Męskie paski różnią się między sobą rozmiarami. Niejednokrotnie zbyt długi nie spełnia swojej funkcji, a zbyt krótki powoduje dyskomfort. W artykule przedstawiamy, jakie są ich długości, jak zmierzyć rozmiar paska i dobrać odpowiedni. 

1. Rozmiar paska – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?
2. Jak dobrać rozmiar paska? Instrukcja krok po kroku
3. Nie tylko długość paska – ważny jest też jego kolor, kształt i materiał!
4. Rozmiar paska męskiego – zwracaj uwagę i na długość i na szerokość

Elegancki, idealnie skrojony garnitur to nie wszystko. Niezwykle ważne są też detale, a mężczyzna chcący zrobić dobre wrażenie, powinien o tym wiedzieć. Niestety zły rozmiar paska może popsuć nawet najlepszą stylizację. Wybierając wysokiej jakości ubrania, warto mieć to na uwadze. Jak dobrać długość paska? O tym poniżej. 

Rozmiar paska – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Standardowa długość paska mieści się w przedziale 75-125 cm i wyznacza obwód pasa mężczyzny. Poszczególne rozmiary różnią się między sobą wymiarami o 10-15 cm. Pamiętaj, że idealny pasek powinien się zapinać na środku skali wyznaczonej przez otwory. 

Dlaczego tak ważny jest rozmiar paska męskiego? Ponieważ jest to detal uważany za część stylizacji. Zbyt długi nie spełnia dobrze swojej funkcji, a spodnie nadal są za szerokie. Z kolei zbyt krótki często wygląda komicznie i powoduje dyskomfort u noszącego. Co więcej, nieestetyczny jest też za szeroki lub za wąski pasek męski.

Bardzo szeroki może przytłaczać swoją masywnością resztę stylizacji, przez co sylwetka wygląda „ciężej”. Wąskie akcesoria  przeznaczone są na mniej oficjalne letnie imprezy. Częściej ubiera się je do spodni chino niż garniturowych. Poniżej podpowiadamy jak dobrać pasek do spodni. 

Przeczytaj także: Jaka powinna być odpowiednia długość krawata? Poznaj najważniejszą zasadę

Jak dobrać rozmiar paska? Instrukcja krok po kroku

Jeśli nie wiesz jak zmierzyć rozmiar paska, postępuj według wytycznych znajdujących się poniżej: 

1. Zacznij od zmierzenia się w pasie. Możesz to zrobić na dwa sposoby: zmierz obwód bezpośrednio na ciele lub włóż centymetr krawiecki w spodnie, tak samo, jak pasek. Pamiętaj, aby robić to na stojąco.

2. Jeśli zmierzyłeś obwód pasa i masz wymiar, następnie możesz przystąpić do wybierania paska męskiego. Rozmiary pasków męskich zawsze podane są w przedziałach, np. 95-105 cm. Jeśli Twój wymiar to 102 cm, wybierz rozmiar paska z tego rzędu wartości.

rozmiar paska - jak go dobrać?

3. Kupując pasek męski, nie zapominaj o jego szerokości! Zmierz rozmiar szlufek spodni i dobierz do nich idealny rozmiar akcesorium.

Nie tylko długość paska – ważny jest też jego kolor, kształt i materiał! 

W klasycznych zestawieniach świetnie sprawdza się średniej szerokości czarny pasek ze srebrną klamrą. Stanowi idealne wykończenie stylizacji. Jest najczęściej wybieranym akcesorium do garnituru ślubnego lub na eleganckie imprezy, gdzie wymagany jest ścisły dress code. 

Kolejną propozycję stanowi jasnobrązowy pasek, który w połączeniu z białymi spodniami nadaje lekkości stylizacji. To idealny wybór na przyjęcie koktajlowe lub wesele w ogrodzie. Zwracaj uwagę na detale. Nasz model ma buty i poszetkę w tym samym kolorze. 

Kolejnym, nieco bardziej wyrazistym wyborem jest czarny, pleciony pasek męski. Okazała klamra dodaje pazura eleganckiej stylizacji. Tego typu detal świetnie sprawdzi się w prostych zestawieniach i nieco przełamie klasyczny styl stroju. 

Polecamy również: Jak prasować spodnie w kant? Poradnik

Rozmiar paska męskiego – zwracaj uwagę i na długość i na szerokość 

Długość paska, tak jak i jego szerokość, mają bardzo duże znaczenie w męskich stylizacjach. Jeśli chcesz wyglądać idealnie, zawsze zwracaj uwagę na wspomniane detale i wybieraj odpowiedni rozmiar tego dodatku. 

Nadal nie wiesz jaki rozmiar paska wybrać? Umów się na spotkanie z naszym Doradcą. Pomożemy Ci stworzyć stylizację, dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.