Uroczystość wręczenia nagród jest bardzo emocjonująca. W takiej sytuacji warto szczególnie zadbać o elegancki wygląd, aby prezentować się stosownie do okazji. Jak powinien wyglądać ubiór galowy? W poniższym tekście znajdziesz praktyczne wskazówki.

Spis treści:
1. Gala rozdania nagród – jak się zachowywać i czemu ubiór jest tak ważny
2. Ubiór galowy – najważniejsze wskazówki
3. Gala rozdania nagród – ubiór polecany przez Cafardini
4. Ubierz się adekwatnie do wyjątkowej sytuacji 

Gala rozdania nagród – jak się zachowywać i czemu ubiór jest tak ważny

Gale sportowe, rozrywkowe czy biznesowe to okazje, podczas których obowiązuje najczęściej ściśle określony dress code. Jeżeli więc nie chcesz negatywnie wyróżniać się na tle innych uczestników uroczystości, zdecyduj się na wieczorową stylizację. Podczas gali zyskujesz niepowtarzalną okazję do nawiązania wielu cennych znajomości, które mogą pomóc Ci w dalszym rozwoju kariery. Jeżeli jednak nie będziesz wyglądać wystarczająco elegancko, możesz utracić swoją szansę i narazić się modowe faux-pas.

Cafardini. Umów się na spotkanie.

Przed udaniem się na galę, warto zapoznać się z najczęstszymi wymogami stylizacyjnymi, które organizatorzy przedstawiają uczestnikom gali: koktajl atterie, white i black tie. Pierwsza z nich dotyczy mniej formalnych uroczystości, które rozpoczynają się przed 19. Tutaj najlepszym wyborem jest ciemny garnitur. Galowe ubranie white tie jest obecnie stosowane rzadko, wyłącznie podczas wyjątkowo ważnych gal i balów. Panów obowiązuje wówczas frak, biała kamizelka i biała muszka. Dużo częściej możesz spotkać się z dopiskiem o wymaganiu stroju black tie. W takiej sytuacji powinieneś sięgnąć po smoking i czarną muszkę.

Dowiedz się więcej: Black tie dress code. Poznaj jego najważniejsze zasady 

Ubiór galowy nie wystarczy jednak, by zrobić na wszystkich dobre wrażenie. Oprócz niego niezbędne są nienaganne maniery. Zapoznaj się całym ceremoniałem konkretnej uroczystości i upewnij się, że będziesz miał o czym porozmawiać z innymi uczestnikami. Unikaj również niestosownych komentarzy oraz jakiekolwiek zachowania, które nadmiernie zwracałoby na Ciebie uwagę. Jeżeli to Ty będziesz odbierał wyróżnienie, zadbaj również o przygotowanie zwięzłych podziękowań i z uśmiechem przyjmuj gratulacje.

Ubiór galowy

Ubiór galowy – najważniejsze wskazówki

Odpowiednio dopasowany strój galowy, będzie podczas uroczystości Twoją najważniejszą wizytówką. Zatroszcz się więc o to, by prezentować się nienagannie. Zwróć uwagę na wszystkie detale stylizacji, aby uniknąć błędów. Drobne niedociągnięcia mogą zniszczyć cały efekt Twojego stroju. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by zakładać odpowiednią koszulę do danego typu ubrania. Koszula smokingowa jest zarezerwowana do smokingów, a frakowa ze stójką do fraków. Nie będą one dobrze wyglądały z klasycznym garniturem.

Przeczytaj także: Koszula smokingowa – detale mają kolosalne znaczenie! 

Na niektórych galach klasyczny garnitur będzie mile widziany. Powinien być to jednak model trzyczęściowy z kamizelką. W ten sposób uda Ci się uniknąć nieestetycznego wyłaniania się białej koszuli spod marynarki na brzuchu.  W przypadku smokingu problem ten rozwiąże pas smokingowy lub kamizelka smokingowa. 

Podczas kompletowania stylizacji zwróć szczególną uwagę również na dodatki. Strój galowy powinien pasować do standardów klasycznej elegancji, dlatego nie ma w nim miejsca na modowe eksperymenty. Do smokingu wybierz czarną, wiązaną muszkę, a do fraka dobierz biały model. Jeżeli decydujesz się na garnitur, załóż jednokolorowy, ciemny krawat, który dokładnie przykryje zapięcie koszuli. W przypadku komponowania formalnych zestawów nie staraj się eksponować drogich zegarków. Do stroju galowego najlepiej pasuje prosty model na skórzanym pasku, który jedynie delikatnie wyłania się spod mankietów.

Ubiór galowy 1

Zastanawiając się nad tym, jak się ubrać na galę, warto wziąć pod uwagę również odpowiedni dobór obuwia. To nie miejsce na casualowe modele, które często są łączone z garniturami. Jedynym słusznym rozwiązaniem są tutaj eleganckie, czarne lakierki. Zadbaj o to, by Twoje czarne buty atrakcyjnie błyszczały, co podkreśli ich elegancki wygląd.

