Poniżej przedstawiamy najważniejszej informacje o męskich szelkach. Opiszemy ich historię oraz współczesne zastosowanie. Doradzimy również, kiedy należy zakładać szelki męskie i zaprezentujemy przykładowe stylizacje.

Spis treści:

1. Szelki męskie – co warto o nich wiedzieć?
2. Kiedy szelki męskie do spodni będą dobrym dodatkiem do ubioru?
3. Męskie szelki – oto najciekawsze stylizacje
4. Szelki to jeden z najoryginalniejszych dodatków dla mężczyzn!

Wydawać by się mogło, że męskie szelki to element garderoby, który już dawno przeszedł do lamusa. Nic bardziej mylnego! Stanowią one modny, a jednocześnie praktyczny dodatek do meskich stylizacji. W sklepach odzieżowych dostępne są różne modele i wzory męskich szelek do spodni. Ważne, aby wiedzieć jak oraz z czym je nosić, aby stworzyć ciekawe stylizacje.

Szelki męskie – co warto o nich wiedzieć?

Powstanie szelek nie miało wiele wspólnego z modą, ponieważ stworzono je głównie dla wygody. Pojawiły się one pod koniec XVIII wieku – na rynek wypuściła je angielska firma Albert Thurston, która produkuje je od 1820 roku. Początkowo noszono je wyłącznie w Wielkiej Brytanii, jednak szybko zyskały popularność na całym świecie. Szelki męskie to nic innego jak paski noszone na ramionach w celu utrzymania spodni na odpowiedniej wysokości. 

szelki męskie

Dawniej stanowiły one obowiązkowy element garderoby, jednak miały zastosowanie wyłącznie praktyczne. Sprawiały bowiem, że spodnie nie opadały. Podczas I wojny światowej szelki zostały wyparte przez pasek. Dziś ponownie goszczą w modowym świecie, stanowiąc coś więcej niż tylko sposób na podtrzymanie spodni. Szelki męskie do spodni stały się wielkim trendem, wyznacznikiem klasy i ponadczasowego, eleganckiego stylu.

Przeczytaj także: Krawat knit – wyjaśniamy, jak i kiedy można go nosić

Kiedy szelki męskie do spodni będą dobrym dodatkiem do ubioru?

Obecnie męskie szelki do spodni cenione są nie tylko ze względu na swoje praktyczne zastosowanie. Stanowią modne uzupełnienie wielu stylizacji, a nosić mogą je panowie o różnym typie sylwetki, niezależnie od wieku. Dobrze prezentują się zarówno w przypadku ubrań formalnych, codziennych, jak i sportowych. Niezależnie jednak od tego, w jakim zestawieniu decydujemy się wykorzystać szelki męskie, zawsze powinny przyciągać uwagę, nadając stylizacji oryginalnego wyglądu.

Warto również pamiętać, że gładkie szelki dobrze wypadają w eleganckich stylizacjach. Wskazane jest, aby ich kolor komponował się wówczas z którymś z elementów garderoby, na przykład z muchą lub garniturem. Natomiast wzorzyste modele lepiej sprawdzają się w nieformalnych stylizacjach.

Męskie szelki – oto najciekawsze stylizacje

Na ogół szelki męskie są elementem garderoby, którego nie stosuje się na co dzień. Niemniej jednak każdy mężczyzna podążający za trendami w modzie, powinien posiadać je w swojej szafie. Ciekawie wypadają na przykład w wizytowych stylizacjach, w zestawieniu z marynarką. Warto wówczas wybrać czarny lub grafitowy kolor szelek, który będzie idealne kontrastował z białą koszulą.

W codziennych stylizacjach ciekawie wypadną geometryczne wzory i kontrasty kolorystyczne. Wzór szelek w szkocką kratę można zestawić na przykład z białą koszulą i spodniami w kant, uzyskując w ten sposób ciekawy outfit do biura. Możliwości wkomponowania szelek w różne stylizacje jest wiele. Należy jednak pamiętać, aby nie nosić ich jednocześnie z paskiem. Takie połączenie nie prezentuje się zbyt korzystnie.

Zobacz również: Fular i apaszka – wyjaśniamy, co mężczyzna może nosić zamiast krawata

Szelki to jeden z najoryginalniejszych dodatków dla mężczyzn!

Męskie szelki to coś więcej niż pamiątka poprzedniej epoki. Dawniej praktyczna część garderoby – dziś stanowią stylowy dodatek różnych kreacji, mniej i bardziej eleganckich. Jesteśmy ciekawi, jakie są wasze opinie na temat męskich szelek. Czy nosicie ten element garderoby? Czy uważacie je za pamiątkę dawnych czasów? Podzielcie się z nami pomysłami na ciekawe stylizacje! Jeżeli szukasz profesjonalnej porady na temat tego, jak nosić szelki, umów się na spotkanie z doradcą Cafardini! Sprawdź też cennik naszych usług.