Ślub syna to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego taty. Strój na tę okazję należy wybrać starannie, w myśl zasad obowiązujących każdego gentlemana. W naszym tekście znajdziesz podpowiedzi jak wybrać garnitur dla ojca Pana Młodego!

Spis treści

1. Garnitur dla ojca Pana Młodego — ekspert podpowiada jaki krój i kolor wybrać
2. Ubiór ojca Pana Młodego — jakie dodatki będą do niego pasować?
3. Jak się ubrać na ślub syna? 3 propozycje od Cafardini
4. Ślub syna to jedna z najpiękniejszych uroczystości w życiu każdego ojca!

Ojciec Pana Młodego to jeden z najważniejszych gości na ślubie i weselu. Choć wszyscy patrzą głównie na Młodą Parę, to rodzice również są obiektem zainteresowania gości i z pewnością znajdą się na wielu pamiątkowych fotografiach. Jak na wesele syna powinien ubrać się ojciec Pana Młodego?

Garnitur dla ojca Pana Młodego — jakie zasady warto znać?

Ślub i wesele to okazja formalna, która rozpoczyna się za dnia, a kończy się nocą. Logika podpowiadałaby nam zatem czarny, wieczorowy garnitur lub smoking, gdy impreza rozpoczyna się po godzinie 18:00. W tym przypadku należy jednak zrezygnować z klasyki, choćby ze względu na żałobne konotacje czarnego garnituru.

Chodzi również o to, że uroczystości weselne zwykle rozpoczynają się po południu, więc lepiej wybrać tzw. bezpieczną kolorystykę. My proponujemy odcienie granatu lub szarości. Garnitury w tych kolorach mieszczą się w ramach stonowanej i eleganckiej klasyki. Chodzi przecież o to, aby podkreślić funkcję, jaką ojciec Pana Młodego pełni podczas uroczystości. 

Do garnituru na taką okazję zawsze zakładamy śnieżnobiałą koszulę z długim rękawem — bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Krój klasyczny, formalny, czyli bez kieszeni, z usztywnianym kołnierzykiem. Wybierz model z mankietami na spinki — ten biżuteryjny dodatek zawsze dodaje uroku stylizacji.

Zwróć uwagę na białe koszule z krytą listwą guzikową — są bardzo eleganckie, odpowiednie do okazji. Jeśli wybierzesz muchę, wówczas taki model koszuli będzie obowiązkowy. Do tego eleganckie półbuty ze skóry — warto wybrać wygodny model do tańca i na kilka dni przed weselem rozchodzić je. 

Przeczytaj również: Jak się ubrać na poprawiny jako gość? Poradnik

Ubiór ojca Pana Młodego — jakie dodatki będą do niego pasować?

O ile garnitur dla ojca Pana Młodego nie powinien być strojem ekstrawaganckim, o tyle za pomocą dodatków możesz podkreślić swój indywidualny styl i upodobania kolorystyczne. Wybór spinek do mankietów to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli nosisz złoty zegarek, dobrze jest dobrać spinki do mankietów w tym samym kolorze. Pamiętajmy, tylko aby nie przesadzić z ilością złotych dodatków, Twoja stylizacja ma być elegancka, ale stonowana. 

Jednym z największych błędów, jakie popełniają panowie podczas wyboru stroju na wesele, jest dobieranie krawata do stroju partnerki. Jest to dopuszczalne tylko wówczas, gdy Twój krawat pasuje do garnituru i do sukienki partnerki. Krawat nie musi być gładki, ale wzór powinien być raczej delikatny np. wynikający z faktury materiału. Stylizacja na ślub syna nie będzie pełna bez poszetki. Ten elegancki dodatek nada całości odświętnego charakteru. Dobierając poszetkę do krawata, jak ognia unikaj zestawów z tego samego materiału. Poszetka i krawat nie powinny być identyczne!

O tym, jak dobierać kolory tego dodatku pisaliśmy szerzej w artykule pt. Jak dobrać poszetkę? 4 sprawdzone sposoby, które musisz poznać

Jak się ubrać na ślub syna? 3 propozycje od Cafardini

Jak już wspomnieliśmy, punktem wyjścia, jeśli chodzi o garnitury dla ojca Pana Młodego, jest granat. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do modeli gładkich. Prążek jest jak najbardziej dopuszczalny. Nasza propozycja to garnitur w delikatny prążek z dwurzędową marynarką. Będzie doskonałym wyborem dla panów, którzy chcą wymodelować proporcje sylwetki. 

garnitur dla ojca pana młodego

Alternatywą dla granatowego garnituru będzie szary zestaw z białą koszulą. To również doskonały wybór dla ojca Pana Młodego. Model, który proponujemy, ma wzór, który wynika ze struktury materiału i sprawia, że szarość nabiera szlachetności. 

W trzecim zestawie łączymy szarość z granatem w interesującym połączeniu. Kamizelka w innym kolorze niż marynarka i spodnie jest dopuszczalna. Co więcej, pomoże zamaskować zbędne kilogramy w pasie. 

Ślub syna to jedna z najpiękniejszych uroczystości w życiu każdego ojca!

Ojciec Pana Młodego ma wiele obowiązków podczas uroczystości — jest jednym z gospodarzy przyjęcia. Dba o komfort gości, dużo tańczy i cały czas jest w ruchu. Należy o tym pamiętać, wybierając strój na wesele. Stylizacje rodziców powinny być równie eleganckie co wygodne.

Wybór powinien paść na garnitur z tkaniny wysokiej jakości, by do rana prezentował się nienagannie. Ślub syna to doskonała okazja, by sprawić sobie garnitur szyty na miarę. Zachęcamy zatem do umówienia się na spotkanie z naszym Doradcą. Idealnie dopasowany strój to komfort i swoboda ruchów, ponadto dopasuje on fason tak, aby wydobyć największe zalety Twojej sylwetki.