Kolorowe skarpetki do garnituru wyglądają zabawnie i stylowo. Jednak nie zawsze możesz pozwolić sobie na dodatki z przymrużeniem oka. Sprawdź, w jakich sytuacjach nie warto ich zakładać.

Spis treści

1. Kolorowe skarpetki do garnituru — komu wypada, a komu nie?
2. Skarpetki do garnituru — kolorowe czy czarne?
3. Skarpety męskie do garnituru. Klasyka i elegancja przede wszystkim
4. Przełam nudę, ale nie bądź zbyt ekstrawagancki!

Moda na kolorowe skarpetki męskie do garnituru nie wzbudza już kontrowersji. Ten dodatek nadaje stylizacji luzu i świadczy o dużym dystansie do siebie. Kolorowe skarpety, które łamią obowiązujące zasady dress code’u, należy dobierać jednak z wyczuciem. Stylizacja będzie wyglądać dobrze tylko wtedy, gdy będą pasować one do jej pozostałych elementów. 

Kolorowe skarpetki do garnituru — komu wypada, a komu nie?

Strój biznesowy z kolorowymi skarpetkami nie ujmie Ci profesjonalizmu, gdy jesteś pracownikiem kreatywnym. Grafik czy designer może sobie pozwolić na taką ekstrawagancję, nawet podczas spotkania z klientami. Charakterystyczne elementy stroju przyciągają wzrok, więc sprawiają, że Twój rozmówca z pewnością Cię zapamięta. 

Kreatorzy mody głoszą, że kolorowe skarpetki męskie do garnituru to dodatek dla każdego i na każdą okazję. Jednak trzeba z nich korzystać ostrożnie. Nie polecamy ich na spotkania biznesowe dotyczące istotnych kwestii np. podpisywania umowy lub negocjacji jej warunków, Absolutnie nie wolno ich wkładać do sądu czy na uroczystości pogrzebowe. W takich sytuacjach będzie to duże faux-pas. 

Przeczytaj również: Fular i apaszka – wyjaśniamy, co mężczyzna może nosić zamiast krawata

kolorowe skarpetki do garnituru różne wzory

Skarpetki do garnituru — kolorowe czy czarne?

Kolorowe skarpetki do garnituru kojarzą nam się niemal wyłącznie z szalonymi, wzorzystymi dodatkami. To oczywisty błąd — wśród kolorowych skarpetek znajdziemy również bardzo stonowane kolorystycznie modele. Za to wzory, które na nich widnieją, możemy wybierać dowolnie. Trafionym dodatkiem są skarpetki odzwierciedlające Twoje zainteresowania. Mogą widnieć na nich instrumenty muzyczne, figury szachowe czy inne symbole Twojej pasji. Podczas nieformalnych spotkań z pewnością dodadzą uroku Twojej stylizacji. 

Gładkie, czarne skarpetki nosimy w sytuacjach formalnych. Tam, gdzie nie ma miejsca na ekstrawagancję i np. czerwone skarpetki do garnituru mogłyby być potraktowane jako wyraz braku szacunku dla rozmówców. Uroczystości, podczas których obowiązuje black tie lub white tie dress code nie są okazją do założenia kolorowych skarpetek. Do czarnego garnituru lub smokingu zawsze zakładaj czarne skarpetki. 

Skarpety męskie do garnituru. Klasyka i elegancja przede wszystkim

W eleganckich stylizacjach skarpetki nie zawsze powinny być czarne. Dobieramy je do koloru spodni tak, aby były ich naturalnym przedłużeniem. Oznacza to, że do granatowych spodni nosimy nie czarne, ale granatowe skarpety. Ważny jest również ich odcień — powinien być zbliżony do koloru spodni lub odrobinę ciemniejszy. Zbyt jasny odcień będzie mocno odcinał się od spodni i butów, a to nie jest dobrze widziane. 

Jeśli zdecydujesz się na kolorowe skarpety męskie do garnituru, zadbaj również o spójność kolorystyczna całej stylizacji. Wszystkie dodatki powinny pasować do siebie kolorystycznie — zatem kolorowe skarpetki dobieramy do barw użytych na krawacie i poszetce. Postaw na ciekawy wzór zamiast mocnych kolorów. Unikaj neonowych odcieni i wzorów, które składają się z pełnej palety barw. Dzięki temu unikniesz efektu przerysowania, a całość stylizacji będzie spójna kolorystycznie. 

Polecamy także: Jaka powinna być odpowiednia długość krawata? Poznaj najważniejszą zasadę

Przełam nudę, ale nie bądź zbyt ekstrawagancki!

Modne, kolorowe dodatki pozwalają wyróżnić się z tłumu. Nie ma nic złego w ich noszeniu — wręcz przeciwnie, dzięki nim pokazujesz swój styl. Zabawne skarpetki są oryginalne i bardzo efektowne. Warto sięgać po nie, gdy wychodzimy na spotkanie z przyjaciółmi. A czy w kolorowych skarpetkach można chodzić do pracy? Tak, o ile w Twojej organizacji nie obowiązuje business dress code.

Wówczas kolorowe skarpetki do garnituru dopuszczalne będą wyłącznie w casual friday. Po skarpetki wzorzyste, ale w bardziej stonowanych kolorach sięgaj, gdy ubierasz się w stylu smart casual i okazja, na którą się wybierasz, jest nieformalna. Klasyka, czyli skarpety gładkie, w kolorze dopasowanym do barwy spodni to najlepszy wybór na formalne spotkania i uroczystości. Jeśli nie chcesz popełnić modowej gafy — kieruj się tą zasadą.

Jeśli szukasz wymarzonych ubrań, zapraszamy do Cafardini. Umów się na spotkanie z naszym Doradcą – nie tylko podpowie Ci on, jak dbać o ubrania szyte na miarę, ale i pomoże stworzyć stylizacje, w których będziesz wyglądać idealnie.