Zobacz również:
Rodzaje butów męskich. Poznaj je wszystkie! 

Aby mieć pewność, że Twój ubiór galowy będzie nie tylko stosowny do okazji, ale także doskonale dopasowany do Twojej sylwetki, zdecyduj się na smoking lub garnitur szyty na miarę. Nasz Doradca pomoże Ci wybrać najkorzystniejszy krój oraz tkaniny, które podkreślą formalny charakter stroju. Zapewnią Ci one również komfort podczas ceremonii. Rozmowa ze stylistą ułatwi Ci także dobór wszystkich dodatków, dzięki czemu cała stylizacja będzie spójna i stosowna do okazji. Unikniesz w ten sposób najczęstszych błędów podczas kompletowania zestawu. Sprawdź nasz cennik i wybierz szycie na miarę.
  Zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności

  Gala rozdania nagród – ubiór polecany przez Cafardini

  W zależności od tego, jaki charakter ma gala, sprawdzi się na niej nieco inny strój. Powinien być on zgodny z zasadami klasycznej elegancji i wymogami organizatora. Wybierz więc wieczorowe kreacje, które podkreślą powagę sytuacji i pomogą Ci wpasować się w odświętny charakter uroczystości. Poniższe stylizacje rozwieją Twoje wątpliwości, związane z tym, jak ubrać się na galę i dobrze się prezentować.

  Frak

  Frak to bez wątpienia najelegantsze ubranie galowe. Jest to jedyny słuszny wybór na bale charytatywne i wyjątkowo uroczyste gale, na których obowiązuje ubiór white tie. Ten wyjątkowy strój już na pierwszy rzut oka różni się od standardowych wieczorowych stylizacji i obecnie jest dość rzadko zakładany. Z tego powodu często mężczyźni popełniają stylistyczne błędy, próbując eksperymentować z dodatkami. W przypadku fraka każdy element ubioru jest jednak ściśle określony i nie powinien być w żaden sposób modyfikowany.

  Sprawdź także: Smoking a garnitur i frak. Różnice, które musisz znać 

  Do fraka załóż specjalną koszulę ze stójką, na której zawiążesz muszkę. Oba te elementy powinny być śnieżnobiałe. Wybór czarnej muchy do fraka może doprowadzić do krępującej sytuacji, gdy zostaniesz pomylony z kelnerem. Biała powinna być również kamizelka. Ważnym elementem tej eleganckiej stylizacji jest także obuwie. Czarne lakierowane buty dopełnią ją i podkreślą jej formalny charakter.

  Czarny smoking

  Podczas gali black tie, najbardziej stosownym strojem jest smoking. Jest to najczęstszy wybór na wszystkie przyjęcia, które rozpoczynają się wieczorem. Do smokingu, tak jak do fraka, wybierz specjalną koszulę dedykowaną do tego typu ubioru. Na gali sprawdzi się dobrze zarówno koszula z plisą, jak i z ozdobnymi guzikami jubilerskimi. Warto dopasować je do spinek do mankietów koszuli. Najważniejsze jest to, by nie odsłaniać zwykłego zapięcia. Niezbędnym dodatkiem do smokingu jest również czarna, wiązana muszka.

  Zainspiruj się: Jak nosić smoking, czyli szelki, buty i koszula do smokingu pod lupą 

  Smoking uzupełnij także innymi eleganckimi dodatkami. Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na buty. Do wieczorowych stylizacji świetnie będą pasowały czarne oxfordy. Te sznurowane buty podkreślą szykowny charakter Twojej stylizacji. 

  Garnitur wieczorowy

  Najmniej formalnym strojem na galę jest garnitur wieczorowy. Taka stylizacja będzie świetnym rozwiązaniem przede wszystkim podczas gali koktajl atterie, czyli takiej, która ma nieco mniej formalny charakter. Nadal jednak obowiązuje na niej bardzo elegancki dress code. Garnitur, który założysz, powinien więc być utrzymany w stonowanych, ciemnych kolorach. Najlepszym wyborem będzie tutaj ciemny granat. Dodatki także nie powinny być kolorowe. 

  Z wieczorowym garniturem najlepiej będzie komponował się ciemny krawat. Możesz wybrać model z bardzo subtelnym, eleganckim wzorem, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie gładki krawat. Całość, bardzo ładnie dopełnią czarne lotniki lub oxfordy.

  Ubierz się adekwatnie do wyjątkowej sytuacji

  Gala rozdania nagród to jedna z tych okazji, na których obowiązuje wieczorowy strój. Warto przestrzegać tej zasady, aby nie narazić się na modową wpadkę. Jeżeli zdecydujesz się na frak, smoking lub wieczorowy garnitur w połączeniu ze stonowanymi dodatkami, bez wątpienia będziesz świetnie się prezentował. Jeżeli chcesz mieć pewność, że tego dnia cały Twój strój będzie odpowiednio dopracowany, skorzystaj z usług Cafardini. Zapraszamy do umówienia się z naszym Doradcą, który chętnie pomoże Ci przygotować niepowtarzalny ubiór galowy.