Nie wiesz jak się ubrać na poprawiny jako gość? W naszym artykule przedstawiamy ogólnie przyjęte zasady, dotyczące stroju oraz odpowiadamy na pytanie, czy mężczyzna musi mieć garnitur. Na koniec prezentujemy wybrane stylizacje szyte na miarę.

Spis treści

1. Jak się ubrać na poprawiny jako gość – ogólne zasady
2. Jak się ubrać na poprawiny? Czy mężczyzna musi mieć garnitur?
3. Męska stylizacja na poprawiny – 3 propozycje od Cafardini
4. Poprawiny? Ubierz się z klasą, ale i na luzie

Będąc gościem na poprawinach, należy wyglądać świeżo i nie zakładać ubrań ani dodatków z dnia poprzedniego. Po weselu można sobie pozwolić na nutkę swobody, jednak formalny charakter stroju powinien nadal zostać zachowany. Jak się ubrać na poprawiny jako gość? Mężczyzna ma do wyboru kilka możliwości. 

Jak się ubrać na poprawiny jako gość – ogólne zasady

Strój na poprawiny zależy od charakteru, jaki będzie miała impreza. Poprawiny mogą być w stylu plenerowej imprezy, drugiego, mniejszego wesela lub być całkowicie na luzie. Pomimo tego należy pamiętać, że trzeba wyglądać schludnie – w każdych okolicznościach doskonale sprawdzi się garnitur szyty na miarę od Cafardini. 

Kolor stroju warto dopasować do pory roku. Latem i wiosną od gości oczekuje się świeżości i jasnych, pastelowych barw. Wtedy rządzą kolorowe koszule i jasne marynarki. Z kolei zimą i jesienią wskazane są ciemniejsze barwy. 

jak się ubrać na poprawiny jako gość - wesele w plenerze

Pamiętaj, że jeśli impreza odbywa się w mało oficjalnej atmosferze, męska stylizacja na poprawiny nadal powinna przestrzegać pewnych zasad. Zapomnij o jeansach, bawełnianych T-shirtach, czy sportowym obuwiu. W tym przypadku rzucające się w oczy dodatki również nie są pożądane. Nie przesadzaj także w drugą stronę, wybierając np. smoking. 

Polecamy również: Poradnik weselny. Jak się ubrać na wesele jako gość?

Jak się ubrać na poprawiny? Czy mężczyzna musi mieć garnitur? 

Uniwersalna męska stylizacja na poprawiny to dobrze skomponowany zestaw luźnych, lecz eleganckich ubrań. Mężczyzna na tę okazję powinien wybrać klasyczną marynarkę dopasowaną do jego sylwetki, bawełniane chinosy w kontrastującym kolorze, koszulę oraz skórzane buty. 

Gdy impreza ma bardziej formalny charakter, polecamy założyć do koszuli krawat lub muchę w ciekawe wzory. Niezależnie od pory roku, górna część odzieży musi mieć długi rękaw. Jeżeli zdecydujesz się na spinki, wybierz takie o oryginalnym kształcie i w swobodnym tonie. 

Niezależnie od charakteru imprezy, szara lub granatowa marynarka zawsze świetnie wygląda. Pamiętaj, aby wybrać tę najwyższej jakości – wówczas nawet najbardziej swobodny strój będzie wyglądał elegancko. 

Męska stylizacja na poprawiny – 3 propozycje od Cafardini

Zastanawiasz się co ubrać na poprawiny? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji! 

1. Granatowa marynarka i białe spodnie

Granatowa marynarka szyta na miarę wygląda zjawiskowo. Jeśli chcesz wyglądać idealnie na poprawinach, wybierz do tego białe spodnie w stylu casual oraz brązowe skórzane buty. Niebieska koszula w połączeniu z jasnymi chinosami dodaje lekkości i sprawia, że stylizacja wygląda elegancko. Brązowe dodatki podkreślają jej nieformalny wygląd. 

Przeczytaj także: Poradnik weselny – kto organizuje wieczór kawalerski?

2. Granatowa marynarka i niebieska koszula

Całość wydaje się elegancka, ale utrzymana w swobodnym tonie. Granatowa marynarka i spodnie chinosy stanowią ponadczasowe połączenie. Wzorzyste skarpetki i kolorowa poszetka przełamują stylizację.

3. Bordowa marynarka i krawat w kropki

Biała koszula, bordowa marynarka i krawat w kropki to przepis na udaną poprawinową stylizację! Do całości dobierz granatowe lub beżowe spodnie oraz brązowe, skórzane buty. Dopasowana marynarka doda elegancji, a krawat w kropki nieco awangardy. 

Poprawiny? Ubierz się z klasą, ale i na luzie

Zaproszeni goście mają więcej swobody, gdy wybierają strój na poprawiny. Pan Młody zazwyczaj głowi się, co założyć. Dress code obowiązujący na poprawinach jest dosyć luźny, goście powinni wyglądać elegancko, ale i na luzie. Z tego powodu najlepszym wyborem będą bawełniane chinosy oraz dobrze skrojona marynarka. Jeżeli potrzebujesz takiego zestawu szytego na miarę – umów się na spotkanie z naszym Doradcą.