Odczytywanie emocji u mężczyzn jest często trudniejsze niż u kobiet. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie znaczenie mają gesty i mowa ciała mężczyzny, jak je odpowiednio interpretować oraz co mówi o człowieku jego strój.

Spis treści

1. Gesty mężczyzn i ich znaczenie
2. Jak odczytywać gesty mężczyzny?
3. Mowa ciała faceta to nie wszystko – zwróć też uwagę na jego ubiór
4. Gesty mężczyzny mówią o nim więcej, niż Ci się wydaje

Mowa ciała mężczyzn jest trudna do zinterpretowania. Posługują się oni dużo mniejszą ilością gestów, zazwyczaj są powściągliwi w emocjach i bardzo często małomówni. Właśnie dlatego w czasie rozmowy należy zwracać uwagę głównie na ich postawę oraz oczy. 

Gesty mężczyzn i ich znaczenie

Zastanawiasz się jak odczytać gesty mężczyzny? Problem dotyczy nie tylko Ciebie! Nie oznacza to jednak braku możliwości ich rozszyfrowania. Eksperci Cafardini przedstawiają, na jakie gesty zwracać uwagę rozmawiając z facetem. 

Mowa ciała – co mówi spojrzenie mężczyzny? 

Mężczyźni wyrażają emocje przede wszystkim za pomocą oczu. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą mówi o jego zaciekawieniu i życzliwości. Z kolei unikanie go, może być interpretowane jako brak zainteresowania rozmową. 

mowa ciała mężczyzny - spojrzenie

O zadowoleniu faceta świadczy częste mruganie i lekko rozszerzone źrenice, natomiast ich zwężenie symbolizuje złe samopoczucie. 

Przeczytaj także: Jak wyglądać na wyższego? 5 porad stylistycznych dla niskich mężczyzn

Mowa ciała mężczyzny – postawa ciała

Jednym z kluczowych elementów mowy ciała mężczyzn jest ich postawa. Gdy dobrze się czują w towarzystwie, mają wyprostowane plecy, a ze swoimi rozmówcami utrzymują kontakt wzrokowy. Odchylając się do tyłu, pokazują zrelaksowanie i spokój. 

Jeśli mężczyzna lekko odchyla się do tyłu na krześle, ale ramiona krzyżuje na piersi, wówczas przybiera tzw. pozycję zamkniętą, czyli stara się zdystansować od sytuacji.

Mowa ciała mężczyzny – dłonie i gestykulacja

W czasie spotkania należy zwracać uwagę na dłonie. Jeśli mężczyzna kładzie je na stole, wewnętrzną częścią do góry, oznacza to otwartość i szczerość. Z kolei ukrywanie rąk, chowanie ich do kieszeni to oznaka zatajenia prawdy. Ponadto powszechnym gestem życzliwości jest potakiwanie głową. 

Jak odczytywać gesty mężczyzny? 

Podczas spotkania dokładnie obserwuj, a następnie połącz słowa z zachowaniem. Zakłada się, że tylko 35% informacji przekazywanych jest słownie, pozostała część to mowa ciała. Zwracaj uwagę na ton głosu oraz wykonywane gesty. 

Nie można zapominać także o kontekście spotkania. Zawsze zwracaj uwagę na sytuację, w której się znajdujecie i temat rozmowy. Wówczas dużo łatwiej zinterpretować zachowanie mężczyzny i jego faktyczne zamiary. 

Mowa ciała faceta to nie wszystko – zwróć też uwagę na jego ubiór

Warto pamiętać, że choć mowa ciała i gestykulacja wiele pokazują, to styl ubierania również jest istotnym komunikatem niewerbalnym. Przedstawiamy charakterystyczne informacje, które można przekazać strojem. 

Biała dopasowana koszula 

Tak ubrany facet jasno daje do zrozumienia, że traktuje poważnie swoje życie na każdym polu, zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Biała, dopasowana koszula to synonim perfekcjonizmu i szacunku do drugiej osoby.

Granatowy garnitur szyty na miarę

To oznaka eleganckiego stylu i poważnego podejścia do życia. Tak ubrany mężczyzna jest ułożony, pewny siebie i chce być traktowany poważnie. Mowa ciała faceta zazwyczaj to potwierdza. 

Polecamy również: Co mówi o mężczyźnie uścisk dłoni? 3 zasady, które musisz zapamiętać

Krawat

Krawat podkreśla osobowość mężczyzny, zwłaszcza gdy został wykonany z jedwabiu. Jest to człowiek przywiązujący uwagę do szczegółów oraz godny zaufania.

Gesty mężczyzny mówią o nim więcej, niż Ci się wydaje

Zrozumienie powściągliwej mowy ciała mężczyzny jest kluczem do sukcesu na wielu płaszczyznach. Wystarczy dobrze obserwować faceta, aby rozgryźć jego charakter. Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od kontekstu rozmowy. Nie zawsze rozszerzone źrenice to wyraz uznania, a ręce złożone na klatce piersiowej oznaczają nieprzyjazne nastawienie. 

Jeżeli natomiast chcesz poznać szczegóły, dotyczące prawidłowego dobierania ubrań, umów się na spotkanie z naszymi Doradcami – wspólnie stworzymy stylizacje i dobierzemy dodatki, które wyrażą Twój indywidualny styl. 

Zachęcamy do wypróbowania rad, którymi się z Tobą podzieliliśmy. A Ty, o jakich trikach słyszałeś? Podziel się nimi z nami!