Koszulka pod marynarkę to stylizacja w stylu smart casual i ubranie pod znakiem sportowej elegancji. Jeśli wszystkie elementy dobierzesz starannie, będziesz wyglądał elegancko, nawet gdy włożysz T-shirt pod marynarkę. 

Spis treści

1. Koszulka pod marynarkę — komu wypada, a komu nie?
2. T-shirt i marynarka. Jak sprytnie je połączyć?
3. Przykładowe stylizacje do pracy – T-shirt i marynarka
4. Przełam biurową nudę, ale nie bądź zbyt ekstrawagancki!

Zestawienie koszulka — garnitur to zdecydowanie stylizacja na nieformalne spotkania. Czy można ubrać się w ten sposób do pracy? Oczywiście, ale pod pewnymi warunkami. Wyjaśniamy, kiedy marynarka i koszulka są dopuszczalne i jak skomponować takie połączenie, abyś zawsze wyglądał stosownie do okazji. 

Koszulka pod marynarkę — komu wypada, a komu nie?

Marynarka do T-shirtu nie mieści się w ramach business dress code’u, co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Na takie stylizacje nie mogą sobie pozwolić osoby, które pracują w organizacjach o ściśle ustalonych zasadach ubioru do pracy. Wysoki urzędnik państwowy, pracownik banku czy kancelarii nie będzie mógł nosić się w ten sposób w miejscu pracy. 

Zaczerpnij inspiracji: Bikiniarze, czyli kolorowe marynarki, krawaty i buty na słoninie w PRL

Natomiast w firmach, w których business dress code nie obowiązuje, takie zestawienie będzie doskonałym wyborem do pracy. Będziesz się czuł swobodnie, a Twoje ubranie będzie eleganckie mimo casualowego charakteru. 

W jakich sytuacjach sprawdzi się stylizacja, w której zamiast koszuli po marynarkę założysz T-shirt lub koszulę polo? To zestaw idealny na randkę, spotkanie z przyjaciółmi, niedzielny obiad u rodziców lub wyjście na komedię do teatru. 

Zobacz też: Trampki do garnituru – czy to wciąż modowe faux-pas?

T-shirt i marynarka. Jak sprytnie je połączyć?

Koszulka pod marynarkę to zestawienie, z którym trzeba bardzo uważać. Absolutnie nie wolno łączyć garniturów wieczorowych z T-shirtem. Za to dzienny, w jasnym kolorze, będzie jak najbardziej odpowiedni. Jeśli chcesz stworzyć stylizację w stylu smart casual postaw na marynarkę w kolorze pasującym do Twojego typu urody oraz ciemne spodnie. To tzw. bezpieczny zestaw klubowy, który sprawdza się na wiele okazji. 

koszulka pod marynarkę - czy to dobre połączenie?

Jaki T-shirt pod marynarkę? Wielu mężczyzn stawia na polo — koszulka z kołnierzykiem wydaje im się naturalnym wyborem. Jednak nie zawsze jest to wybór trafiony. Spróbuj zestawić sportową marynarkę z koszulką z dekoltem V lub klasycznym T-shirtem. Jeśli masz brzuszek, włóż czarną koszulkę pod jasną marynarkę — taki trik sprawi, że zaokrąglenie w talii optycznie się zmniejszy.  

Komponując zestaw marynarka do T-shirtu, pamiętaj by ubrania, które założysz, prezentowały się nienagannie. Bawełniane T-shirty mają skłonność do mechacenia się i rozciągania na linii dekoltu. Takich koszulek nigdy nie wkładaj pod marynarkę. T-shirt musi prezentować się schludnie, powinien zachowywać prawidłowy fason i dobry wygląd. 

Przykładowe stylizacje do pracy – T-shirt i marynarka

Nasza pierwsza propozycja to stylizacja letnia — w iście włoskim stylu. Mamy białe chinosy i marynarkę z idealnie dopasowaną poszetką. Zwykły, biały T-shirt stanowi doskonałą bazę dla tego luźnej, ale jednocześnie eleganckiej stylizacji. Taki zestaw możesz włożyć na spotkanie z przyjaciółmi lub randkę. 

Chcesz osiągnąć mistrzostwo sportowej elegancji, bierz przykład z Roberta Lewandowskiego. Doskonale opanował ten styl i trzeba przyznać, że choć ubiera się bardzo klasycznie, to jego stylizacje zawsze są świeże i energetyczne. Naturalnie marynarka i T-shirt nie są jego strojem do pracy, ale warto zainspirować się mistrzem.

Przeczytaj również: Casual Friday — strój do pracy na luzie. 5 najważniejszych zasad

Przełam biurową nudę, ale nie bądź zbyt ekstrawagancki! 

Dla tradycjonalistów koszulka pod marynarkę to zbrodnia. Na szczęście nie wszyscy musimy być konserwatystami w dziedzinie mody. Eksperymentowanie ze strojem, łączenie teoretycznie niepasujących do siebie elementów to sztuka, która opanować może każdy. Podstawą jest tu dobrze skompletowana garderoba. Powinny znaleźć się w niej dobrej jakości ubrania, dopasowane do sylwetki i typu Twojej urody.

W Twojej szafie nie może zabraknąć podstawowych rzeczy — dobrze skrojonego garnituru, wysokiej jakości T-shirtów i koszul. Dzięki nim bez trudu stworzysz ciekawe stylizacje na każdą okazję.