.
Po raz kolejny przychodzimy z pomocą. Spodnie szyte na miarę będą spełniać wszystkie kryteria prawidłowego dopasowania do sylwetki. Zachowane zostaną również dobre proporcje między górą i dołem. Pamiętajmy, że atletyczna sylwetka wymaga korekty właśnie na dole.
Polecamy artykuł: Jak dobrać rozmiar paska męskiego? Instrukcja krok po kroku
Jaki garnitur do atletycznej sylwetki? Propozycje Cafardini
Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspirujących stylizacji, które pomogą Ci wybrać odpowiedni garnitur dla sylwetki atletycznej. Wszystkie modele wyszły spod rąk naszych mistrzów krawieckich.
Równowaga proporcji – najważniejsze są detale
Wiesz już jakie problemy sprawia wybór marynarki dla sylwetki atletycznej. Dobrym sposobem na uzyskanie właściwych proporcji jest marynarka z ostrymi klapami frakowymi. Ich szerokość doskonale równoważy się z rozbudowaną górną częścią Twojej sylwetki. Jeśli różnica szerokości pomiędzy talią a ramionami jest znacząca, to nie ma potrzeby jej podkreślać. Trzeba zniwelować tę dysproporcję. Dlatego proponujemy prostą marynarkę dwurzędową, której zapięcie nieco poszerzy Cię w talii.
Idealne spodnie dla rozbudowanych nóg
Prosty krój, który prawie niezauważalnie zwęża się na dole. To najlepsze rozwiązanie, gdy uda są mocno umięśnione. Dodatkowo możesz postawić na model z prążek, ale tylko wtedy, gdy spodnie nie są opięte na udach.
Atletyczna sylwetka – garnitur ciemny czy jasny?
Tym razem mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Możesz nosić zarówno ciemne, jak i jasne kolory. Co więcej, jasna marynarka doskonale prezentuje się na ładnie rozbudowanych ramionach. Sylwetka atletyczna męska wymaga drobnych korekt proporcji, ale nagrodą jest wyjątkowa prezencja. Jasna marynarka pięknie podkreśli Twoje atuty. Jeśli chcesz prezentować się elegancko, polecamy beże i jasne szarości.
Garnitur dla atletycznej sylwetki – podsumowanie
Jak widzisz, nie tak łatwa do stylizowania jest wysportowana, atletyczna sylwetka. Garnitur dla mężczyzny o tak zróżnicowanych wymiarach nie musi stanowić wyzwania. Szycie na miarę to rozwiązanie, które polecamy wszystkim – nie tylko atletom.
Prawidłowo dopasowane ubranie wizytowe to dobra inwestycja. Nieskazitelna prezencja i elegancja lepiej podkreślą Twoje atuty niż opięte do granic wytrzymałości ubrania. Zapraszamy na konsultacje w naszej pracowni – wyjdziesz od nas bogatszy o wiedzę na temat swojej sylwetki i męskiego stylu.